АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Скільки коштує приватизація землі? Чи може пенсіонер на свої кошти оформити документи на ділянку?

privatizatsiia-zemli
3 минуты чтения

Приватизація землі

Скільки коштує приватизація землі? Чи може пенсіонер на свої кошти оформити документи на ділянку?

Цими питаннями сьогодні задається велика кількість громадян нашої країни. Багато в чому, вони виникають через недостатню інформованість. Дана стаття дасть Вам на них відповіді, роз'яснивши основні нюанси і особливості механізмів приватизації земельних ділянок. Крім того, ми розповімо, як можна відстояти свої права, перебуваючи в законному полі. Щоб зробити розгляд більш наочним, візьмемо в якості прикладу два найбільш розповсюджених випадки.

Є кадастровий акт, але відсутній кадастровий номер

Для початку слід з'ясувати наявні причини, що обмежують права власника на розпорядження земельною ділянкою. Зазвичай, існуючі обмеження пов'язані з необхідністю отримати кадастровий номер. Важливо розуміти, що дана процедура займає досить багато часу, а також вимагає значних грошових вливань. Дивно, але великий відсоток громадян просто не знають про обов'язкове отримання кадастрового номера, що і створює цілком певні проблеми. При цьому без нього неможливо провести законодавчо вірну операцію з продажу землі.

Щоб власнику земельної ділянки, котрі володіють цією власністю вже багато років, потрібно отримати індивідуальний кадастровий номер, йому необхідно звернутися до профільних кадастрові органи. В рамках цієї процедури доведеться оформити велику кількість супутньої документації, що відбиває технічний стан ділянки, його поточні стан і так далі. Також важливо відзначити, що на цьому етапі можна зіткнутися з малоприємною складністю, коли державні органи справно складають технічну документацію, але відмовляються передавати її власнику, посилаючись на розпорядження вищого керівництва. При цьому вона передається на зберігання до архіву і такий порядок існує з середини 90-х років.

З цього можна зробити висновок, що перш ніж зайнятися оформленням документів, потрібно звернути в архів державної структури. Не виключено, що в ньому вже багато років зберігається документація на Ваш ділянку. Це дозволить значно заощадити не тільки час, а й велика кількість грошових коштів.

Ділянка ще не пройшов приватизацію, державні акти, кадастровий номер і технічна документація відсутня

Щоб, задовольнивши всі вимоги державних інстанцій, отримати всі потрібні документи і дозволи, доведеться пройти кілька досить складних процедур, що вимагають окремого розгляду.

  • Технічна документація. Для оформлення всіх необхідних технічних документів потрібно звернутися в державну або приватну компанію, що займається землеустроєм. Дана процедура, якщо в її виконанні задіяні професійні фахівці, навряд чи займе дуже багато часу. Що ж стосується ціни, то відповідно до чинного законодавства, вартість подібних робіт не може перевищувати дев'яти неоподатковуваних мінімумів.
  • Кадастровий номер. Процедура його отримання була докладно описана в попередньому розділі, тому ознайомитися з нею можна кількома абзацами вище.
  • Державні акти. Вони видаються в спеціалізіруемих державних інстанціях, куди потрібно подати відповідну заяву, підкріплене довідкою про обмеження на використання земельної ділянки, довідкою з кадастровим номером і актуальним планом ділянки.

Головне - це пам'ятати, що більшість витрат, пов'язаних з оформленням актів і документації, оплачуються з державного бюджету. Тому проходження даної процедури має бути або повністю безкоштовним, або ж мати символічну вартість.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    pereplanuvannia-odnokimnatnoyi-kvartiri
    Перепланування в однокімнатній квартирі
    Докладніше
    Київська влада просить дозволити вимагати від забудовників будівництва інфраструктури
    Докладніше
    skasuvannia-deklaratsiyi-pro-pochatok-budivnitstva
    Декларації про початок будівництва скасують
    Докладніше
    v-ukrayini-startuie-budivnitstvo-avtomatichnikh-bagatopoverkhovikh-parkingiv
    В Україні стартує будівництво автоматичних багатоповерхових паркінгів
    Докладніше

    Полезные ссылки