АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Незабаром Мінрегіон може скасувати кошторисну зарплату для будівельників

otmena-smetnoi-zarplaty-dlia-stroitelei
3 минуты чтения

Згідно актуальної інформації, яку було недавно надано представником Мінрегіону, дане рішення повинно значно поліпшити поточний інвестиційний клімат. Також, згідно з початкового задуму, це повинно посприяти дерегуляції будівельної галузі, що неминуче призведе до поліпшення і збільшення будівництва спочатку в окремо взятих регіонах, а потім і у всій країні в цілому.

Мінрегразв заявило про те, що в самий найближчий час планується повністю відмовитися від регулювання розміру заробітної плати, відображеної в кошторисної документації, що додається до діючого плану будівництва. Автори даної ініціативи планують, що такий крок дозволить значно спростити сам процес складання кошторису. Планується, що для цього потрібно буде внести відповідні правки і зміни в діючий Порядок розрахунку зп, який в обов'язковому порядку враховується при виведенні фактичної ціни споруджуваного об'єкта нерухомості. При цьому абсолютно не важливо, яке саме призначення матиме той чи інший об'єкт.

Як повідомив чинний заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаледзе, що відповідає цьому проекту наказ уже знаходиться на стадії остаточної підготовки. Для поширення цієї інформації представник Мінрегіону скористався особистою сторінкою в одній з популярних соціальних мереж.

Як приймалося рішення про скасування кошторисної зарплати для будівельників

За словами все того ж Льва Парцхаледзе, обговорення розглянутих змін велося в міністерстві ще з минулого року. При цьому дана дія передбачалося виробляти в рамках децентралізації. Вважається, що скасування необхідності фіксувати заробітну плату співробітників в кошторисної документації значно полегшить процес її складання, а значить дозволить заощадити значну кількість часу, який можна використовувати для вирішення більш важливих завдань.

При цьому він підкреслив, що таке зміни є цілком очікуваною подією в сфері будівництва. Як вважають автори змін, воно дозволить перейти до більш справедливої ​​і чесної оплаті праці, практично відсутньої на сучасному ринку праці в будівельній галузі.

Додатково слід зазначити, що відмова від внесення заробітної плати в складаються кошториси гарантовано поліпшить інвестиційний клімат в рамках будівельної індустрії в нашій країні. Вважається, що вже через кілька років після введення змін, це стане очевидним фактом, підкріпленим безліччю фактичних доказів.

Цілі внесених змін

Правки в норми чинних нормативних актів покликані дати можливість інвестору, або ж замовнику, самостійно встановлювати заробітну плату для задіяних в роботі фахівців. Для цього пропонується використовувати відкриті статистичні дані, що стосуються середньої вартості праці того чи іншого фахівця. Це дозволить коректувати виплачувану суму мало не на щомісячній основі, що стане цілком справедливим рішенням по відношенню до будівельників.

За попередніми підрахунками, в 2018 році середня заробітна плата, що вказується в кошторисної документації, буде знаходиться в межах від 5500 до 8000 гривень. Це відповідає коефіцієнту рівня складності робіт, рівному 3.8. Відзначимо, що мова йде про роботи, які виконуються в так званих «звичайних» умовах.

    


Коментарі: 0

    Схожі статті

    tekhpasport-na-trikimnatnu-kvartiru
    Технічний паспорт на трикімнатну квартиру. Частина 2
    Докладніше
    iaki-podatki-potribno-platiti-pri-operatsiiakh-z-nerukhomistiu
    Які податки потрібно платити при операціях з нерухомістю
    Докладніше
    iak-uzakoniti-pribudovu-do-privatnogo-budinku
    Як узаконити прибудову до приватного будинку
    Докладніше
    tekhnichnii-pasport-na-trikimnatnu-kvartiru
    Технічний паспорт на трикімнатну квартиру. Частина 1
    Докладніше

    Полезные ссылки