АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Дії при втраті документів на нерухомість

3 минуты чтения

Незважаючи на те, що всі дані на володіння майном вказані в Держреєстрі, втрата документації, пов'язаної з нерухомістю справа серйозна, що приносить багато клопоту.

І як би там не було, зайнятися відновленням таких паперів слід не сповільнюючи. Адже в будь-якій справі, щодо нерухомості потрібні саме оригінали. І перше, що потрібно робити в такому випадку, це звернеться до органу, де втрачені папери видавалися раніше або ж скористатися послугами приватного нотаріуса.

Як відновлюються втрачені папери на нерухомість

Після того як було звернення до фахівця будь-то приватний нотаріус або відповідний держорган, слід оформити письмове звернення про бажання відновити документацію. У такому випадку потрібно подати такі документи:

  • засвідчувальний документ;
  • будь-які копії втрачених паперів, якщо вони є;
  • квитанція про оплату оформлення документів / дублікатів;
  • будь-які інші документи, які може запросити відповідний орган (техпаспорт, кадастровий номер).

У випадку з викраденням документів, потрібно звернутися в поліцію, щоб ті на законних правах заборонили будь-які дії з майном.

Втрата документа, що підтверджує право на нерухомість

Свідоцтво, яке підтверджує право на володіння майном одне з найважливіших документів для кожного власника нерухомого майна. Виходячи з цього, через втрату такого важливого документа потрібно не сповільнюючи братися за його відновлення, звертаючись в попереднє місце його реєстрації або будь-якого іншого приватного нотаріуса. При цьому потрібно представити всі перераховані вище документи з договором про купівлі-продажу або інші документи, які підтвердять право на володіння майном. Якщо майном володіє кілька людей, то всі власники повинні звертатися за відновленням втрачених паперів.

Втрата договору про купівлю-продаж

Починаючи з 2013 року, Державний нотаріус може займатися відновленням втрачених документів про купівлю-продаж. При отриманні відмови у відновленні документів, так як у зверталися людини немає підмоги, звернення в Бюро техінвентаризації допоможе в цьому питанні, супроводжуючи будь-які угоди, пов'язані з нерухомістю.

Звернення до податкової інспекції так само допоможе в цій справі, так як саме там проходить фіксація усіляких передач, пов'язаних з нерухомим майном та його змінами. У випадку з збереженням контактів продавця, завжди можна попросити у нього копію документа про купівлю-продаж.

Якщо відразу втрачено багато паперів, то їх відновлення відбувається поетапно. Якщо підсумувати весь цей процес, то вийде три основних етапи:

  1. Отримання документації про право власності.
  2. Отримання документації про купівлю-продаж, дарування і т.д.
  3. Отримання свідоцтва про право володіння майном.

Як би там не було, а допомога грамотного фахівця ніколи не завадить. І це стосується не тільки самого процесу відновлення, але і консультації по любимо цікавлять цього роду.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    v-ukrayini-vidznachaietsia-zrostannia-budivnitstva
    В Україні відзначається зростання будівництва
    Докладніше
    pidzemnii-parking-i-lift
    Поєднання паркінгу з квартирним ліфтом
    Докладніше
    В Україні будівельна галузь за рік зросла на 4%
    Докладніше
    timchasovi-stoianki-na-trotuarakh
    В Україні буде заборонено розробляти проекти тимчасових стоянок на тротуарах
    Докладніше

    Полезные ссылки