АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Порядок введення в експлуатацію самобуду

vvedennia-v-ekspluatatsiiu-samovilnoyi-budovi
4 минуты чтения

Згідно з українським законодавством, будь-які капітальні житлові або господарські будівлі підлягають легалізації, для чого застосовується процедура їх введення в експлуатацію. Аналогічні правила поширюються і на об'єкти, на яких проведені роботи з перепланування, реконструкції або зведення прибудови.

Обмеження, на Не узаконене об'єкти будівництва

Завершивши будівельні роботи вдома або іншої будівлі, а також перепланування або реконструкцію, ви не стаєте власником. Більш того, якщо ви є власником будівлі, то після проведення будівельних (ремонтних) робіт, що вимагають за законом узгодження, ваші майнові права будуть обмежені. Це означає, що такий об'єкт нерухомості не можна продати, здати в оренду, подарувати, заповісти, розділити між декількома власниками або використовувати в якості забезпечення по кредиту.

Крім обмеження прав власника, не виконавши введення в експлуатацію самобуду, ви не зможете укласти договори на надання послуг комунальних служб. Всі переговори про підводі комунікацій служби ведуть тільки з власником, тому підключити таку будівлю до мереж без попередньої легалізації об'єкта не вийде.

Якщо ж мова йде про перепланування або реконструкції, які також вимагають дозвільної документації, в такому випадку договір на надання слід переукласти і зробити це можна за наявності свідоцтва на право власності та актуального технічного паспорта. На всі будівлі, що не були узаконені відповідно до процедури, але вже підключені до комунальних мереж, автоматично поширюється комерційний тариф.

Які об'єкти відносяться до самовільного будівництва

Конкретизуємо поняття самовільного будівництва. Законом передбачено три причини, за якими може бути присвоєно цей статус:

  1. Зведення будівлі (житлового або господарського) на ділянці землі, який не призначений для подібних робіт.
  2. Будівельні роботи проводились без отримання попередньої дозвільної документації.
  3. На об'єкті є істотні порушення будівельних норм.

При виникненні ситуації з пунктів 1 і 3, процес легалізації зажадає додаткових дій. У першому випадку потрібно змінити цільове призначення земельної ділянки. У третьому пункті може знадобитися попереднє усунення допущених порушень, і тільки після цього можна буде приступати до розробки узгоджувальної документації.

Порядок введення в експлуатацію самовільного будівництва

Процедура легалізації перепланувань і самовільного будівництва виглядає точно таким же чином, як ніби ви проводите всі роботи в установленому законом порядку.

  1. Спочатку оформляються документи необхідні для початку робіт. Для будівель площею до 300 квадратів це будівельний паспорт, для об'єктів більшою площею слід підготувати містобудівні обмеження і проект.
  2. В місцеву архітектурно-будівельну інспекцію надсилається повідомлення про початок робіт.
  3. Запрошуються співробітники приватного або державного БТІ, які виконують експертизу об'єкту і на її підставі готують технічний паспорт.
  4. На підставі технічного паспорта розробляється і подається в архітектурно-будівельну інспекцію декларація на введення об'єкта в експлуатацію.
  5. Проводяться роботи по реєстрації нерухомості, в результаті яких видається свідоцтво на право власності.

Варто додати, що крім послуг проектних організацій, від вас можуть зажадати сплатити адміністративний штраф за порушення правил проведення будівельних робіт, а також державне мито за поставку об'єкта нерухомості на облік.

Якщо у вас виникли питання по темі цієї статті, можете задати їх у коментарях або звернутися до наших консультантів.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    Земельна суперечка1606211656
    Земельна суперечка
    Докладніше
    rekonstruktsiia-zhitlovogo-primishchennia-pid-magazin
    Як провести реконструкцію житлового приміщення під магазин
    Докладніше
    shakhrayi-ta-derzhreiestr-nerukhomosti-iak-zakhistiti-svoiu-vlasnist
    Шахраї і Держреєстр нерухомості: як захистити свою власність
    Докладніше
    Відсутність будови і довідка в зв'язку з ним
    Докладніше

    Полезные ссылки