Почати варто з того, що сучасний ринок нерухомості в столиці відрізняється високими показниками зростання. Особливо це стає помітно, якщо порівнювати показники за кілька минулих років. Це говорить про сталий розвиток Карпат будівельної галузі, а також про той факт, що нове житло, знаходяться на околиці столиці, залишається затребуваним. Що ще цікавого відбулося в минулому році і чого нам чекати в новому? У даній статті ми постаралися максимально відповісти на це питання.
Що породжує попит
Якщо звернутися до наявними статистичними даними, то можна помітити, що популярністю як і раніше користується житло, що відносяться до дешевого цінового діапазону. При цьому ціна подібної нерухомості формується на підставі відразу кілька однаково важливих факторів, таких як розташування, якісні характеристики і так далі. Додатково потрібно відзначити, що найбільш затребуваними є квартири на одну і дві кімнати, чия площа не перевищує позначки в 65 квадратних метрів. Багато в чому, це пов'язано з цілком обгрунтованим бажанням заощадити на сплаті комунальних послуг. Що відповідають цим вимогам житло часто розкуповується ще до фактичної здачі об'єкта в експлуатацію.
Якщо говорити про потенційного покупця такого житла, то ньому часто стає людина, або ж сімейна пара, в віці до 35 років. При цьому покупки відбуваються за рекомендаціями вже купили друзів, або ж цілі компанії викуповують квартири на одному сходовому майданчику. Паралельно з цим, продавці відзначають зростання практичності серед покупців. Це означає, що люди стали більш уважно ставиться до вибору квартири. Особливо, подібну тенденцію легко помітити у виборі місця розташування, так як більшість покупців роблять свій вибір на користь упорядкованих районів, з розвиненою інфраструктурою та зручною транспортною розв'язкою.
Питання цін і знижок
Потрібно обов'язково підкреслити, що в самий найближчий час навряд чи варто очікувати зниження вартості одного квадратного метра житлової площі. Швидше за все, вона все також буде знаходитися в районі 23 тисяч гривень, хоча незначні зміни цілком можливі. Це пояснюється стабілізацією курсу національної валюти по відношенню до долара. При цьому експерти уточнюють, що доларовий еквівалент вартість квартир практично не змінюється протягом останніх років. Що ж стосується змін цінової політики, то цей процес цілком залежить від положення гривні.
Додатково зазначається поява великої кількості акційних пропозицій, які дійсно можуть бути вигідними як для покупця, так і для продавця. Виходячи з наявної сьогодні інформації, велика кількість дисконтів пояснюється готовністю забудовників знизити ціну, щоб не допустити простою зведених об'єктів. Таке рішення виявилося виправданим, так як завдяки йому попит дійсно почав помітно зростати.
Нові законодавчі норми
Звичайно ж, в минулому році було досить мало нововведень подібного штибу, але все ж їх не можна обійти стороною. Наприклад, це стосується посилення отримання дозволу на введення об'єкту в експлуатацію. Тепер перед цим будинок повинен бути ретельно перевірений представниками пожежної охорони. Вважається, що за рахунок цього вдасться не тільки більш ефективно боротися з нещасними випадками, а й підвищити загальну безпеку середньостатистичного житла, незалежно від того, в якому саме районі воно знаходиться.
Чого чекати в 2018 році
Безумовно, недавно почалася рік буде проходити під прапором постійного зростання, адже ринок вже встиг пройти етап адаптації до нових реалій українкою економіки. Також прогнозується зростання конкуренції серед забудовників, яка буде на руку потенційним покупцям через відчутного підвищення якості будівель. Крім цього, очікується відхід іпотечних угод на другий план, адже їм на заміну може прийти розстрочка. Саме вона здатна стати тим фактором, завдяки якому ще більше громадян вирішуватися на вчинення такої серйозної покупки, як повноцінна квартира, зупиняючись на більшій кількості кімнат або квадратних метрів.