АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Дешева іпотека і вигідна розстрочка: реальність чи маркетинговий прийом забудовників?

8 минут чтения

Сьогодні покупцеві житла на так званому первинному ринку пропонується ознайомитися з великою кількістю вигідних акційних пропозицій, які дозволяють отримати досить лояльне кредитування на тривалий період часу. При цьому експерти відзначають, що в порівнянні з минулим роком кредитна ставка була значно знижена. Особливо такий висновок напрошується сам собою після порівняння з цифрами, пропонованими в минулому році.

Ми постаралися детально розібратися в даному питанні, виділивши найбільш важливі моменти, постаравшись в точності зрозуміти, так чи вигідні нові умови кредитування, або ж це черговий рекламний хід. Такий здоровий скептицизм пов'язаний з міркуваннями про те, що забудовники, в умовах відносного кризи на ринку нерухомості, намагаються залучити якомога більше клієнтів, навіть тих, у кого немає необхідної суми грошових коштів.

Банки з найбільш лояльними процентними ставками на житло

Не секрет, що на сучасному ринку іпотечних позик існує кілька найбільших гравців, які надають на нього реальний вплив. Багато в чому, подібна популярність обумовлюється співробітницької зобов'язаннями із забудовниками, які пропонують купити житло тільки через той чи інший банк. Як показує практика, вони пропонують вигідні умови кредитування тільки на певний період часу. Після його завершення процентна ставка різко підвищується, що призводить до значного продовження тимчасового відрізка, в ході якого позичальник змушений виплачувати існуючий борг.

Додатково варто відзначити, що потенційний банківський боржник, коли бере на себе іпотечні зобов'язання, буде змушений виплатити одноразовий платіж, який покликаний покрити існуючі комісійні витрати. Згідно норм чинного законодавства, його сума повинна складати 1.5 відсотка від загальної суми взятих на себе кредитних зобов'язань. Підкреслимо, що ця інформація актуальна для випадків з іпотекою. Що стосується розстрочки, то такого умови не існує.

Слід зазначити банківські структури, що пропонують своїм клієнтам найменші відсоткові ставки на сучасному ринку даного виду послуг:

  • Глобус. Даний банк пропонує своїм клієнтам досить таки низьку процентну ставку на перший рік з моменту укладення кредитної угоди. Вона становить 1.9 відсотка, правда, всі наступні роки ця ставка різко зросте до позначки в 21,9%, що досить багато. Відзначимо, що максимальний термін кредитування становить 20 повних років. Щоб отримати згоду на отримання іпотеки, доведеться попередньо зібрати половину необхідної суми, що вимагається для повної покупки обраного об'єкта нерухомості. При цьому потрібно враховувати той факт, що процентна ставка може значно різнитися, залежно від забудовника.
  • Аркада. Особливість цього банку полягає в тому, що тут можна відкрити кредит на покупку житла, зведеного дочірнім підприємством цієї структури. Як і завжди термін кредитування не перевищує позначки в 30 років. При цьому процентна ставка розбивається таким чином, що перший два роки нараховується 14 відсотків річних, тоді як в інший час ця цифра становить 20%. З одного боку, забезпечується більш м'які перехід до постійних відсоткам на іпотеку, з іншого ж пільгові два роки все не так сильно мотивують виплатити всю заборгованість в гранично стислі терміни.
  • Південний. У цьому випадку все буде знаходитися в прямій залежності від суми спочатку внесених грошових коштів. Наприклад, якщо спочатку буде внесено понад 90 відсотків від загальної суми, то тоді процентна ставка буде складати всього 16 річних. З іншого боку, зробити такий перший платіж зможуть далеко не всі клієнти банку. Спеціально для них буде діяти кредитування під 19%. Додатково зазначимо, що для того, щоб розраховувати на гарантоване отримання кредиту доведеться заплатити від 30-50%. Такий розкид показників обумовлюється бажанням банку розглядати кожен окремо взятих випадок на самостійній основі.
  • Приватбанк. Примітно, що один з найбільш популярних банків на території України не пропонує позичальникам перших кількох років лояльною процентної ставки. Замість цього існує цілком фіксований відсоток, що дорівнює 17,9. Замість цього банк йде на зустріч клієнтам іншим способам, дозволяючи кредитуватися, маючи на руках лише двадцять відсотків від суми, в яку оцінюється обраний користувачем банку об'єкт нерухомості. Як показує практика, дана можливість дозволяє великому числу громадян роздобути житло якомога швидше.
  • Укргазбанк. Останнім у цьому переліку, але ніяк не за значенням, йде банк, який оперує державним ресурсами і належить країні. Багато клієнтів вибирають саме його, так як вважають, що це дозволить убезпечити себе від раптового закриття банку, втрати активів і так далі. Безумовно, в подібних міркуваннях існує певний раціональне зерно. Крім того, варто обов'язково згадати процентну ставку в 8 і 22 відсотки на перші два і вісімнадцять наступних років відповідно. Вважається, що таке співвідношення дозволить багатьом боржникам погасити кредит в перші два роки після його фактичного відкриття.

Міфи і реальність, пов'язані з іпотекою

Дуже часто малодосвідчені клієнти популярних банківських систем йдуть на поводу у, здавалося б, вкрай вигідних пропозицій, відмовитися від яких просто фізично неможливо. Наприклад, це стосується дійсно низької процентної ставки, актуальною на момент підписання договору. Дуже часто в ньому прописується нюанс, укладений в можливості періодичного перегляду актуальною процентної ставки. Також сума кредитних зобов'язань може бути прив'язаний до певної іноземній валюті, що може зробити життя людини, за умови відсутності попередньої підготовки, досить складною.

Також потрібно обов'язково підкреслити, що спочатку декларовані низькі кредитні ставки діють не на весь час з моменту отримання в своє розпорядження квартири. Замість цього така лояльна програма тривати всього два-три роки, до чого потрібно обов'язково підготуватися. Зараз розглядається показник рідко коли перевищує позначку в 23% річних.

Додатково потрібно відзначити одне з найголовніших вимог будь-якого банку, яке стало активно використовуватися в останні роки. Полягає воно в тому, що щомісячний дохід сім'ї повинен в обов'язковому порядку перевищувати необхідний платіж в два рази. Вважається, що саме таке співвідношення дозволять людям продовжувати гідно жити, залишаючись сумлінним платником, адже прострочки перерахування грошових коштів неминуче призведе до нарахування певної пені, чого ніяк не можна допускати.

Вибір забудовника банком

Якщо банк самостійно пропонує своїм клієнтам цілком певного забудовника, то тоді він бере відповідальність за нього. При цьому, як показує практика, це дозволяє банкам практично повністю убезпечити себе від прострочення платежів, раптової заморожування будівельних робіт і так далі. Такий стан справ пояснюється тим фактом, що перед початком співпраці з забудовником банк проводить ретельну перевірку всієї його документації, засвідчити в законності його дій і факт того, що розпочатий проект обов'язково буде заершен.

На скільки поширена покупка квартир в кредит

Згідно з офіційними статистично даними, якими постійно оперують експерти, сьогодні покупці нерухомості не поспішають займатися оформленням кредитів і іпотек, побоюючись надмірно високих процентних ставок. За великим рахунком, така думка є цілком обгрунтованим, так як воно дозволяє уникнути тривалих боргових зобов'язань, які можуть затягнутися на цілі десятиліття. З іншого боку, стає очевидним, що люди прагнуть якомога швидше виплатити взяту іпотеку, намагаючись встигнути за що надається банками період нижчого відсотка. Також багато наших співгромадян вважають за краще робити подібні великі покупки за готівку.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    pidzemnii-parking-i-lift
    Поєднання паркінгу з квартирним ліфтом
    Докладніше
    Що потрібно знати про приватизацію квартири
    Докладніше
    Як виділити частку в неприватизованій квартирі?
    Докладніше
    nevikoristovuvani-subsidiyi-shcho-z-nimi-bude
    Невикористані субсидії: що з ними буде
    Докладніше

    Полезные ссылки