АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Перепланування квартир (реконструкція) в Київі та області

Для початку необхідно розібратися під який вид робіт потрапляють ваші зміни в квартирі або НЕ житловому приміщенні?

Згідно з діючими нормативними та законодавчими документами: «ДБН В.2.2-15: 2019 Житлові будинки. Основні положення »,« Інструкція про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна »,« Житловий кодекс України »,« ДБН А.2.2-3-2014 Склад і зміст проектної документації на будівництво ».

Ремонт в квартирі або перепланування під сучасні потреби людини можна розділити на три основні категорії проведення робіт:

Переобладнання квартири, перепланування квартири і реконструкція.

Є ще капітальний ремонт і реставрація, але про це детальніше ми розповімо в ЦІЙ статті.

Розглянемо детальніше кожен вид робіт:

ЩО ТАКЕ ПЕРЕОБЛАДНАННЯ КВАРТИРИ?

Згідно НАКАЗУ, N76 ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА від 17.05.2005 про затвердження ПРАВИЛ УТРИМАННЯ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ ТА ПРИБУДИНКОВИХ ТЕРИТОРІЙ

Переобладнання - це пристрій в окремих квартирах багатоквартирних будинків індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів; пристрою і переобладнання туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів.

ЩО ТАКЕ ПЕРЕПЛАНУВАННЯ КВАРТИРИ?

Перепланування - до елементів перепланування жилих приміщень належать: перенесення і розбирання перегородок, перенесення і влаштування дверних прорізів, улаштування і переустаткування тамбурів, прибудова балконів на рівні перших поверхів багатоповерхових будинків.

Переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих і нежилих приміщень у житлових будинках, що призводять до порушення тривкості або руйнації несучих конструкцій будівлі, погіршення цілісності і зовнішнього вигляду фасадів, порушення вимог протипожежної безпеки та засобів протипожежного захисту, не допускається. Перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень, що погіршує умови експлуатації і проживання всіх або окремих громадян у будинку або квартирі, не допускається.

ЩО ТАКЕ РЕКОНСТРУКЦІЯ?

Реконструкція - проведення будівельних робіт з метою зміни існуючих техніко-економічних показників об'єкта і підвищення ефективності його використання, що передбачають: реорганізацію об'єкта, зміна габаритів і технічних показників, капітальне будівництво, прибудови, надбудови, розбирання і посилення несучих конструкцій, будівництво та реконструкція інженерних систем і комунікацій. До реконструкції житлових і нежитлових приміщень в багатоквартирних житлових будинках панельного типу відносяться:

 • збільшення площі санвузла шляхом об'єднання ванної та туалету, а також приєднання частини коридору;
 • розширення площі житлових кімнат за рахунок коридорів і допоміжних приміщень;
 • пристрій кухні-їдальні з кімнати і суміжній з нею кухні;
 • прорізування отворів у стінах між кімнатами;
 • перенесення дверного отвору в квартиру;
 • демонтаж підвіконної частини стіни кімнати для пристрою проходу на балкон.

ВАЖЛИВО!

Повноваження Державної архітектурно-будівельної інспекції України, затвердженим постановою Кабінетом Міністрів УКРАЇНИ від 7 червня 2017 № 408, згідно з яким до компетенції Держархбудінспекції України НЕ належать питання переобладнання.

Давайте визначимо які роботи можна проводити ТІЛЬКИ при наявність дозвільної, а які роботи не вимагають дозволів і введення в експлуатацію.

ЩО МОЖНА РОБИТИ БЕЗ ДОЗВОЛУ І ВВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ:

ЩО МОЖНА ВИКОНУВАТИ БЕЗ ДОЗВІЛЬНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ:

Виробляти роботи з будь-яким втручанням в несучі та огороджувальні стіни. Влаштовувати і закладати отвори в несучих стінах.

Виконати перепланування без втручання в несучі стіни. Перенесення дверних прорізів, демонтаж / монтаж вбудованих шаф.

Зменшувати житлову площу за рахунок збільшення нежитлових приміщень.

Збільшувати житлову площу за рахунок нежитлових приміщень.

Об'єднувати приміщення з лоджіями і заскленими балконами.

Міняти чи переносити (в межах мокрих зон) санітарне обладнання.

Виконувати прорізи і отвори в плитах перекриття для сходів (якщо приміщення розташоване в кількох рівнів.

Влаштовувати внутрішню обробку стін, стелі та підлоги.

Встановлювати антресолі в приміщеннях з високими стелями, якщо вгорі і внизу приміщень висота буде більше 2 м.

Переносити сантехнічні вузли та кухні (без втручання в несучі стіни) над нежитловими приміщеннями.

Добудувати мансарду переобладнати горище або терасу над приміщенням, крім заміни покрівлі будівель і споруд згідно з будівельними нормами без втручання в несучі конструкції.

Міняти інженерні мережі (електричні, сантехнічні і т.д.) попередньо погодивши з експлуатуючою компанією.

ЩО ЗАБОРОНЕНО ПРИ перепланування та реконструкція?

 • утеплення і скління існуючих балконів і лоджій;
 • збільшувати площу санвузлів, ванних кімнат за рахунок житлових приміщень;
 • пристрій нових і розширення існуючих балконів і лоджій, їх скління;
 • переносити на лоджії і балкони батареї центрального опалення;
 • зміна форм і кольорів віконних рам і балконних дверей;
 • демонтувати вентиляційні канали і короби;
 • Забороняється установка зовнішніх блоків систем кондиціонування на фасадах будівель при переплануванні або капітальних ремонтах окремих квартир (якщо немає спеціально відведених місць, ніш);
 • створювати прибудови до квартир, розташованих на перших поверхах багатоповерхових будинків.

ЯК ЗАМОВИТИ ПРОЕКТ ПО перепланування або реконструкцію?

У нашій компанії є цілий відділ архітекторів і конструкторів, які виконають проект перепланування квартири, проект реконструкції квартири, посилення прорізів в несучих стінах, виконають розрахунок конструкцій перекриттів, пристрій антресолі. Проект з перепланування виконується згідно з діючими нормами України і підтверджується сертифікатом.

Для початок проектних робіт необхідно надати копії правовстановлюючих документів:

 • Договір купівлі-продажу або договір міни, спадок і т.д .;
 • Технічний паспорт БТІ;
 • Витяг на право власності нерухомого майна.

Стверджується технічне завдання на проектування і визначається обсяг робіт, вартість. Після підписання договору та авансу, виїжджає архітектор на об'єкт для детальних обмірів. По завершенню робіт замовнику передається два примірника проектної документації, де вказані всі види робіт, пораховані матеріали і специфікації.

Згідно з проектом, будівельна бригада може видати кошторис і провести монтажні роботи. Але попередньо потрібно отримати дозвіл на будівельні роботи роботи в Державній архітектурно-будівельній інспекції.

Проект, підтверджений сертифікатом відповідальної особи Головного архітектора проекту «ГАП» або Головного інженера проекту «ГІП», є підставою для отримання «Повідомлення про початок робіт в Держархбудінспекції.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ПРОЕКТ ПО перепланування або реконструкцію?

Основна вартість складається від обсягів і площі проектованих приміщень.

Якщо в квартирі необхідно виконати отвір в несучій стіні мінімальна вартість 250 $ -300 $. Так як необхідно викреслити всю квартиру до реконструкції і після, порахувати навантаження від вищестоящих конструкцій поверхів, снігового навантаження і т.д. Кожен отвір посилення вважається індивідуально на перших поверхах і останніх впливають різні навантаження і тиску. Кожен наступний отвір додається в 100 $ до загальної вартості.

Для прикладу: Якщо у вас в квартирі планується пристрій арки в несучій стіні між кухнею та вітальні, перенесення дверного отвору в несучій стіні та демонтаж підвіконного блоку в панельному будинку, то розрахунок вартості буде такою - 250 + 100 + 50 = 400 $.

Невелика ціна за спокій і впевненість, що ваше приміщення не стане аварійним і залишиться ліквідним на довгі роки.

У ЧОМУ ПЕРЕВАГА НАШОГО ПРОЕКТУ ПО перепланування або реконструкцію?

Ми намагаємося виконати проект у такий спосіб, щоб конструкції підсилення не виступали з площини стін (якщо це не потрібно дизайном). Більшість проектів виконуються сторонніми організаціями використовують «типову» схему кріплень, після чого кінцевий результат вельми сумний.

РОБОТИ ІНШИХ ПІДПРИЄМСТВ:

Тільки уявіть, як в цьому випадку виконати обробку приміщення? Страшний сон дизайнера, щоб не вигадувати некрасиві короба. У нас є багато методів виконання подібного посилення без виступаючих елементів.

НАШІ РОБОТИ:

Тому одні з постійних наших клієнтів є дизайнери інтер'єрів, у яких немає проблем в обробці приміщеннях після наших робіт. Так само ми надаємо по влаштуванню прорізів роботи під КЛЮЧ:

 • виконання проекту;
 • отримання дозвільних документів;
 • виконання монтажних робіт;
 • введення в експлуатацію.

ВАЖЛИВО!

Демонтаж в несучих стінах необхідно виконувати тільки ненаголошених методом!

Як узаконити і отримати дозвільні документи на перепланування можете вивчити ТУТ.

Коментарі

Коментарі: 0

  Корисні посилання

  Наші переваги

  Індивідуальний підхід

  Ми реалізуємо ваші мрії. Тільки унікальні проекти і дизайни інтер'єру, виконані з урахуванням побажань і потреб наших клієнтів

  Кваліфікована консультація

  Зателефонуйте нам і отримаєте кваліфіковану консультацію щодо свого питання. Можливо, лише один дзвінок відділяє вас від вирішення проблеми. Стомость консультації 500 грн

  Універсальність

  Надаємо повний комплекс послуг в сфері проектування та технічної інвентаризації. Будемо з вами на шляху від ідеї до здачі об'єкта

  Професіоналізм

  Штат компанії складаються кваліфіковані архітектори, інженери і юристи з досвідом роботи в БТІ і проектних бюро

  Довгострокове співробітництво

  Звернувшись до нас, ви не будете переплачувати. При повторних замовленнях ви отримаєте ще більш низьку ціну на наші послуги

  Чесність

  Після розгляду вашої ситуації ми відповімо, чи можливий позитивний результат. Ніколи не беремося за роботу, яку не можна виконати