АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Як переоформити дачу в житловий будинок

iak-pereoformiti-dachu-v-zhitlovii-budinok
5 минут чтения

Власники дачних будинків часто задаються питанням чи можна переоформити їх нерухомість в житлову, щоб платити за нормальними комунальними тарифами і мати можливість розпоряджатися нею на свій розсуд. Тобто, здати в оренду (офіційно), продати, передати у спадок і т.д.

Така можливість дійсно існує з квітня 2015 року, коли кабінет Міністрів України прийняв відповідну постанову. Згідно з цим документом будь-який власник дачного будинку може переоформити його в житловий фонд при виконанні двох умов. Перше - будівля повинна відповідати житлового фонду по технічним і санітарним нормам. Другий - отримати дозвіл від місцевої влади. Давайте розберемося в цьому питанні докладніше.

Що потрібно підготувати

Якщо відставити убік процедуру отримання дозволу від місцевої влади, то відповідь на питання як переоформити дачу в житловий будинок криється в необхідності підтвердити, що він є таким. Для того щоб визначити тип об'єкта, а точніше підтвердити його відповідність житлового фонду слід провести експертну оцінку нерухомості. Таку перевірку може виконати бюро технічної інвентаризації, зокрема наша компанія володіє державною ліцензією і працює як приватна БТІ. Багато хто чув про цю процедуру і пов'язують її з визначенням ціни, але насправді вона включає в себе куди більш глибокий аналіз. На підставі перевірки об'єкта на місці і проведених експертиз, робиться висновок про його приналежність до того чи іншого типу. Якщо експерт дійде висновку, що технічні та санітарні норми задовольняють вимогам до житлових будинків, то можна переходити до наступного пункту. Якщо немає, тоді доведеться провести реконструкцію будинку, щоб він відповідав своєму майбутньому призначенням. Це в інтересах самого власника, адже жити в будинку, де не дотримані будівельні нормативи некомфортно і небезпечно.

Другий важливий момент це документація на саму будівлю, адже в органах місцевої влади будуть розглядати саме її, а не саму будівлю. Мова про те, що за документами будинок повинен бути легально побудований, мати проектну документацію і технічний паспорт. Якщо всього цього немає, то доведеться звертатися в проектну компанію для розробки і подальшого затвердження повного пакету технічної документації. У тому випадку, коли будівлі до перекладу в житловий фонд потрібна ще і реконструкція, то вона відразу проводиться за всіма канонами нормативної бази, і по її завершенню ви отримуєте повний пакет технічної документації на об'єкт.

І останній момент це оформлення права власності, яке в обов'язковому порядку повинно бути навіть на садовий будинок. Ми знову повертаємося до питання офіційного будівництва, тому що самовільні споруди не захищені законом, і їх фактичні власники не мають ніяких правовстановлюючих документів. Поки будівля не буде легалізовано і ви не отримаєте свідоцтво на право власності, ніякі інші юридичні дії з цією нерухомістю будуть недоступні.

Процедура переведення

Тепер переходимо до самої процедури переведення дачі в житловий фонд. Перше що потрібно зробити, так це встановити, хто з місцевої влади може прийняти таке рішення. Треба перевірити до якого населеного пункту відноситься ваш сад, і звертатися вже за місцем в сільську або міську адміністрацію. У них вже може бути сформована робоча комісія з подібних питань, або її створять спеціально. Головне знати, що згідно із законом це їх компетенція, і ви маєте право підготувати документи і направити їх разом зі своєю заявою.

Тепер збираємо і подаємо документи, вам знадобляться:

  • Технічна документація на будинок.
  • Копія документа що підтверджує ваше право власності.
  • Згода інших співвласників, якщо вони є.
  • Експертний звіт про відповідність будівлі всім нормативам для індивідуального житлового будівництва.

Крім цього вам буде потрібно написати заяву, в якій вказати, що просите розглянути питання переведення дачі в житловий фонд і вказати причину свого звернення. Наприклад, ви плануєте використовув

Органи місцевої влади повинні розглянути таку заяву і дати відповідь протягом одного місяця. Вони або виносять позитивне рішення і на його підставі можна приступати до процедури оформлення прав власності. Або чиновники можуть відмовити, але в такому випадку вони зобов'язані аргументувати причини незадовільної резолюції. Тобто, у відмові повинно бути чітко вказано які документи не в порядку або чому конкретний об'єкт не можна переоформити, з відсиланням на законодавчі акти і нормативні документи. Така відмова фактично є рекомендацією до дії, тому що ви можете усунути всі виявлені порушення і знову подати заяву.

Є й інший шлях, якщо чиновники відмовляють без об'єктивних причин, то можна звернутися до суду, але для подібних позовів рекомендується заручитися професійної юридичною підтримкою.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    Технічний паспорт на гараж
    Докладніше
    sposobi-ta-perevagi-ugodi-obminu-kvartiri
    Два способи, як можна обміняти квартиру
    Докладніше
    Сусідські суперечки щодо землі. Хто правий?
    Докладніше
    shcho-take-taunkhaus
    Особливості таунхаусів в українських реаліях
    Докладніше

    Полезные ссылки