На поточний момент в Україні діють 5 різних державних кошторисних норм, положення яких частково перетинаються, що створює складності для проектування і отримання дозволів на роботи. Щоб виправити ці помилки діючої системи ведеться робота над новим єдиним ДБН «Планування і забудова територій», який їх замінить.
На сьогоднішній день ведуться роботи над першою редакцією даних норм, займаються ними експерти з профільних державних інститутів і проектних організацій, в тому числі і приватних. У вже наявні документи були внесені наступні зміни:
- Виключені всі дублюючі норми, які можуть привести до юридичної плутанини. У початкову редакцію вони потрапили, тому що вихідний документ складався з декількох однотипних.
- Запропоновано новий порядок сортування назв розділів і їх розміщення, щоб спростити роботу з новим ДБН.
- Зроблені виправлення в розділах описують повноваження органів місцевої влади, щоб вони відповідали законодавчій базі та посадовими інструкціями даної групи чиновників.
- Удосконалено розділ, в якому описані норми для інноваційних виробничих територій. У старих нормативних актах дане питання практично не порушувалося, і як слідство не регулювався.
- Оптимізовано за змістом розділи описують нормативи у сфері охорони праці та захисту навколишнього середовища.
- Відкориговано значення нових термінів, які вперше будуть внесені в ДБН разом із технічною характеристикою документом.
- Переглянуті норми для організації руху маломобільних громадян і велосипедистів в населених пунктах, які будуть діяти при проектуванні відповідних інфраструктурних об'єктів.
Роботи зі створення і потім твердженням єдиного стандарту ДБН ще багато, але після їх завершення діяльність в даній сфері суттєво спроститься.