АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

З 2 листопада набув чинності Антирейдерський закон

2 минуты чтения

2.11.2016 року офіційно вступив в силу Закон № 1666-VIII, який відомий в ЗМІ під назвою Антирейдерський. За своєю суттю він спрямований на запобігання випадків незаконного захоплення об'єктів нерухомості за рахунок використання злочинних схем реєстрації прав власності в єдиному державному реєстрі.

Раніше шахраї через держреєстраторів, а також нотаріусів, що мають доступ до роботи з базою даних єдиного реєстру, незаконно змінювали власника. На підставі цих даних злочинець отримував виписку, яка згідно із законом має юридичну силу свідоцтва на право власності. У більшості випадків такі схеми працюють за підробленими рішеннями судових інстанцій різного рівня.

Для запобігання рейдерських захоплень в законодавчу базу введені наступні механізми:

 1. Держреєстратори або нотаріуси зобов'язані перевірити законність судового рішення через відповідну базу даних або запросити підтвердження у прийняла його інстанції.
 2. Держчиновники і приватні юридичні особи, які порушили попереднє правило будуть усуватися від роботи. Якщо буде доведено факт злочинної змови, їм загрожує кримінальна відповідальність терміном до 10 років.
 3. Створено спеціальну комісію, яка приймає скарги за фактами незаконної зміни власника в держреєстрі. До її повноважень входить перевірка даних, встановлення винних і скасування незаконних процедур з відновленням попереднього власника в його правах.

Спеціальна уповноважена комісія з питань незаконних дій державних і приватних реєстраторів працює при Мін'юсті. Термін розгляду скарги не більше 30 календарних днів.

Закон № 1666-VIII не дає права уповноваженої комісії скасовувати незаконні рішення суду, на підставі яких був замінений власник об'єкта. У такій ситуації необхідно подавати апеляцію чи касацію до уповноваженої судову інстанцію і домогтися скасування попереднього рішення.


Коментарі: 0

  Схожі статті

  rozdil-domovolodinnia-i-vidilennia-spilnogo-maina-v-naturi
  Розділ нерухомості і виділення майна в натурі
  Докладніше
  Довідка про відсутність будови1622020330
  Довідка про відсутність будови
  Докладніше
  Реєстрація права власності, у випадку з загубленими документами1624519157
  Реєстрація права власності, у випадку з загубленими документами
  Докладніше
  iak-uzakoniti-pribudovu-do-privatnogo-budinku
  Як узаконити прибудову до приватного будинку
  Докладніше

  Полезные ссылки