АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Податки при купівлі-продажу нерухомості комерційного характеру в Україні

3 минуты чтения

Нежитловий фонд включає в себе всі офіси, склади, магазини і іншу нерухомість і все це підлягає обкладенню податків, які можуть бути від 6% і до 20,5%. Розмір податку безпосередньо залежить від статусу самого власника нерухомості, а саме від того яким суб'єктом господарської діяльності він є.

Будь-яке приміщення, житлове чи не житлове повинно мати техпаспорт. Промислове підприємство отримує свій статус «нерухомого майна» з повним дотриманням законодавства, точно так само як і процес оподаткування його податками у випадку з продажем юридичній особі регулюються тим же законодавством. Великі холдинги або маленькі фірми без винятку можуть виступати в якості об'єкта договору або угоди як цілком, так і по частинах. При цьому ставка податку не змінюється. Той, хто продає свою нерухомість, будучи юридичною особою, має внести певну суму податку в Госбазу.

Розміри податку і мито

Як уже згадувалося вище, сума податку встановлюється, відштовхуючись від самого продавця, від того чим конкретно він займається, і який статус він займає відносно цієї діяльності. Податковий і Цивільний кодекс регулює суму податку, точно так само як і законодавчі акти Міністерства юстиції України, на які спираються нотаріуси у своїй роботі.

18% від доходу, отримуваного з продажу комерційного нерухомого майна, згуртовують всі юридичні особи. Як і, все фізичні особи, що відносяться до підприємців або власники якогось комерційного майна, і дотримуватися всі необхідні умови вносять суму 5% від доходу з продажу цієї нерухомості.

Коли здійснюється купівля-продаж комерційної нерухомості, державі належить отримати мито за те, що воно дозволило і допомогло здійснити всі необхідні нотаріальні дії, пов'язані з засвідченням договорів. Сума мита складає 1% від суми самої угоди. У випадках з юридичною особою, що здобувається майно, яке належить державі, то мито буде складати 0,1% від всієї договірної суми.

Той, хто вирішує продати своє нежитлове майно так само повинен внести суму військового збору в розмірі 1,5% від всієї вартості самого продається об'єкта. Така оплата підтверджується нотаріусом, коли засвідчується договір. У той час покупцеві в обов'язковому порядку необхідно сплатити внесок до Пенсійного фонду, розмір якого становить 1% від суми, прописаної в договорі.

Кому дозволено здійснювати купівлю нежитлового приміщення

Укладати угоду, пов'язану з купівлею або продажем нерухомості, що має комерційний характер, має право будь-яка людина зі статусом юридичної або фізичної особи, яка не є підприємцем.

Після того, як пройде реєстрація статусу в Єдиному Державному реєстрі, враховуючи всі необхідні Закони України юридичній або фізичній особі дозволяється займатися своєю діяльністю. 

Так само можна перевести звичайну житлову квартиру в нежитлову, наддавая їй статусу нежитлового фонду. Цей процес включає в себе безліч етапів, які в обов'язковому порядку відбуваються з урахуванням всіх законних норм, враховуючи житловий кодекс України.

У будь-якому випадку, що б Ви не захотіли робити зі своєю нерухомістю, грамотна допомогу фахівця завжди буде корисна. Тим більше, що все це відбувається з урахуванням письмових договорів і інших документів, видатних або посвідчуються нотаріусом.

 


Коментарі: 0

    Схожі статті

    pereklad-dachnikh-budinkiv-do-zhitlovogo-fondu-2017
    Спрощено переклад дачного будинку в житловий будинок
    Докладніше
    u-kiievi-planuietsia-stvorennia-smittia-pererobnogo-zavodu
    У Києві планується створення сміття-переробного заводу
    Докладніше
    novi-normativi-z-budivnitstva-bagatopoverkhivok
    Нові нормативи з будівництва багатоповерхівок
    Докладніше
    Як виділити частку в неприватизованій квартирі?
    Докладніше

    Полезные ссылки