АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Як узаконити перепланування в 2018 році

pereplanuvannia-kvartir
5 минут чтения

Не секрет, що дане питання залишається актуальним, незалежно від того, в якому саме році його почати розглядати. Також варто відзначити, що немає великої різниці між тим, йдеться про квартиру, або ж приватний будинок. Багато в чому, існуючі складнощі виникають з тієї причини, що люди досить слабо ознайомлені з даним питанням, а це неминуче призводить до припущення помилок різного ступеня критичності.

Особливості перепланування

В першу чергу, слід порадити довірити виконання такого завдання кваліфікованим фахівцям, які зможуть допомогти Вам впоратися з будь-якими існуючими бюрократичними труднощами. Це стосується як безпосереднього проходження процедури оформлення перепланування, так і збору відповідної документації.

Крім усього іншого, необхідно почати розгляд даного, досить великого, питання з визначення. Під категорію перепланування об'єкта нерухомості, як житлового, так і промислового, підпадають такі випадки:

  • Внесення зміни в стіни, які не є частиною несучих конструкцій будівлі або споруди.
  • Пророблення отворів в поверхні стін, які, згідно з планом будівлі, не виконують несучі функції.
  • Демонтаж меблів, вбудованих безпосередньо в площину стін. Зазвичай, вони поєднуються з перегородками, що робить процес демонтажу повністю безлопатева.
  • Об'єднання окремих кімнат, відведених під туалет і ванну, в єдиний санвузол. При цьому вчинити таку дію можливо тільки в тому випадку, якщо в усуває стіні немає вентиляційних комунікацій.

При цьому існує великий набір дій, які багато людей помилково відносять до розряду перепланування, хоча це стовідсоткова реконструкція того чи іншого об'єкта нерухомості. Пізнати реконструкцію можна за такими ознаками:

  1. Має бути знесення, частковий або повний, в несучій стіні. Також це стосується того, що проробляє отвору, незалежно від його регламентованих розмірів.
  2. Об'єднання житлових кімнат з кухнею, або ж балконом. Це досить поширена практика, що дозволяє значно розширити наявні житловий простір.
  3. Перенесення так званих мокрих точок, якими є санвузли, з однієї точки житла, в іншу.
  4. Робота з комунікаціями, спрямована на їх перепланування та перенесення в межах окремо взятого житла.

Важливо підкреслити, що всі ці дії вимагають не тільки філігранно точного виконання, а й дотримання всіх будівельних норм, а також оформлення всієї супутньої документації. Якщо знехтувати цими, на перший погляд, простими порадами, то можна зустрітися з труднощами в плані дотримання норм чинного законодавства, що неминуче призведе до різних штрафних санкцій, яких слід всіляко уникати.

Також це призведе до неможливості продати, подарувати або передати об'єкт нерухомості на свій розсуд у зв'язку з накладеними обмеженнями.

Процес узаконення перепланування в будинку, квартирі

Як і будь-який інша подібна процедура, для досягнення бажаного результату слід незмінно виконувати розпорядження, зазначеним у відповідних нормативних актах. Зокрема, там вказується наступна послідовність дій:

  • Виготовлення проекту перепланування. Бувають випадки, коли цим правилом нехтують через незначності внесених змін, але завжди краще перестрахуватися.
  • Провести інвентаризацію технічного стану об'єкта нерухомості. Це дозволить оновити наявний технічний паспорт, внісши в нього актуальні дані про об'єкт.
  • Отримати довідку від інженера, яка підтверджує відсутність дій, що підпадають під поняття реконструкції. Така дія потрібно для того, щоб уникнути вчинення дій, що вимагають проходження більш ускладнену процедуру оформлення.
  • Пройти процедуру реєстрації права власності. Після внесення всіх необхідних змін залишається тільки додати інформацію в загальний Реєстр, закінчивши тим самим оформлення вироблених ізмненія.

Відзначимо, що провести повноцінну перепланування значно простіше, ніж реконструкцію. Щонайменше, це займає значно менше часу, що важливо.

Оформлення документації для реконструкції об'єкта нерухомості

Безумовно, для проходження даної процедури необхідно пройти певний набір дій, в кінці яких можна отримати необхідний результат. При цьому важливо відзначити, що під поняття реконструкції не підпадають дії, пов'язані з фасадними роботами.

Замовити проектну документацію.Для підтвердження даного факту досить надати копію дійсного договору між замовником і компетентної проектною організацією, приватної або державної.
Укласти договір на авторський нагляд.Виробляти його повинен виключно кваліфікований інженер, що володіє необхідним набором сертифікатів, а також практичних знань.
Повідомити ДАБІ про початок робіт.Щоб зробити це, потрібно заповнити скласти відповідну форму, або відправити заяву за допомогою поштових сервісів.

Провести технічну інвентаризацію об'єкта.

Необхідно точно встановити, чи готовий об'єкт до початку експлуатації, а саме, чи здатні його несучі конструкції виконувати свої функції, зберігаючи цілісність під впливом зовнішніх факторів

Ввести об'єкт в експлуатацію, додавши його в Реєстр.

Це завершальний етап, який ставить крапку в процеси реставрації.

Окремо варто відзначити, що отримання дозволу на перепланування, або ж реконструкцію, вимагає додатково подачі певного набору документів. Йдеться про паспортні дані власника нерухомості, документи, що підтверджують право власності, дійсному технічному паспорті і так далі. У деяких випадках можуть знадобитися документ на земельну ділянку та дозвіл можливих співвласників.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    Вибір приватного БТІ
    Докладніше
    kupivlia-vtorinnogo-zhitla
    Купівля вторинного житла
    Докладніше
    Які можуть бути помилки під час покупки квартири в новобудові. Що потрібно знати
    Докладніше
    onlain-reiestr-mistobudivnoyi-dokumentatsiyi
    Відкрито доступ до містобудівної та архітектурної документації
    Докладніше

    Полезные ссылки