Далеко не всі знають, але держава пропонує абсолютно всім бажаючим провести ряд заходів, спрямованих на підвищення ефективності використання енергоносіїв. Ми з'ясували, що потрібно зробити, щоб взяти участь в цій повністю безкоштовною програмою і вже готові розповісти Вам про це.
Як працює державна програма
Кожен громадянин країни може претендувати на відшкодування за рахунок бюджетних коштів робіт, спрямованих на облаштування більш ефективних систем використання енергії. На даний момент існує рівно три різновиди цієї програми, а саме:
- Відшкодування 20 відсотків від загальної суми. У разі придбання котлів, які не використовують у своїй роботі природний газ або електроенергію.
- Відшкодування 35 відсотків від загальної суми. При покупці енергоефективних матеріалів і різного устаткування.
- Відшкодування 40 відсотків від загальної суми. Максимальна компенсація, видатна виходячи з індивідуальних особливостей кожного окремого випадку.
Крім перерахованого вище, певну частину витрат може взяти на себе місцева влада, в рамках програм щодо здешевлення так званих «теплих» кредитів. Сьогодні по всій території України діє понад дві сотні таких програм, що розрізняються між собою різними нюансами, характерними для того чи іншого регіону.
За великим рахунком, це дуже хороша можливість, що дозволяє кожному бажаючому підготувати свою оселю до зимового часу року, утепливши його, а також значно поліпшивши функціонування застосовуваних опалювальних систем. Також потрібно відзначити, що люди іноді просто не знають про надані знижки. Тому можна рекомендувати кожному читачеві уточнити це питання в уповноважених органах самоврядування.
Як показує практика, найбільш активно розглядається можливістю користуються в Львові і області. Не виключено, що причина такої позитивної статистики криється в правильній роботі органів місцевої влади, які своєчасно інформують людей про з'являються можливості.
Як стати учасником програми
Щоб взяти безпосередню участь у розглянутій вище державною програмою, доведеться зробити ряд послідовних кроків, які зможуть привести Вас до спочатку наміченої мети:
- Особа, що збираються впроваджувати різні енергоефективні методики, має подати відповідні звернення в будь-який відповідних банків. Також воно має бути підкріплено необхідними пакетом документів, необхідним для отримання кредиту на покупку необхідного устаткування, або ж, матеріалів.
- Після цього звернення детально вивчається банківською комісією, яка повинна прийняти рішення про видачі кредитних коштів, або ж дати відмову. При позитивному розвитку подій зацікавлена особа отримує на руку заявлену грошову суму.
- Важливо згадати, що позичальник зобов'язаний підтвердити факт цільового використання грошових коштів. Для цього він має можливість надати акти виконуваних робіт, рахунок-фактуру і так далі. Якщо ж позичальник ще й є субсідіантом, тоді йому доведеться додатково підтверджувати факт витрат виділених коштів на оплату комунальних послуг.
- Банк на щомісячній основі становить і оновлює списки подібних позичальників, передаючи цю інформацію в реєстри Держенергоефективності. Всі внесені в них особи мають у своєму розпорядженні повністю законними правами на отримання грошового відшкодування від держави.
- Після обробки отриманої інформації, держава зобов'язується перерахувати певну суму грошей на відшкодування кредитної заборгованості, взятої на себе з метою підвищення ефективності використання енергоносіїв в житло.
В цілому, дана процедура займає близько двох повних місяців. З цієї причини експерти рекомендують просто запастися терпінням, очікуючи отримання бажаного результату.
На що можуть видаватися «теплові» кредити
Згідно з чинними законодавчими нормами, які виділяються бюджетні кошти можуть бути витрачені на цілком певний набір матеріалів, виконаних робіт, обладнання і так далі. Перш ніж починати процедуру кредитування, настійно рекомендується ознайомитися з даним переліком:
- Різне обладнання, що застосовується для модернізації вже існуючої опалювальної системи.
- Матеріали, покликані значно поліпшити терморегуляцію житла, підготувавши його до холодної пори року.
- Найрізноманітніші лічильники, регулятори і перемикачі.
Звичайно ж, це далеко не повний список. Щоб вивчити його детальніше і досконально краще звернутися за консультацією до компетентних державних органів, уповноважені працювати з громадянами в цих питаннях.