Для початку потрібно визначитися зі значенням цього слова. Приватизацією називається процес передачі держ. власності, в даному випадку нерухомості, в приватні руки. Зазвичай, що належить державі фонд житла розподіляється представниками місцевої виконавчої влади. З цієї причини саме до них і доводиться звертатися в разі потреби в проведенні процесу приватизації. Що підлягає приватизації
Розглянутий об'єкт нерухомості повинен знаходиться в користуванні на основі укладеного договору найму. При цьому контролюючі органи повинні попередньо визначити, чи дійсно він знаходиться в користуванні. Відзначимо, що згідно з чинними законодавчими нормами під приватизацію не підпадають такі категорії нерухомості:
- Приміщення, які вважаються музеями.
- Нерухомість, що знаходиться на балансі міністерства оборони.
- Житло, яке отримало статус аварійного.
- Приміщення на території підприємств, ботанічних садів і так далі.
- Службові будинку і квартири, розташовані в так званій зоні відчуження, недалеко від ЧАЕС.
В іншому ж ніяких серйозних обмежень практично не існує. Природно, для максимально простого проходження даної процедури доведеться заручитися підтримкою професіонала, якому відомі всі найдрібніші особливості та нюанси оформлення документів.
Способи проведення приватизації в 2019 році
Сьогодні приватизація нерухомості може здійснюватися відповідно до однієї з двох можливих процедур. Зазвичай, здобувачеві доведеться прийняти рішення, виходячи з особливостей своєї індивідуальної ситуації.
- Безкоштовна передача житла. При цьому буде діяти норма, згідно з якою на кожного члена сім'ї повинно доводиться рівно 21 квадратний метр житлової площі. До отриманої суми ще додається 10 метрів.
- Продаж площі, яка вважається зайвою.
Якщо об'єкт нерухомості повністю відповідає зазначеним вище нормам, то він просто передається наймачеві, без будь-яких додаткових грошових виплат. Якщо ж нормативні показники порушуються, то тоді зацікавленій особі доводиться додатково доплачувати за займані квадратні метри. Також варто відзначити ситуації, коли передача нерухомості проводиться безкоштовно, незалежно від її розмірів:
- Однокімнатні квартири.
- Об'єкт нерухомості займається особами, які мали певні пільги на проживання в ній.
- У будинку або квартирі проживає багатодітна сім'я.
Природно, для отримання права на приватизацію доведеться надати в уповноважені контролюючі органи спеціальний набір документів. Якраз в цьому вам і допоможуть фахівці таких організацій, як А-БТІ.