Хороші новини, як для забудовників, так і для приватних осіб, які вирішили зайнятися індивідуальним будівництвом або ремонтом з переплануванням. Під час офіційної прес-конференції міністр Мінрегіонрозвитку Г. Зубко розповів про зміни в будівельній галузі, які планується реалізувати найближчим часом.
Курс на спрощення дозвільних процедур
Міністр розповів, що його відомство проводить планомірну роботу з метою зробити будівельну галузь більш простою і прозорою. В першу чергу планується переглянути чинну нормативно-правову базу, що дозволити прискорити час отримання дозволів на будівництво та введення об'єктів в експлуатацію. Цей процес вже розпочато в сфері проектування цивільних будівель.
За словами міністра, велика кількість процедур було переглянуто і спрощено, а 27 з них вже повністю скасовані.
Також до парламенту вже подано два законопроекти, які повинні істотно вплинути ситуацію в будівельній галузі України. Перший пропонує скасувати зобов'язання забудовника зі сплати пайового внеску в місцевий бюджет на розвиток інфраструктури населеного пункту. Це фактично додатковий податок, який будівельна компанія зобов'язана сплатити, після того як понесе витрати на придбання земельної ділянки під забудову. Скасування цього збору дозволить знизити собівартість квадратних метрів, що буде вигідно не тільки забудовника, але і самим покупцям житла.
Другий закон, він уже також подано на розгляд до парламенту, передбачає внесення правок відразу в три закони, які містять зміни в діючу нормативно-правову базу. Зокрема, будуть переглянуті підходи до порядку технічної інвентаризації житлових і комерційних об'єктів. Це дозволить значно скоротити час, необхідний на отримання дозволу на будівництво або реконструкцію і приступити до самих робіт.
Пріоритет на безбар'єрний простір
Також міністр розповів про те, що його відомство вже розглянуло рекомендації комітету ООН у справах осіб з інвалідністю. На підставі цього документа підготовлений план дій, розписаний по 2020 рік включно, який дозволить реалізувати безбар'єрний простір в українських містах. Ці заходи покликані зробити державні установи, транспортну інфраструктуру, медичні заклади, місця загального користування та інші об'єкти доступними для людей з обмеженими фізичними можливостями.
Список першочергових дій складається з наступних заходів. По-перше, в містобудівної службі буде створена спеціальна посада консультанта з реалізації безбар'єрного простору. До нього можуть звернутися як забудовники, так і представники місцевої влади. По-друге, планується проводити роботу на місцях, щоб чиновники мали достатній багаж знань щодо забезпечення об'єктів цивільної інфраструктури засобами доступності для людей з інвалідністю. Це знадобиться їм, щоб розглядати проекти пропоновані забудовниками, а також проводити перевірку вже завершених об'єктів. По-третє, планується спростити процедури узгодження спеціальних конструкцій, необхідних для забезпечення доступу малорухомих осіб. Тепер не потрібно буде витрачати час на узгодження будівництва, якщо мова йде про прибудову пандуса і аналогічних конструкцій.
В силу нашої професійної діяльності ми будемо і далі стежити за змінами в будівельній галузі країни і повідомляти про них нашим клієнтам.