АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Архітектор

+38 (095) 595-14-14

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Перепланування в однокімнатній квартирі

pereplanuvannia-odnokimnatnoyi-kvartiri
6 минут чтения

Сучасні реалії такі, що далеко не всі власники осель, будь то квартири або приватні будинки, повністю задоволені спочатку існуючої плануванням. Пов'язано це з тим, що люди просто набувають доступну нерухомість і вже після цього оптимізують її під власні потреби, переваги і уявлення про функціональне досконало. Особливо це актуально для квартир з вторинного ринку, адже ще радянські будинки далеко не завжди зручні для проживання.

Особливості перепланування однокімнатної квартири

У подібних ситуаціях без проведення перепланування різного ступеня значущості просто не обійтися. Якщо ж говорити про однокімнатні квартири, то подібні дії безумовно допоможуть вирішити проблему з оптимізацією життєвого простору і розібратися з зонуванням досить обмеженою житлової площі. При цьому критично важливо розуміти, що робити подібні маніпуляції зі своєю нерухомістю потрібно виключно з дозволу та попереднього узгодження з контролюючими державними органами, покликаними зробити попередню оцінку плану. На практиці це означає, що деякі види перепланування просто заборонені. Можна виділити кілька найбільш поширених різновидів квартир, що піддаються змінам:

 • «Двокімнатна». Деякі однокімнатні квартири, за своїми розмірами, можуть дати фору повноцінним двокімнатних осель. З цієї причини фахівці-будівельники часто рекомендують розділити загальне приміщення на дві частини, створивши тим самим кілька абсолютно різних функціональних зон. Часто до такого методу вдаються при збільшенні кількості мешканців в квартирі і так далі.
 • Класична хрущовка. Не можна назвати секретом той факт, що квартири з радянським минулим не можна назвати на сто відсотків зручними та комфортними для проживання. Крім того, однокімнатні варіанти відрізняються невеликим і далеким від оптимізації житловим простором. Завдяки перепланування вдається створити квартиру, нічим не поступається новобудов.
 • Студія. Сьогодні таке житло користується величезною популярністю, адже воно відрізняється достатнім простором і загальної функціональністю. З цієї причини власники щодо старих однокімнатних квартир бажають змінити своє житло, просто прибравши всі можливі перегородки і, якщо це можливо, несучі конструкції. Завдяки таким нехитрим маніпуляціям вдається створити абсолютно нове і сучасне життєвий простір. Правда, отримати дозвіл на проведення подібних робіт буває дуже і дуже складно.

Звичайно ж, перелік можна продовжувати ще дуже довго. Пов'язано це з тим, що ідеальні для кого-то квартири можуть повністю не влаштовувати їх поточних власників. Виходячи з цього можна зробити висновок, що полягає в тому, що не існує однозначних ознак того, в яких саме випадках вдаються до дій по перепланування наявної нерухомості, так як кожна окрема ситуація вимагає індивідуального розгляду.

Варіанти перепланування

Якщо розглядати дане питання з точки зору професійної діяльності БТІ, то можна сказати, що саме ця послуга цілком заслужене вважається однією з найбільш затребуваних на сьогоднішній день. Безумовно, не дивлячись на відносно невеликі розміри подібного житла, її виконання не можна назвати надмірно простим. Вся справа в тому, що доводиться кожен раз брати до уваги величезну кількість різних факторів, які безпосередньо впливають на остаточний результат. Крім того, часто відбуваються деякі зміни в існуючому законодавстві. Тому займатися реалізацією подібного проекту краще спільно з професіоналами, здатними зібрати всю необхідну документацію і відстояти проект перед державними контролюючими органами.

З якоїсь причини найчастіше зміни в плануванні робляться саме в однокімнатних квартирах хрущовок. Цілком можливо, що ключова причина такого рішення обумовлена ​​великою кількістю вад в початкової плануванні. При цьому існують як типові проекти, так і абсолютно унікальні рішення, призначені для вирішення тих чи інших завдань. Звичайно ж, всі вони спрямовані на оптимізацію наявного простору і його максимального розширення до комфортних розмірів.

Як проводиться перепланування в однокімнатній квартирі

Все починається зі складання максимально детального плану робіт, який повинен враховувати всі можливі тонкощі і нюанси проходять процесів. Безумовно, самостійно впоратися з подібним завданням дуже і дуже складно, адже уповноважена комісія схвалить проект, видавши дозвіл на його реалізацію, тільки за умови, що він буде повністю проробленим. При цьому важливо відзначити, що перепланування завжди проводиться для цілком певної мети. З цієї причини в основі має стояти її досягнення, а не отримання схвалення.

Згідно з проектом, все доступне житловий простір має в обов'язковому порядку використовуватися з максимально можливою користю, без будь-яких винятків із цього правила. Також даний процес повинен пройти досить швидко, щоб не доставляти великих клопотів домочадцям. Окремо слід відзначити, що перепланування може бути спрямована на один з елементів квартири, а саме:

 • Стіни і перегородки. Будь-які подібні конструкції не повинні надати значного впливу на несучі можливості будівлі. Фактично, перепланування дозволяється проводити виключно з використанням перегородок.
 • Підлога. Дозволяються будь-які дії, які не будуть пов'язані зі зміною його форми, структури та інших характеристик.
 • Системи постачання. За великим рахунком, вони повинні знаходиться в первісному стані, так як внесення будь-яких значних змін неминуче призведе до збоїв в роботі деяких комунікацій у всьому будинку.
 • Опалення. У цьому питанні існує кілька значних обмежень. Зокрема, це стосується неможливості передбачити опалювальні прилади в лоджіях, на балконах і так далі.
 • Вентиляція. Найчастіше, дозвіл на зміну у вентиляційній системі не видається, хоча з цього правила і є деякі винятки.
 • Зовнішні стіни. Будь-які маніпуляції з несучими конструкціями повністю заборонені.

Пам'ятайте, що для проведення масштабної перепланування, будівля повинна перебувати в ідеальному стані. Якщо ж якщо буде визнано, що проводяться роботи можуть негативно позначитися на його цілісності, на схвалення проекту можна навіть не сподівається.


Коментарі: 0

  Схожі статті

  utepliuiemosia-za-rakhunok-derzhavi-shcho-dlia-tsogo-potribno
  Утеплення за рахунок держави: що для цього потрібно
  Докладніше
  vidsotok-zhitla-shcho-vvoditsia-v-kieve-padaie-govoriti-pro-krizu-poki-rano
  Відсоток введеного житла в Києві падає: говорити про кризу поки рано
  Докладніше
  Орендні ставки в ТЦ Києва будуть зростати протягом року
  Докладніше
  Як правильно оформляти «задаток» під час покупки квартири
  Докладніше

  Полезные ссылки