Ще досить недавно офіційні представники державної влади Києва заявили про те, що ними було ініційовано внесення змін до відповідного закону, покликаний допомогти встановлювати регламент взаємодії з приватними забудовниками. Фактично, цей закон покликаний допомагати державній владі співпрацювати з приватними компаніями, подряжая їх на виконання тієї чи іншої поставленої задачі. Тепер же з'явилася відмінна можливість використовувати навички дійсно професійних фахівців на будівництво і реконструкцію найрізноманітніших об'єктів інфраструктури. Таке незначне рішення дозволить домогтися значного поліпшення якості в тій чи іншій ринковій ніші, а це завжди позитивно позначається на настрої і самопочутті городян.
Підкреслюємо, що офіційним джерелом викладається вище інформації є одним з голів КМДА Микола Поворозник. Він запевняє, що міська влада придумали найбільш ефективну схему взаємодії з незалежними забудовниками.
Яким чином це буде відбуватися
На даний момент розглядається законодавча стаття номер 40 ще не відома широким загалом. Проте її значення потрібно знати і розуміти кожному, хто має справу з постійними забудовниками. У нових змінах закону вказується, що обраний державними структурами забудовник не має права вести свою діяльність без попереднього підписання пайової угоди із замовником, яким виступає державний представник. Тепер, щоб домогтися дозволу на зведення того чи іншого об'єкта, необхідно буде займатися питаннями пайової участі.
Примітно, що на даний момент вся ця процедура виглядає не зовсім оптимізованої і відомої для широкого кола людей. Незважаючи на це експерти вже встигли випустити з аналогічною заявою про те, що нова система координат дозволить вийти з ситуації, коли забудовник займається усвідомленим підігрівом соціальної напруги в суспільстві.
Також варто підкреслити, що тепер в кожному подібному договорі необхідно чітко прописувати всі умови договору, контракту. Також окремим пунктом в обов'язковому порядку повинні бути вказані штрафні санкції, одержувані стороною, порушив один з пунктів угоди.