АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Будівництво на століття: забудовники про підвищення якості житла

budivnitstvo-na-stolittia-zabudovniki-pro-pidvishchennia-iakosti-zhitla
8 минут чтения

Не можна назвати секретом той факт, що інвестори на постійній основі ратують за значне збільшення якості об'єктів, що зводяться нерухомості. Крім того, до поліпшення показників прагнуть і самі забудовники, так як це дозволить їм більш впевнено конкурувати між собою в рамках обраної ринкової ніші. Безумовно, це призводить до постійного розвитку ринку і введення все нових інновацій. Про те, які саме новинки очікують потенційних споживачів в найближчі роки розповіли представники одних з найбільших компаній-забудовників, які ведуть свою діяльність в столичному регіоні.

Думка експертів

Ще кілька років тому архітектурна складова житла була чимось маловажним і другорядним, то тепер цього нюансу держава приділяє величезну увагу. У всякому разі, клієнти враховують як внутрішній, так зовнішній вигляд обраного житла. Це призвело до того, що забудовникам довелося більш детально опрацьовувати питання фасадного інтер'єру. Більш того, склалася стала тенденція, згідно з якою грань між функціональністю і естетикою почала поступово стиратися. Найбільш помітним цей процес став саме в Києві, адже це місто заслужено вважається найпрогресивнішим на території нашої країни. Звичайно ж, переважна більшість проектів має індивідуальні особливості, що не заважають цілком вдало вписуватися в навколишні архітектурні рішення. При цьому чітко проглядається тяжіння проектувальників до європейських та американським підходам до створення архітектурних рішень.

Варто підкреслити, що сучасний покупець дуже сильно цікавиться фактичним розташуванням житла. Відзначимо, що дане питання має більш широкий характер, ніж просте географічне розташування. Важливим фактором виступає благоустрій району, наявність зручної транспортної розв'язки і так далі. Сьогодні практично неможливо продати квартиру в місцях, де немає чітко вираженої зони відпочинку, достатку магазинів і так далі. З цієї причини забудовникам доводиться забезпечувати зводяться житлові комплекси всім необхідним, створюючи на їх базі цілком самодостатні мікрорайони, які включають в себе все, що може знадобитися для дійсно комфортного і повноцінного життя. Якраз через це перші поверхи багатьох новобудов віддані під різного роду комерційні приміщення, де мешканці мають можливість скористатися тими чи іншими послугами. На щастя, бізнес швидко адаптувався до нових реалій, заповнивши виникла нішу.

Що стосується висотності, то експерти пророкують збереження тенденції, що склалася, а саме в районах з малою поверховістю будуть продовжувати будуватися відносно невеликі будинки. Особливо це актуально для так званих «історичних центрів», де будівництво висотних будинків забороняється законодавчими нормами. Правда, свої корективи може внести новий закон про щільність забудови, але поки не можна з упевненістю говорити, як саме він відіб'ється на стані ринку. Багато в чому, це пов'язано з явним дефіцитом вільного місця в Києві, де ще не ведеться житлова забудова. Крім того, для досягнення загальноєвропейських показників належить збільшити існуючий житловий фонд практично в два рази, що є досить амбітною метою. Через це найближчим часом більш затребуваним буде саме висотне будівництво, хоча з цього правила і будуть існувати певні винятки.

Про планування

Сьогоднішній ринок продовжує потребувати великій кількості квартир, розрахованих на одну або дві житлові кімнати. При цьому мова йде про малогабаритному житло, так як воно може бути дійсно доступним, з урахуванням актуальної цінової політики в Києві. Правда, потрібно враховувати клас конкретно взятого будинку, адже преміальний сегмент продовжує віддавати перевагу великій кількості квадратних метрів. Що стосується планувальних рішень, то сьогодні балом правлять правильні з геометричної точки зору кімнати, що відрізняються своєю просторістю і багатофункціональністю. Також популярністю користуються квартири з великими вікнами і лоджіями, здатними замінити повноцінну кімнату. Природно, це питання також залежить від класу житла. Наприклад, преміальна нерухомість передбачає великі коридори, тоді як в бюджетних варіантах під них віддається мінімальну кількість площі.

Якщо говорити про такий показник, як мінімальний метраж житла, то найбільш затребуваними вважаються квартири, розраховані на 40 квадратних метрів. Як виявилася, житла з меншими розмірами дуже некомфортні для постійного проживання навіть одиноким людям, що вже говорити про сім'ї. З цієї причини зводяться в минулих роках «смарт-квартири», мають лише двадцять квадратних метрів, не були на стільки затребувані, як це спочатку очікувалося забудовниками. Заради справедливості варто додати, що ціна подібного малогабаритного житла була цілком порівнянна з повнорозмірними аналогами, що робила вибір покупця практично очевидним.

Говорячи про додаткові особливості житла варто сказати, що кожного клієнта цікавить щось своє. Зокрема, можна виділити такі нюанси, як:

  • Кількість стояків. Вважається, що це безпосередньо впливає на здатність опалювальної системи підтримувати оптимальну температуру в зимову пору року.
  • Число вікон. Крім кількості, велика увага звертається на їх розміри, а також відкривається вид.
  • Благоустрій прилеглої території. Покупці хочуть, щоб в прямий доступності знаходилося все необхідне.
  • Прийняті планувальні рішення. Хтось віддає перевагу ізольованим кімнатах, тоді як іншим більше до душі прохідні приміщення.
  • Паркінг. Наявність підземних паркувальних місць не тільки забезпечує повну безпеку автомобільного транспорту, а й позитивно позначається на благоустрій території.

Безумовно, даний перелік не можна розцінювати як вичерпний. У той же час він дозволяє сформувати розуміння того, що запити споживачів можуть бути самими різними.

Know How

Сучасні покупці, цілком зрозуміло, очікують від житла набагато більшого, ніж це було ще кілька років тому. Завдяки цьому затребуваністю користуються багато, хай і незначні, інновації, покликані зробити повсякденне життя більш простою і приємною. Головний нюанс полягає в тому, що всі вони повинні входити в початковий пакет житла, що купується, а не бути доповненням за окрему плату. Хорошим прикладом стане система розумного будинку, яка зараз отримала феноменальне розвиток. Її наявність є серйозним плюсом при покупці, але мало хто готовий доплачувати за неї окремо, так як раніше людям вдавалося цілком успішно обходитися без неї. З цієї причини забудовники беруть на себе якусь частину витрат, пов'язаних з практичною інтеграцією новомодних деталей житла. Це стосується не тільки технологічних, а й інженерних новинок.

Відзначимо, що спочатку дана мода була введена за рахунок появи електронної системи доступу до житла. Наявність таких перепусток дозволило налаштувати доступ до будинку таким чином, щоб потрапити в нього могли тільки безпосередні мешканці, або ж запрошені гості. Більш того, дана технологія дозволяє вносити такі корективи в доступ, як пропуск тільки на певні поверхи і так далі. Теж саме стосується і права на проїзд в додається підземний паркінг, адже без відповідної картки шлагбаум просто не буде підніматися.

Якщо говорити про проекти з технологією «розумного будинку» більш детально, то зараз реальність така, що вона буде реалізовуватися в переважній більшості вводяться в експлуатацію об'єктах нерухомості. Пов'язано це з тим, що відкриваються функціональні можливості припали до душі багатьом власником подібних квартир, що створює певну затребуваність розумного житла на ринку. Природно, ця технологія буде постійно розвиватися, надаючи користувачам все більше і більше можливостей.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    В Україні дозволили будувати дитячі майданчики на дахах
    Докладніше
    oformlennia-dokumentiv-na-zemelnu-dilianku
    Оформлення документів на земельну ділянку
    Докладніше
    Що потрібно знати про приватизацію квартири
    Докладніше
    Податки при купівлі-продажу нерухомості комерційного характеру в Україні
    Докладніше

    Полезные ссылки