АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Для чого потрібно узаконювати вікна і балкони

Для чого потрібно узаконювати вікна і балкони1608533889
4 минуты чтения

Напевно, більшість людей, в ході ремонту, спокійно переносить вікно з одного місця на інше (змінює його місце розташування) і навіть не підозрює про те, що робити це потрібно за заздалегідь узгодженим дозволом. Так, на перший погляд, кому яке діло до того, де у вашому будинку буде вікно. Тільки якби не одне «але» в законі, завдяки якому всі ремонтні роботи, пов'язані з перепланування, потрібно вказувати в технічному паспорті на свій об'єкт нерухомості (будинок).

Точно також справа гойдається і балкона, який багато добудовують, щоб трохи збільшити житлову площу своєї квартири. Здавалося б, що в добудові півтора квадратних метрів немає нічого особливого, проте, не узаконивши його, Ви не будете мати на свою добудову ніякого права. Або ж навпаки, спочатку добудувати, а потім узаконити - можна, але тільки після оплати штрафу. За що штраф? За те, що самовільно добудували балкон, не відобразяться його в техпаспорті. При цьому варто відзначити, іноді буває і так, що таке незаконне спорудження змусять повністю знести, визнавши його як загрозу здоров'ю інших людей (у випадку з жилим багатоквартирним будинком).

Процес легалізації отвору під вікно або отримання дозволу на добудову балкона може затягнуться на значно більший час, ніж Ви собі уявляєте. Часом, це навіть не місяць, а цілих 6 як мінімум. Чому? Та тому, що на все потрібно отримати дозвіл, скласти окремий план, з огляду на той факт, чи можна робити таке перепланування чи ні.

При цьому, вирішувати чи можна добудовувати балкон чи ні повинен фахівець, який має на це всі законні права.

Тому, перш ніж починати добудовувати балкон дотримуйтесь потрібно:

  • зробити містобудівний розрахунок - його робить фахівець БТІ;
  • отримати умови і обмеження - видаються в державній архітектурної службі;
  • отримати розроблений проект майбутньої будови;
  • зібравши всі вищезгадані документи прикріпити їх до заяви, яка подається в архітектурно-будівельну інспекцію;
  • дочекатися дозволу на будівництво (на протязі 10 днів воно буде розглянуто). При цьому, все буде ретельно перевірятися, фахівець архітектурно-будівельної інспекції повинен зробити виїзд за вказаною адресою і оглянути будинок, квартиру з зовнішнього боку, щоб бачити все як воно є насправді він;
  • після того як всі роботи з добудовою будуть завершені балкон потрібно буде здати в експлуатацію і отримати в зв'язку з цим новий технічний паспорт.

Що потрібно зробити для того, щоб легалізувати вікно:

  • звернутися в ту саму архітектурно-будівельну інспекцію з заявою про свої наміри перенести віконний проріз;
  • розробити проект-перепланування;
  • дочекатися дозволу на перепланування та лише тоді приступати до будівельних робіт;
  • через всі виконані роботи об'єкт здається в експлуатацію;
  • відобразити всі зміни в технічному паспорті або ж отримати новий.

Здавалося б, що все просто і зрозуміло. Але як тільки Ви починаєте самостійно усім цим займатися, починаючи від простого дозволу на добудову, Вам доведеться оббігати не одну інстанцію. Чому? Тому що в одній «конторі» Ви берете один документ, в інший «конторі» другий документ і т. Д. А всюди чергу, всюди свої правила ....

Тому, краще відразу звернеться до приватного БТІ, де його фахівці беруть все роботу на себе. Від Вас буде потрібно лише найменше. Таким чином, Ви економите свій час, витративши його на більш приємні справи. Ви рятуєтеся від тривалих черг і від можливої ​​відмови Вам в переплануванні. Ми намагаємося впоратися навіть з тим, що здавалося для Вас нерозв'язним.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    Як робиться проект на цільове призначення землі1630391995
    Як робиться проект на цільове призначення землі
    Докладніше
    iak-oformiti-pravo-vlasnosti-na-kvartiru
    Порядок оформлення права власності на квартиру
    Докладніше
    Як здійснюється введення будівлі в експлуатацію
    Докладніше
    pravilne-oformlennia-nerukhomosti
    Правильне оформлення нерухомості
    Докладніше

    Полезные ссылки