АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Приватизація квартири 2019

privatizatsiia-kvartiri
6 минут чтения

Сам по собі процес приватизації полягає в перетворенні використовуваних форм власності. В ході нього наявні майно, зокрема об'єкт нерухомості, передається в приватні руки. Після цього новий власник має можливість розпоряджатися квартирою на власний розсуд, без будь-яких обмежень. Підкреслимо, що приватизувати можна тільки майно, що знаходилися раніше в муніципальній, або ж державної власності. Простими словами, то користувачі житла після приватизації зможуть використовувати його на власний розсуд, без будь-яких зовнішніх обмежень. Важливий нюанс полягає в тому, що законодавство, покликане регламентувати цю процедуру, періодично піддається різним змінам. Саме з цієї причини в даній статті ми вирішили розглянути процедуру приватизації житла, актуальну для майбутнього року.

Скільки коштує приватизація квартири

Приватизація квартир проводиться як на всіх мешканців, так і на окремо взятої людини. Підкреслимо, що існує спеціальний механізм, що дає можливість провести приватизацію повністю безкоштовно. Правда, подібною можливістю кожен громадянин може скористатися тільки один раз. У всіх наступних випадках відповідний запит буде розглядатися уповноваженою комісією. Також потрібно розуміти, що безкоштовна приватизація проходить виключно в рамках дотримання діючих санітарних вимог. Згідно актуальним законодавчим вимогам, на одного члена сім'ї віддається 21 квадратний метр життєвого простору, також на сім'ю може виділятися 10 додаткових квадратів. За різницю ж доведеться доплачувати з власної кишені в будь-якому випадку. Виходячи з цього можна зробити, що кожен окремий випадок приватизації може оцінюватися зовсім по-різному, а значить дійсно універсального рішення цієї ситуації просто немає.

Ну і звичайно, ніяк не можна забувати про те, що сама по собі приватизація житла можлива тільки в тих випадках, коли на проходження даної процедури дали свій дозвіл абсолютно всі повнолітні члени сім'ї. Якщо такого дозволу немає, то і сама процедура не може бути розпочато, так як вона буде знаходиться поза чинним законодавчим полем.

Можливі виключення

Будь-які правові норми, навіть найдосконаліші з точки зору законодавства і регламенту, мають в собі цілий ряд винятків. Відповідно до цього виділяються такі різновиди виключень, що зустрічаються на практиці:

  • Квартири, в яких реально проживають багатодітні сім'ї з дітьми, що не встигли досягти повнолітнього віку. При цьому нагадаємо, що багатодітними вважаються сім'ї, що мають в своєму складі від трьох дітей.
  • Об'єкти житлової нерухомості, де прописані члени сімей осіб, які загинули на виробництві, або ж виконання свого обов'язку перед державою.
  • Житло, де проживають громадяни, які мають певним набором пільг і так далі.
  • Квартири учасників ліквідації аварії на Чорнобильській Атомній Електростанції.
  • Будь-які однокімнатні квартири.

З більш повним переліком можливих нюансів можна ознайомитися у відповідній статті Закону України. Нагадаємо, що в нього можуть вноситися різні зміни, покликані відобразити реальний стан справ.

Для чого потрібна приватизація житла

Найбільш логічне запитання в даній ситуації буде звучати як: «А для чого взагалі потрібна приватизація». Експерти підкреслюють, що наявність повних прав на житло дозволяє розпоряджатися ним на власний розсуд. Зокрема, власник квартири, або ж будь-якого іншого об'єкта нерухомості, отримує можливість здійснювати наступні дії:

  • Вільний продаж об'єкта нерухомості, або ж передача права власності третім особам в рамках обміну, заповідального документа і так далі.
  • З'являється можливість обміняти нерухомість з доплатою однієї або другої сторони.
  • Здійснити акт дарування об'єкта нерухомості без будь-яких обмежень.
  • Використовувати квартиру в якості застави при зіткненні з банківськими структурами.
  • Вказувати приватизовану нерухомість в заповідальному документі, віддаючи її на користь того іншого спадкоємця.
  • Здавати житло в оренду на повністю законних підставах.
  • Проводити перепланування, або ж реконструкцію житла.

Звичайно ж, отримання прав на нерухомість змушує власника на постійній основі виплачувати спеціальний податок на нерухомість. Його суть полягає в тому, що держава встановлює цілком певні обмеження на розміри приватного житла. Якщо яка перебуває у власності об'єкт виходить за рамки прийнятих норм, то власник стає зобов'язаний виплачувати відповідний податок на користь держави.

Податок на нерухомість і фізичні особи

Можна констатувати, що податок на нерухомість, а також обгрунтовує його документ не зазнав ніяких особливих змін протягом досить тривалого тимчасового відрізка. Правда, в нього постійно вносяться відносно незначні корективи, покликані адаптувати законодавство до сучасних реалій. Зокрема, в березні цього року вступили в силу нові зміни, покликані значно перекроїти процес проходження приватизації. Зокрема, тепер забороняється проводити приватизацію:

  • Об'єкти, які знаходяться в безпосередній власності народу України, без найменших винятків з цього правила.
  • Будь-які об'єкти, що входять в комплекс заходів, призначених для підвищення обороноздатності держави.
  • Те чи інше майно, що становлять основу для державного суверенітету України.
  • Квартири, що позиціонуються як музеї, що зберігають в собі певну частину історичної спадщини української держави.
  • Нерухомість, що знаходиться на території спеціалізованих військових поселень.

Більш повний список можна отримати у відповідному законопроекті. В цілому, можна зробити висновок про те, що пройти приватизацію в майбутньому році буде досить просто. Потрібно тільки точно розуміти цілі цього дії, а також в обов'язковому порядку брати до уваги існуючі обмеження. Крім того, для проходження процедури краще заручитися підтримкою професіонала.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    Перепланування квартири в Україні і яких правил треба дотримуватися
    Докладніше
    Квартирне переобладнання або перепланування у відповідність до Закону
    Докладніше
    Нерухомість. Її незалежна оцінка і весь процес
    Докладніше
    iak-uzakoniti-pribudovu-do-privatnogo-budinku
    Як узаконити прибудову до приватного будинку
    Докладніше

    Полезные ссылки