АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Які податки потрібно платити при операціях з нерухомістю

iaki-podatki-potribno-platiti-pri-operatsiiakh-z-nerukhomistiu
4 минуты чтения

Згідно з нормами чинного законодавства, абсолютно будь-яка угода, пов'язана з нерухомістю, оподатковується певної податковою ставкою. У цьому матеріалі ми зібрали всю актуальну інформацію, що стосується цього досить важливого і складного питання.

Угоди з купівлі та продажу

Після укладення відповідного договору, всі його сторони повинні в обов'язковому порядку перерахувати до державної скарбниці фіксований податковий збір. При цьому його сума може варіюватися. Розглянемо випадки продавця і покупця окремо.

Що платить продавець

Він зобов'язаний виплатити державі такі платежі:

  • Обов'язкову державне мито, яка становить один відсоток від усієї вартості об'єкта, безпосередньо відбивається в договорі. При цьому вона не може бути нижчою за встановлені оціночної вартості даного об'єкту нерухомості.
  • Фіксований податок на доходи фізичних осіб, який становить п'ять відсотків від загальної вартості нерухомості. Потрібно відзначити, що такий податок може бути скасований, якщо вона була отримана в якості подарунка або спадщини.
  • Якщо податок для фізичних осіб все таки сплачується, то до нього додається ще так званий військовий збір, що досягає позначки в півтора відсотка від загальної вартості, зазначеної в договорі.

Що платить покупець

Цікаво, що покупець зобов'язаний оплатити тільки один податковий збір, а саме:

  • Одновідсотковий збір, спрямований на пенсійне страхування.

Важливо уточнити, що такий розподіл податків повністю актуально для угод з будь-якими видами нерухомості, будь то квартири, будинку або просто ділянки землі.

Категорія дорогих подарунків

Згідно з недавніми оновлень в законодавчій базі, згідно з якими будь-яке майно, отримане в результаті дарування, або ж передачі спадкової власності, не обкладається державними податками. Потрібно тільки уточнити, що під цей закон потрапляють випадки, які відбуваються починаючи з 01.01.2017 року. Пізніше ж угоди продовжують сплачувати початкові податкові ставки. Ну і звичайно ж, особа яка отримала дар зобов'язане сплатити однопроцентну мито.

Хто може бути позбавлений виплати податків однопроцентну мито

Звичайно ж, як і в будь-якому іншому законодавстві, в даному випадку існує ряд винятків, які дозволяють певним групам людей не сплачувати податки. Мова йде про наступні категорії громадян:

  • Інваліди війни та члени сімей воїнів, зниклих без вісті або загиблих в ході бойових дій.
  • Люди, які мають підтверджену групу інвалідності, незалежно від конкретно взятого недуги.
  • Громадяни, які мають статусом постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи всіх можливих категорій.

А всім іншим, хто не підпадає під опис з вищенаведеного списку, доведеться виплачувати податкові мита в повному обсязі, без можливості зменшити процентну ставку, або ж повністю позбутися від них. Цей нюанс потрібно в обов'язковому порядку брати в розрахунок при бажанні проводити ті чи інші маніпуляції з об'єктами нерухомості.

Питання оренди

Згідно з діючими в нашій країні законами, особам, які бажають здавати в оренду своє нерухоме майно, доведеться виплачувати державним органам досить велику суму грошових коштів.

Наприклад, якщо нерухомість здається в оренду простим фізичною особою, то тоді розмір обов'язкового податку становитиме близько вісімнадцяти відсотків від загального щомісячного доходу громадянина. Крім цього, доведеться сплачувати військовий збір. При цьому податкова ставка ніяк не залежить від конкретної різновиди, до якої відноситься здається майно. Це означає, що одні й ті ж підстави будуть діяти при операціях з земельними ділянками і квартирами.

Що стосується частоти сплати податкового збору, то це повинно відбуватися на щоквартальній основі. У разі ж прострочення платежів може бути нарахована пеня. Пам'ятайте, що місцева влада в великій мірі наповнюють бюджети саме за рахунок податків на нерухомість, тому з фактами ухилення від виплат ведеться досить жорстка боротьба.   


Коментарі: 0

    Схожі статті

    proekt-poroga
    Обов'язкове проектування порога може бути скасовано
    Докладніше
    podatok-na-nerukhomist-shcho-novogo-i-skilki-platiti
    Податок на нерухомість: що нового і скільки платити
    Докладніше
    Довідка про відсутність будови
    Докладніше
    tekhpasport-na-trikimnatnu-kvartiru
    Технічний паспорт на трикімнатну квартиру. Частина 2
    Докладніше

    Полезные ссылки