Якщо говорити про необхідність такої документації, як наявність технічного паспорта, то це саме той документ, який один з найважливіших документів для будь-якого приміщення. Це в першу чергу обумовлено на те, що за відсутності такого документа не можна буде проводити абсолютно ніяких дій з нерухомістю. Це можна сказати той листочок паперу, та книжка, в якій вказані всі відомості про рентабельність і фактичному техстані приміщення.
Квартирне техпаспорт - це той документ, в якому зазначено всі технічні дані про квартирі. Види техпаспортів:
- Паспорт будівлі.
- Паспорт будови.
Квартирне техпаспорт вважається паспортом будови. У більшості випадків квартирний техпаспорт видається власнику квартири під час первинної інвентаризації або під час здачі квартири / будинку в експлуатацію.
Думати, що будівельна компанія повинна займатися видачею техпаспорта власникам квартир неправильне твердження. Все цим процесом повинен займатися господар (власник) квартири. До техпаспорту квартири повинна додаватися інформація поверхового плану квартири і відомість приміщення, в якому знаходиться квартира.
Для чого потрібно мати техпаспорт на квартиру:
- Для оцінки ринкової ціни квартири, у випадках з її закладанням під іпотеку перед банком.
- Для обчислення податку, якщо потрібно таку процедуру.
- Для відчуження чи конфіскації житла.
- Для узгодження перепланіровочних плану квартири.
- Для правильного розділу частин квартири між її власниками або спадкоємцями.
- У випадках з оформленням документів спадщини.
Маєток техпаспорта на квартиру дасть можливість тим, кому вона належить, проводити з нею будь-які законні дії, в тому числі продати її. А отримати такий документ можна буде після первісної інвентаризації квартири.
Отримати такий документ можна як в державному БТІ, так і в приватному. Кожен сам вирішує для себе що йому зручніше і практично. Приватні БТІ відрізняються більш швидким вирішенням поставлених перед ними завдань, і виключає довгі черги перед кабінетами. Якщо брати приблизно, то для отримання техпаспорту на квартиру Вам доведеться почекати 1-2 дні, якщо це приватна БТІ.
Необхідні документи:
- подати заяву за встановленим зразком;
- пред'явлення квитанції про оплату послуги на видачу техпаспорта;
- подача паспорта заявника;
- підтвердження права власності;
- підтвердження довіреності, якщо техпаспорт замовляє не господар квартири.
Для того, щоб видати техпаспорт на квартиру, представнику БТІ спочатку потрібно її оглянути. Після чого вказати все те, що в ній є (всі кімнати, санвузли, перепланування і т. Д.). Такий документ, як техпаспорт не має терміну давності. У тому випадку, коли з квартирою відбуваються кардинальні зміни (перепланування), то їх треба вносити уже в діючий техпаспорт.
Що вказується в квартирному техпаспорті:
- загальна площа квартири і її окремих приміщень;
- адреса;
- висота стель в кожній кімнаті;
- інвентаризаційна оцінка вартості;
- норматив екології;
- матеріали стін, підлог, стель і т. д .;
- інжирні комунікації, за наявності.