АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Архітектор

+38 (073) 595-14-14

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Що таке земельний кадастровий номер

3 минуты чтения

Всі дані щодо географічного розташування ділянки відображені в спеціально призначеному йому «кадастровий номер». Це 19-значна цифрова комбінація, привласнена земельній ділянці в індивідуальному порядку, де враховується фізична межа самої землі. За наявності такого номера вся інформація про ділянку зберігається в форматі XLM в Національній системі кадастрових номерів. Отримати його можна звернувшись в БТІ.

У чому необхідність «кадастрового номера»?

Такий свого роду номерний знак, повинен бути у кожної земельної ділянки, будь-то звичайний земельну ділянку або на ньому є якесь побудова. В іншому випадку здійснювати будь-які цивільно-правові операції з ділянок не буде законно. Наприклад, самий звичайний будинок, не можна буде ні продати, ні подарувати, ні включити до спадщини.

Для того, щоб в майбутньому не було проблем з вчиненням цивільно-правових операцій щодо своєї ділянки, ігнорувати момент з кадастровим номером не варто. Адже це основний етап процесу в оформленні прав власності.

Де впізнається «кадастровий номер»?

Практично кожен акт про право на власність має 19-значний код. Так само його можна подивитися, зайшовши на сайт «Публічної кадастрової карти України». До такого сайту повністю відкритий доступ, починаючи з 2013 року. Там можна відшукати всі відомості про свій шматок землі, а саме:

 • площа і фізичну кордон;
 • форму власності і деякі дані про самому власнику;
 • цільове призначення ділянки.

Як дізнатися чи має ділянку «кадастровий номер»?

Якщо привласнення права на власність та оформлення потрібного акту було в період до 2009р, то дуже часто зустрічаються випадки, коли сам акт є, але «кадастровий номер» в загальний реєстр не внесений. Звичайно, власник має повне право на таку ділянку, але без спеціального номера він нічого з ним не зробить. Тому, необхідно перевірити про наявність такого номера, зайшовши на Публічну кадастрову карту України. Там необхідно внести знайдений номер на акті в спеціальну рядок, де і буде видно, чи є інформація про Ваш земельній ділянці або відсутній.

Іноді, щоб побачити інформацію про свою ділянку необхідно зменшити масштаб карти на сайті (за допомогою мишки). Номер на карті, виділений блакитним кольором говорить про те, що Ваш 19-значний номер на землю внесений в загальну базу.

Що робити якщо номер відсутній?

Кожна ситуація з відсутністю кадастрового номера індивідуальна. Іноді він є, але немає інформації про номер в загальному реєстрі. А буває і так, що такий номер повністю відсутня. У будь-якому випадку необхідно звернутися за допомогою до фахівців БТІ, де Вам нададуть допомогу в будь-яких питаннях і допоможуть правильно все оформити.


Коментарі: 0

  Схожі статті

  zrostannia-popitu-na-proekti-malogabaritnikh-kvartir
  Чому замовляють проекти малогабаритних квартир
  Докладніше
  Нові правила оформлення техпаспорту1644303452
  Нові правила оформлення технічної документації
  Докладніше
  Що необхідно знати про приватизацію кімнати в гуртожитку
  Докладніше
  Що потрібно знати про приватизацію квартири
  Докладніше

  Полезные ссылки