Більшість клієнтів компанії «АБТІ», коли їх запитуєш, а чому ви не проконсультувалися з нашими фахівцями перед переплануванням квартири відповідають одне і теж. Мовляв, перепланування це складний бюрократичний процес, який було вирішено проводити тоді коли вже потрібно буде щось робити з квартирою. При цьому, нерідко таке перепланування може бути не тільки незручним в плані бюрократії, а й небезпечним для безпеки вашої родини і ваших близьких. Це слід пам'ятати, але зараз не про це.
Також варто відзначити, що не так давно в законодавстві відбулися зміни, які в деякій мірі спростили оформлення перепланування квартири. Під цією фразою розуміється те, що тепер для деяких видів робіт тепер не буде потреби отримувати документацію роздільну проведення таких робіт. А тепер давайте з інженерами нашого приватного БТІ розбиратися в тому, що ж таке перепланування (переобладнання) і що можна на сьогоднішній день переробляти, а що не можна щодо власної квартири.
Що є перепланування і перевлаштування житлового приміщення
Переплануванням приміщення називається перебудову обґрунтованих проектом характеристик приміщення. До таких перебудов відносяться:
- зміна положення дверних прорізів і перегородок з подальшим їх облаштуванням;
- переробка тамбурів;
- прилаштовуванням балконів до перших поверхів будівель (таке явище зустрічається досить часто і викликає злу реакцію у сусідів).
Переобладнання в свою чергу дещо менш радикальна процедура, яка в деяких випадках вимагає узгодження з певними організаціями. До них відносяться:
- роботи за влаштуванням вентиляції, індивідуального опалення та деяких інженерних комунікацій.
- роботи за влаштуванням санвузлів: туалетів і ванних.
- роботи за влаштуванням різноманітних сантехнічних, газових і нагрівальних пристроїв, а саме: котлів, колонок, труб.
Ми перерахували основні позиції для яких необхідне узгодження і незважаючи на те, що їх за пунктами не так і багато, проте якщо розібратися, то саме ці пункти займають левову частку в питаннях переобладнання. При цьому, навіть працюючи з цими пунктами не завжди потрібно узгодження. Це важливо і потрібно розуміти.
Коли не потрібно узгодження?
За новим законом від 12.02.2015 (Закон України №191-VIII) до Житлового кодексу були внесені зміни щодо оформлення перепланувань.
Отже, найважливіше:
- якщо немає втручання в несучі конструкції будівлі, то не потрібно отримувати погодження та узаконювати перепланування. Безпосередньо після завершення таких робіт об'єкт не підлягає в введення в експлуатацію.
- Важливе АЛЕ щодо першого пункту. Якщо в результаті перепланування змінюється площа будівлі або приміщення, то потрібно отримати згоду наймодавця (щодо державних та громадського житлового фонду).
Коли не обійтися без дозволу?
Як вже зазначалося вище, якщо в результаті ваших дій будуть порушені несучі конструкції будівлі, або інженерні системи загального користування, то отримання дозволу уникнути не вдасться.
Так само такі дозволи необхідні якщо змінюється площа приміщення в якому проводяться роботи (тільки для неприватизованих). Для таких робіт потрібно буде підготувати пакет документів, який буде включати: дозвіл місцевого самоврядування, проект переобладнання або перепланування, узгодження перепланування з органами і співвласниками житла, а також перелік документів на нерухомість.
Сподіваємося, що дане питання стало більш зрозумілим і прозорим!
Пам'ятайте, що якщо у вас в планах проведення перепланування будь-якого характеру, в тому числі і з втручанням в несучі конструкції будівель або ж з переобладнанням інженерних мереж, то ми настійно рекомендуємо спочатку звернутися до нас. Це заощадить вам гроші і сили на подальшу боротьбу за узаконення перепланування об'єкта.
Ми є приватним БТІ в Києві і працюємо в доступному ціновому сегменті роблячи свою роботу вчасно і якісно.
Перелік всіх наших послуг ви знайдете за цим посиланням.