АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Архітектор

+38 (095) 595-14-14

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Обов'язкове проектування порога може бути скасовано

proekt-poroga
2 минуты чтения

Міністерство регіонального розвитку продовжує слідувати заданої в цьому році тенденції щодо відновлення діючих сьогодні нормативних норм. Цього разу зміни торкнутися питання обов'язкового проектування порога при в ході в житлові будинки.

Зміни у вимогах з проектування порога

Відповідно до сучасних тенденцій, все прагнуть до створення так званої без бар'єрної житлового середовища. З цієї причини держава планує адаптувати діючі нормативні норми під актуальні віяння, зазначивши вимога про обов'язкове проектування порогів в житлових будинках. При цьому вносяться зміни стосуватимуться не тільки повноцінних порожніх конструкцій, але і ступенів.

В рамках даної ініціативи планується значно переробити відповідний ДБН. Правда, для внесення всіх потрібних змін доведеться почекати три місяці. По закінченню цього часового відрізку стане можливим проектування житлових будинків без спеціалізованих східчастих конструкцій на вході. Нагадаємо, що зараз існують досить жорсткі нормативи, згідно з якими підлогу в приміщенні повинен знаходитися вище по відношенню до тротуару на 150 міліметрів.

Нова ж ініціатива повністю скасовує це правило, прийняте ще в радянські часи і закріплене в ДБН в 2005 році. Після вступу в дію нових правил, буде дозволено зрівняти рівень тротуару і підлоги першого поверху житлового будинку. Природно, це стане можливим виключно за дотримання цілого ряду умов. Зокрема, це стосується облаштування дієвої системи водовідведення.

Крім іншого, дотримання принципів без бар'єрного простору стане законною вимогою і в так званих пішохідних зонах. Пов'язано це з бажанням значно підвищити комфорт городян, що пересуваються по вулиці по тротуарах і пішохідних доріжках. Окремого розгляду заслуговує питання доступності деяких об'єктів для громадян з різними групами інвалідності та обмеженими можливостями до пересування. Спеціально для них планується створити спеціалізовані способи взаємодії з громадськими об'єктами. Зокрема, планується передбачити особливі тактильні поверхні, звукові сигнальні засоби і багато іншого. Нагадаємо, що всі зазначені вище зміни в актуальні нормативні норми будуть внесені не раніше 1 вересня цього року. Поки що ж на території країни діє попередня редакція ДБН, згідно з якою і повинні проводиться регламентовані в ній будівельні роботи.


Коментарі: 0

  Схожі статті

  Реєстрація права власності, у випадку з загубленими документами1624519157
  Реєстрація права власності, у випадку з загубленими документами
  Докладніше
  Довідка про відсутність будови1622020330
  Довідка про відсутність будови
  Докладніше
  Оцінка земельної ділянки1622019291
  Оцінка земельної ділянки
  Докладніше
  proverka-stroek-v-gasi
  Які будівництва пройдуть через перевірку ДАБІ в 2018 році
  Докладніше

  Полезные ссылки