АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Купівля вторинного житла

kupivlia-vtorinnogo-zhitla
4 минуты чтения

Придбання не нового житла має багато важливих нюансів, про які часто забувають. Крім того, завжди потрібно попередньо вивчати існуючий ринок, щоб чітко розуміти реалії, що склалися. Це дозволить тверезо вибирати можливі варіанти, а також не стати жертвою недобросовісних продавців, або ж відвертих шахраїв.

Купівля вторинної квартири

Як показує актуальна статистика, українці завжди більше довіряли нерухомості, яка вже перебувала в чиємусь користуванні. Таке рішення завжди вважалося більш надійним, адже у громадян виробилося стійке недовіру до новобудов, адже їх якість часто залишає бажати кращого.

Крім іншого, покупка вторинної квартири дозволяє побачити товар лицем, що дозволяє уникнути неприємних сюрпризів вже після здійснення покупки. Звичайно ж, процедура покупки в такій ситуації має цілу низку найважливіших нюансів, адже цей ринок є далеко не таким простим, як це може здатися на перший погляд.

Зараз на вторинний ринок виставлено близько двохсот тисяч квартир, що розрізняються між собою конструктивним виконанням, метражні, місцем розташування, поверховістю будинків і так далі. Примітно, що чверть усієї цієї кількості припадає на столицю, адже це найбільше місто країни. Це дозволяє говорити про існування дійсно великого вибору. Правда, це створює безліч можливостей зробити прикру помилку, придбати товар, який не відповідає своїй вказується вартості.

Також не можна пройти повз шахраїв, що діють за давно відпрацьованими схемами. Вони сподіваються на те, що потенційний покупець буде повністю довіряти нотаріуса, який приймає участі в оформленні угоди. Вся справа в тому, що нотаріальні фахівці помічають тільки найгрубіші порушення, часто пропускаючи лазівки, якими і користуються непорядні продавці.

На що звернути увагу при покупці квартири на вторинному ринку

Можна виділити певну інформацію, що вимагає обов'язкової перевірки. Ріелтори вимагають звернути свою увагу на такий набір нюансів:

  • Можливі обтяження. Продавати квартиру з ними можуть лише найвідчайдушніші люди, які сподіваються тільки на удачу. Пов'язано це з тим, що всі обтяження переходять з квартирою новому власнику. Звичайно ж, мало хто хоче брати на себе таку відповідальність. Крім того, беруть участь в операції нотаріуси відразу ж виявлять обтяження, якщо такі дійсно є.
  • Борги. Йдеться про заборгованості на отримання комунальних послуг. Не рідко буває так, що відразу після продажу квартира відрізається від таких важливих комунікацій, як водопостачання, електрику, природний газ і так далі. Підкреслимо, що борги завжди перекладаються на нового власника, без винятку.
  • Прихована реконструкція. Якщо цей факт буде виявлено в ході тієї чи іншої перевірки, то варто бути готовим до виплати відчутного штрафу. Також це змусить витратити велику кількість часу, що небажано.
  • Знаходження в поліцейській базі. Стара квартира не завжди належала раніше милою бабусі. Часто під виглядом такого житла продаються колишні кубла і містечкові борделі. Крім усього іншого, далеко не всі їх клієнти знають, що їх улюблений заклад змінило адресу, продовжуючи приходити за знайомою адресою.
  • Знаходження в судовому реєстрі. Якщо нерухомість перебуває в цьому реєстрі, то можуть виникнути проблеми, пов'язані з визначенням фактичного власника.

Навіть якщо обрана квартира виявилася повністю чистою за всіма цими пунктами, не варто негайно поспішати з укладенням договору на покупку. Важливо перевірити самого продавця, адже часто зустрічаються ситуацію, коли на квартиру претендує кілька спадкоємців, або ж фактичних власників. Це означає, що продавець не має реального права на вчинення продажу, а значить укладається договір не має ніякої юридичної сили. Очевидно, що це може призвести до втрати всіх коштів, або ж їх частини, що підставить під сумнів саму можливість придбання об'єкта нерухомості.

Підводячи підсумок можна сказати, що купити квартиру на вторинному ринку цілком можливо, але для цього доведеться масу зусиль. Також даний процес вимагає від покупця дуже серйозної уваги до деталей.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    Які можуть бути помилки під час покупки квартири в новобудові. Що потрібно знати
    Докладніше
    pereplanuvannia-odnokimnatnoyi-kvartiri
    Перепланування в однокімнатній квартирі
    Докладніше
    oformlennia-dokumentiv-na-zemelnu-dilianku
    Оформлення документів на земельну ділянку
    Докладніше
    В Україні будівельна галузь за рік зросла на 4%
    Докладніше

    Полезные ссылки