АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Архітектор

+38 (073) 595-14-14

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter
ua

З 2 листопада набув чинності Антирейдерський закон

2 минуты чтения

2.11.2016 року офіційно вступив в силу Закон № 1666-VIII, який відомий в ЗМІ під назвою Антирейдерський. За своєю суттю він спрямований на запобігання випадків незаконного захоплення об'єктів нерухомості за рахунок використання злочинних схем реєстрації прав власності в єдиному державному реєстрі.

Раніше шахраї через держреєстраторів, а також нотаріусів, що мають доступ до роботи з базою даних єдиного реєстру, незаконно змінювали власника. На підставі цих даних злочинець отримував виписку, яка згідно із законом має юридичну силу свідоцтва на право власності. У більшості випадків такі схеми працюють за підробленими рішеннями судових інстанцій різного рівня.

Для запобігання рейдерських захоплень в законодавчу базу введені наступні механізми:

 1. Держреєстратори або нотаріуси зобов'язані перевірити законність судового рішення через відповідну базу даних або запросити підтвердження у прийняла його інстанції.
 2. Держчиновники і приватні юридичні особи, які порушили попереднє правило будуть усуватися від роботи. Якщо буде доведено факт злочинної змови, їм загрожує кримінальна відповідальність терміном до 10 років.
 3. Створено спеціальну комісію, яка приймає скарги за фактами незаконної зміни власника в держреєстрі. До її повноважень входить перевірка даних, встановлення винних і скасування незаконних процедур з відновленням попереднього власника в його правах.

Спеціальна уповноважена комісія з питань незаконних дій державних і приватних реєстраторів працює при Мін'юсті. Термін розгляду скарги не більше 30 календарних днів.

Закон № 1666-VIII не дає права уповноваженої комісії скасовувати незаконні рішення суду, на підставі яких був замінений власник об'єкта. У такій ситуації необхідно подавати апеляцію чи касацію до уповноваженої судову інстанцію і домогтися скасування попереднього рішення.


Коментарі: 0

  Схожі статті

  protsedura-zmini-statusu-nezhitlovogo-primishchennia
  Процедура зміни статусу нежитлового приміщення
  Докладніше
  Техпаспорт на дачний будинок1636960139
  Технічна документація на дачний будинок
  Докладніше
  Квартирне переобладнання або перепланування у відповідність до Закону
  Докладніше
  oformlennia-budivelnogo-pasporta
  Оформлення будівельного паспорта
  Докладніше

  Полезные ссылки