АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Архітектор

+38 (095) 595-14-14

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Нові нормативи з будівництва багатоповерхівок

novi-normativi-z-budivnitstva-bagatopoverkhivok
4 минуты чтения

Не так давно завершилася розробка нових норм, згідно з якими будуть виконуватися деякі дії в рамках будівельної діяльності. Насправді, перегляд правових норм напрошувався вже досить давно, адже цього не відбувалося вже на протязі більш 13 років. Це призвело до того, що будівельна галузь в нашій країні почала неминуче застарівати. Природно, подібного розвитку подій слід було уникати всіма можливими способами.

Що буде в нових нормативах

У новій редакції нормативної документації були прибрані деякі вимоги, що втратили свою актуальність. Зокрема, це стосується безпосереднього будівництва нових мікрорайонів. Як виявилося, в сучасних реаліях зведення нових будівель практично неможливо адже руйнування попередніх будівель. Раніше подібні дії перебували поза законодавчим полем, хоча іншого виходу у забудовників просто не було. Відзначимо, що подібний стан справ сформувалося виходячи з проходження європейським нормам міського будівництва. Схоже, тепер забудовники будуть витрачати значно менше часу на узгодження і отримання дозволу на початок будівельних робіт.

Крім того, планується введення цілої низки додаткових змін, покликаних змінити ситуацію в будівельній галузі в кращу сторону. Зокрема, тепер введення в експлуатацію буде займати значно менше часу, що вже досить непогано. Також можна виділити наступний набір можливих нововведень:

 • Раніше будівництво багатоповерхових будинків без передбаченого сміттєпроводу вважалося неможливим. Тепер же ця вимога буде скасовано, адже за європейськими нормами сміття повинен піддаватися попереднього сортування. Скидання ж всіх видів відходів в одне місце суперечить багатьом принцип, в першу чергу, це ставить під сумнів саму гігієнічність процесу. Також відмова від сміттєпроводу дозволить зробити процес утилізації сміття практично безшумним.
 • Саме поняття технічного поверху більше не буде використовуватися в побуті сучасних проектувальників і, відповідно, подібні приміщення більше не потрібно передбачати. Пов'язано це з тим, що сучасне будівництво будується виключно на практичному використанні сучасних матеріалів, дійсно здатних забезпечити достатній рівень тепло-, гідро- і звукоізоляції. Завдяки цьому з'явилася можливість поєднати стеля верхнього поверху з дахом.
 • Раніше балкони повинні були бути засклені виключно забудовниками. Зараз же це зможуть зробити самі мешканці, виключно за власним бажанням. Така норма передбачається для тих, хто віддає перевагу відкритим балкони.
 • Тепер у великих квартирах, розрахованих на кілька кімнат, буде вирішуватися поєднувати житлове приміщення і кухню. Завдяки цьому вийти значно поліпшити оптимізацію доступного простору, підвищивши практичну функціональність житла в кілька разів.
 • Ліфти тепер можна буде опускати під землю, а не тільки до першого поверху. Це означає, що тепер в будинках може бути передбачений повноцінний нульовий поверх, відведений під парковку, або ж виконує будь-які інші функції з благоустрою багатоповерхового будинку. Відзначимо, що цей дозвіл поширюється на лікарні, спортивні комплекси, будівлі культури і так далі.
 • У зв'язку з минулим пунктом варто сказати про перегляд актуальних правил техніки пожежної безпеки. Наприклад, нульовий поверх тепер розцінюється як перший, що значно спрощує його облаштування.
 • Перед входом в будинок більше не потрібно передбачати окремий бордюр. Згідно актуальним правилам, тепер він прирівнюється до тротуару з усіма наслідками, що випливають нюансами.

В цілому, реалізовані зміни повинні в обов'язковому порядку допомогти упорядкувати багатоповерхові будинки, а також значно спростити процес їх зведення. Цілком можливо, що недавно прийняті правила дозволять значно знизити вартість нерухомості в містах і населених пунктах.


Коментарі: 0

  Схожі статті

  poriadok-vidilennia-zemli-v-naturi
  Порядок виділення землі в натурі
  Докладніше
  Купівля квартири: як перевірити нерухомість на наявність заборгованості?
  Докладніше
  Нові правила оформлення техпаспорту1644303452
  Нові правила оформлення технічної документації
  Докладніше
  Податки при купівлі-продажу нерухомості комерційного характеру в Україні
  Докладніше

  Полезные ссылки