Перш ніж щось говорити про спадщину і нерухоме майно, що переходить за цим правом, потрібно розібратися про самому поняття «спадковості». А це, коли права і обов'язки на якесь володіння, в тому числі і нерухоме, від людини, який вже помер, переходять до його родичів, знайомих або іншій особі, яка дозволяє закон. Є таке спадкове володіння, яке вважається законним чи то, яке створювалося за допомогою заповіту. Будь-яке, що переходить спадковим шляхом майно можна і не приймати.
Які зміни в процедурі пов'язаної зі спадщиною
Ще до настання 2018 року оформити спадкове майно можна було протягом 6 місяців після того, як помер спадкодавець. Але тепер цей період значно продовжили. Оформити всі можна відштовхуючись від дати, коли спадкоємцеві стало відомо про смерть, і що він вступає в права цього спадкового майна і тільки від цього моменту відраховується 6 місяців.
Кращим варіантом на початку такої процедури буде звернення до адвоката. Він за допомогою свого адвокатського звернення дізнається у нотаріуса, що стало причиною спадщини саме вашого права на нього. Після цього потрібно буде через суд доводити те, що вам нічого не було відомо про смерть спадкодавця.
Важливо знати:
Будь-яке володіння померлого не перейде автоматично. Необхідно все провести і завірити нотаріально. А це означає, що потрібно піти до нотаріуса і письмово підтвердити те, що ви згодні прийняти спадкове майно, адже воно виключно законне. У випадки з нерухомістю, яка заповідалася, але не має при цьому документів, які підтверджують те, що вона за законом була належить померлому, то визнати такий заповіт дійсним не вийде.
Через 6 місяців нотаріус видає спадкоємцям документ на їх право спадковості, і вони можуть надходити з цим майном так, як їм заманеться.
Пакет документації для оформлення:
- заповідав документ, якщо він є;
- паспорт і код;
- написати заяву про згоду на спадщину;
- документ, що підтверджує, що спадкоємець угамуй;
- документ-довідку з місця проживання померлого;
- документ, який підтвердить спорідненість з наследователем;
- правовстановлюючий документ на нерухомий об'єкт.
Що можна робити з заповітом і що про нього треба знати
У випадках з заповітом, то його оформити може лише людина сама особисто своїм підписом в нотаріуса. Після чого документ внесуть до спеціального реєстру (електронна база даних). При цьому у самого заповідача залишається право змінювати, складати повністю новий заповіт стільки раз, скільки йому захочеться.
Важливо знати:
Заповідати дозволяється абсолютно все майно або деякі його частини. Спадкоємцю, виходячи з заповіту, перепаде все, що йому заповідається і навіть більше. Вся нерухомість, якою володів той, хто заповідав все, перейде до спадкоємця. Те заповіт, яке було найостаннішим, виходячи з дати, буде найактуальнішим.
Всі права у спадок переходять до спадкоємця, якщо він від цього не відмовиться. В іншому випадку, вправо вступають ті рідні, які вважаються першим ступенем родинних зв'язків. Це стосується і тієї ситуації, коли відсутній заповіт.
Що робити, якщо заповіту не було складено
Законне володіння, що перейшла спадковим шляхом - це те, що перейшло законним шляхом, без заповідав документа. Отримають його ті, хто буде найближчим по ступеня споріднення. У випадки з відсутністю родичів першого ступеня, спадкоємцями стають ті, хто відноситься до другого ступеня і т. Д.
Як вираховується 1-я ступінь спорідненості:
- діти того хто помер (усиновлені в тому числі);
- батьки;
- чоловік жінка.
Як вираховується 2-я ступінь спорідненості:
- Брат чи сестра;
- бабусі та дідусі;
- онуки.
Племінники, тітка і дядько вважаються вже 3 ступенем. Усі наступні родинні зв'язки або цивільні чоловіки та дружини ставляться до п'ятого ступеня спорідненості.