АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Ухвалення об'єкта в експлуатацію онлайн

ukhvalennia-obiekta-v-ekspluatatsiiu-onlain
4 минуты чтения

Більше не потрібно оббивати пороги центру надання адміністративних послуг, якщо ви завершили будівництво і вирішили ввести об'єкт в експлуатацію. Тепер для об'єктів I-III категорії з'явилася можливість подати всі документи і отримати у відповідь рішення в режимі онлайн.

Як було раніше

Той, хто вже стикався з індивідуальним житловим будівництвом, а також реконструкцією та переплануванням житлових приміщень знає, що не так складно завершити роботи, як їх узаконити. Все впиралося в необхідність збирати цілу купу паперів і відправлятися на уклін в ДАБІ, де потрібно було отримати документ про завершення будівництва і готовності об'єкта до експлуатації. Подібні роботи підлягали обов'язковій перевірці інспекторами служби за місцем, а так як вони були постійно завантажені, то розгляд заяв постійно відкладалося. І коли ви вже досягали заповітного кінця черги, виявлялося, що якийсь документ складений з помилкою, або за цей час вийшла нова постанова і частина паперів потрібно переробити за новою формою.

Але цю практику вдалося побороти, після того як ввели деклараційний механізм прийняття об'єкта в експлуатацію для об'єктів I-III категорії. Тепер необхідно провести технічну інвентаризацію, щоб зробити новий техпаспорт, після чого зібрати всі документи по будівництву разом і заповнити спеціальну декларацію про готовність будівлі (будинку, квартири) до введення в експлуатацію. Щоб не виникало проблем, рекомендується звертатися до фахівців. Наприклад, той, хто робив технічний паспорт, може допомогти і з заповненням декларації. Наступним кроком було відвідування центру адміністративних послуг, де реєстратор перевіряв правильність заповнення документів і брав їх на розгляд. Згідно з інформацією ДАБІ, можливістю повідомити про завершення робіт і вести об'єкт в експлуатацію після введення декларативного принципу вже скористалися 50 тис. чоловік.

Як стало

Спрощена система показала свою ефективність, але все одно залишалася далекою від досконалості. Основні її недоліки, по-перше, необхідність письмово заповнювати декларацію про завершення будівництва. Для сучасної людини зробити це не так вже й просто, адже більшість з нас користується кульковою ручкою в кращому випадку для розпису в робочому журналі. По-друге, черги в центрах надання адміністративних послуг нікуди не поділися і займають досить багато часу. По-третє, будь-який особисто спілкування з чиновником це потенційна можливість для корупції. Адже у них з'являється можливість не прийняти документи з надуманої причини або штучно керувати черговістю розгляду паперів.

Але тепер і ці проблеми усунені, тому що ДАБІ офіційно повідомило про введення процедури прийняття об'єкта в експлуатацію для I-III категорії в режимі онлайн. На сайті служби або порталу державних послуг з'явилася можливість заповнити декларацію про завершення будівельних робіт в режимі онлайн. Тепер не потрібно стояти в чергах і переписувати зіпсовані бланки. Ви просто заходите на сайт і спокійно без поспіху вводите всі необхідні дані. Ця функція доступна цілодобово, а система налаштована так, щоб в момент заповнення форми повідомляти вам про допущені помилки. Також чиновники обіцяють, що черга на розгляд електронних декларацій формує комп'ютер, і відповідальні службовці не можуть змінювати її, тим самим прискорюючи або затягуючи процес розгляду документів.

У ДАБІ нагадали, що це вже сьома за рахунком послуга, яку можна отримати в режимі он-лайн. Також там звертають увагу, що перед поданням електронної декларації слід попередньо виконати технічну інвентаризацію об'єкта.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    borg-na-nerukhomist
    У киян зростає податковий борг на нерухомість
    Докладніше
    Які можуть бути помилки під час покупки квартири в новобудові. Що потрібно знати
    Докладніше
    Оформлення спадкової нерухомості
    Докладніше
    kupivlia-vtorinnogo-zhitla
    Купівля вторинного житла
    Докладніше

    Полезные ссылки