АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Новий порядок початку будівництва

novii-zakon-pro-poriadok-pochatku-budivnitstva
3 минуты чтения

Чиновники давно обіцяли поліпшити законодавство в сфері будівництва і ось нарешті перейшли від слів до справи. Новий закон, який спрощує ряд процедур і фактично вводить новий порядок початку будівництва підписаний президентом, а значить зворотного шляху вже не буде.

Давайте разом розберемося, які зміни варто очікувати в сфері оформлення дозвільної документації на будівництво.

Що змінилося?

Довгоочікуваний закон №5587 був прийнятий парламентом 13 квітня і на початку травня його підписав президент. Згідно з ним ми фактично отримуємо новий порядок будівництва об'єктів, тому що тепер куди простіше отримати дозвіл на початок робіт.

Основна зміна стосується скасування процедури отримання вихідних даних і технічних умов. Її скасували з тієї причини, що при проектуванні вже враховуються покладені будівельні норми. А їх окреме отримання це зайвий привід сходити на прийом до чиновника, написати запит на отримання вихідних даних і чекати поки він буде розглянутий. Це явна корупційна складова, яка тепер нарешті-то виключена зі стадії підготовки дозвільної документації.

Ще один важливий момент цього закону полягає в обов'язковому вимозі наявності вищої освіти у виконавців будівельних робіт. Так що тепер офіційними підрядниками повинні бути особи, які закінчили профільний інститут. Не можна сказати, що це вимоги було необхідним, адже виконавців підбирали за вмінням і відповідальності, а не за дипломом. Але в довгостроковій перспективі цей закон повинен позитивно вплинути на підвищення загального рівня професіоналізму в галузі.

Ще раніше в силу вступив закон №1817, в якому переглянуті категорії складності об'єктів і скасована декларація на початок будівельних робіт. Тепер більше 80% об'єктів, які раніше доводилося оформляти через підготовку декларації про початок будівництва, можна буде починати зводити, направивши відповідне повідомлення. Раніше для того щоб не витрачати час на подачу декларації доводилося йти на різні хитрощі. Найчастіше об'єкт розбивали на кілька невеликих, щоб вони мали мінімальний клас складності, і отримували дозвіл на будівництво кожного окремо. Тепер же така практика більше не потрібна, тому що лише на 20% будівництв доведеться готувати декларацію, перед тим як приступити до робіт зі зведення.

Важливим є і зміна у період розробки будівельних норм, їх узгодження і затвердження. Раніше чиновники мали на подібні роботи від 1 місяця до 45 днів, тепер же ці терміни зменшені до 15 робочих днів.

Коли зміни вступлять в силу?

Це питання хвилює багатьох, як забудовників, так і співробітників проектних організацій. Поки можна сказати тільки одне, чиновникам потрібно час на узгодження нормативно-правової бази з змінами в законодавстві і навряд чи вони вкладуться в відведений на це місяць. Так що на момент публікації цього матеріалу ми можемо порадити проконсультуватися з ДАБІ, і подати запит на отримання містобудівних умов і обмежень. А по тому, як вони будуть на нього реагувати, відразу стане ясно, почали вони працювати за новою процедурою або ще немає. Або зробіть ще простіше, замовте у нас дану послугу і ми вирішимо це питання незалежно від моторності місцевих чиновників.

Крім цього, країні обіцяють підвищення рейтингу DoingBusiness по легкості узгодження початку будівельних робіт. Такий прогноз зробили експерти з WorldBanк, коли аналізували прийнятий законопроект. Якщо він прийде, то можна буде розраховувати на збільшення інвестицій в будівельну галузь.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    Як оформити дачу в житлове майно
    Докладніше
    zmini-v-kompensatsiyi-subsidii-dlia-naselennia
    Зміни в компенсації субсидій для населення
    Докладніше
    Вибір приватного БТІ
    Докладніше
    pidzemnii-parking-i-lift
    Поєднання паркінгу з квартирним ліфтом
    Докладніше

    Полезные ссылки