АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Старий житловий фонд: труднощі з оновленням

starii-zhitlovii-fond-trudnoshchi-z-onovlenniam
3 минуты чтения

На сьогоднішній день питання реконструкції і зносу старих будинків є досить актуальним в нашій країні. При цьому далі заяв офіційних властей, найчастіше, він не просувається, що створює певні проблеми з постійно старіючим житловим фондом. Саме з цієї причини ми вирішили детально розібратися в цій проблеми, оцінивши можливі перспективи розвитку ситуації, що склалася.

Супутні законодавство

На думку компетентних експертів, відсутність дієвої системи реконструкції будинків, закріпленої на державному рівні, пов'язане з неприйняттям відповідних законодавчих норм. Крім того, вони відзначають що діючі закони взяті ще з часів СРСР, або ж початку дев'яностих років минулого століття. Звичайно ж, говорити про їх актуальності безумовно не варто. Багато в чому, вони вже давно втратили свою практичну значимість і перестали працювати, виконуючи передбачені функції.

Незважаючи на це, ряд ініціативних чиновників періодично намагаються ініціювати створення відповідної законодавчої бази, але вона все ще не розроблена. Пояснюється це необхідність покрити досить широку проблематику, прописавши безліч можливих ситуацій та їх вирішення. Щоб полегшити роботу над законодавством, були запрошені іноземні фахівці в цій області, що вселяє певний оптимізм і надію на якнайшвидший зрушення ситуації з мертвої точки.

Нам вдалося дізнатися, що розробники актуальних законодавчих норм також проводять масштабні опитування населення, прагнучи врахувати всі можливі нюанси. Наприклад, велика увага приділяється фінансовому аспекту, що в перспективи дозволить полегшити процес пошуку інвестицій для реалізації проектів реконструкції. Також нові закони повинні звести нанівець ситуації, коли реконструкція усвідомлено затягується зацікавленими особами, що звертаються до судових інстанцій.

Шляхи вирішення

Вже сьогодні уряд бачить два можливих шляхи вирішення наявних проблем з старістю і старістю великого відсотка житлового фонта. Мова йде про:

  • Знесення. Фактично, мається на увазі знищення будинків, які досягли певного меж старості і зведенні на їх місці повністю нових осель, з переселенням власників знесеної нерухомості. На етапі планування цей варіант здається найкращим, але на практиці він стикається з необхідністю залучення досить великих грошових інвестицій, що далеко не завжди можливо.
  • Реконструкції. Деякі вважають, що це може стати універсальним рішенням, але існує дуже багато морально застарілих будинків, чий ремонт, за своєю вартістю, можна порівняти зі зведенням новобудови. З цієї причини планується створити компетентну комісію, яка буде повинна оцінювати поточні стан окремо взятого будинку, вибираючи підходящі для нього рішення.

Можливі труднощі

Експерти вважають, що процес імплементації законодавства, пов'язаного з реконструкцією житлового фонду, ускладнюється високим градусом напруги в суспільстві. Занадто великий відсоток населення не довіряє державним органом і просто відмовляється тимчасово виселитися з аварійного житла для переїзду в новобудови, або ж проведення ремонтних робіт. З цієї причини введення нових цікавих норм, в обов'язковому порядку, має супроводжуватися серйозною роботою місцевих органів самоврядування, які повинні вести активну роз'яснювальну діяльність. На думку авторів законів, ситуацію можуть значно змінити позитивні приклади і відсутність обману з боку держави.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    dokumenti-neobkhidni-dlia-pereplanuvannia-kvartiri
    Документи необхідні для перепланування квартири
    Докладніше
    Як оцінити збиток від затоки квартири1627458672
    Як оцінити збиток від затоки квартири
    Докладніше
    Сусідські суперечки щодо землі. Хто правий?
    Докладніше
    iak-pravilno-zdavati-zhitlo-v-orendu
    Як правильно здавати в оренду нерухомість
    Докладніше

    Полезные ссылки