АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Як правильно оформляти «задаток» під час покупки квартири

5 минут чтения

Прохання власника житла дати йому «задаток» цілком з'ясовна. Точно так само як і бажання самого покупця квартири засвідчити продавця про серйозність своїх намірів і бути спокійним, що ніхто інший не встигне перекупити цю квартиру.

Що собою являє «задаток» під час покупки квартири?

У цивільному кодексі України поняття е про «завдаток» мається на увазі якась грошова сума або майно (рухоме), яке передається кредитору від боржника в установленому самим договором платежі. Робиться це для того, щоб закріпити зобов'язання і забезпечити їх виконання.

У справі купівлі-продажу квартири фігурує продавець і покупець. «Завдаток» підтверджує серйозність намірів обох сторін і в разі порушення домовленості грошова сума повертається, тільки з урахуванням її збільшення вдвічі - якщо правила порушив продавець. Якщо ж покупець не виконує своїх умов, то сама «завдатку» залишається у продавця.

Оформляється все в письмовому вигляді як «задаток» з усіма дотриманнями цивільних прав. Якщо оформити всі по іншому і не вказати, що внесена сума виступає в якості завдатку, то вона буде ставитися до авансу за квартиру.

Яку документацію необхідно зібрати, щоб оформити завдаток?

Для того, щоб все було правильно оформлено з дотриманням усіх юридичних законів необхідно вказати суму завдатку в основному договорі або в додатковій угоді про купівлю-продаж.

Що потрібно подати юристу для того, щоб оформити «задаток»:

  • паспорт та ідентифікаційний код продавця (оригінал);
  • документ від продавця, що підтверджує про його право проводити будь-які дії з нерухомістю (оригінал);
  • техпаспорт або довідку з БТІ, де будуть вказані всі технічні характеристики квартири для порівняння їх з дійсністю, щоб уникнути в майбутньому будь-яких розбіжностей з цього приводу;
  • документи, де вказано спорідненість: шлюб або наявність шлюбного договору, свідоцтво про смерть;
  • подати інформацію чи є неповнолітні діти, приписані в продається квартирі. Їх наявність ускладнює продаж квартири тим, що необхідно зібрати інші документи, що підтверджують дозвіл відповідних служб місцевих органів опіки.

Крім цього покупцеві необхідно уточнити, чи немає у власника квартири боргів по житло. Зробити це можна самостійно або попросити свого нотаріуса. У свою чергу від покупця так само потрібно:

  • оригінал паспорта та ідентифікаційного коду;
  • свідоцтво про спорідненість.

Будь-які питання щодо завдатку або інші питання з приводу купівлі-продажу допоможуть вирішити фахівці БТІ.

Термін передачі завдатку на квартиру

Чинне законодавство не містить обмежень на мінімальні або максимальні терміни внесення завдатку. Ключові пункти договору обумовлюються учасниками угоди і затверджуються юристом, як якась гарантія виконання зобов'язань.

Терміни виплати завдатку або авансу залежать в основному від фактичної готовності всіх документів, що вимагаються при укладанні угоди купівлі-продажу. Розмір платежу, обумовлені терміни передачі грошей необхідно вказати в договорі, щоб в разі порушення умов угоди однією зі сторін, вона зазнала встановлену законом відповідальність. Окремо в документ варто внести пункт про форс-мажорні обставини, в яких штрафні санкції до сторін договору не застосовуються.

Необхідна сума також не регулюється законодавством і встановлюється, виходячи з актуальної на даний момент укладання угоди вартості квартири.

Відповідальність за порушення зобов'язань

Статтею 571 Цивільного кодексу України встановлено правову відповідальність за порушення або припинення зобов'язань за договором, забезпечених завдатком. Це означить, що у разі порушення договірних умов з боку покупця - виплачені гроші залишаються у продавця, при наявності порушень з вини власника квартири - він зобов'язаний повернути отриманий завдаток і виплатити компенсацію в такому ж або більшому розмірі.

Друга частина цієї статті також вказує на можливість встановлення суми компенсації з боку, винною в недотриманні обумовлених договором умов, стороні, що зазнала збитків у розмірі, що перевищує розміри завдатку, якщо це не суперечить вимогам ЦКУ, іншим актам цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності і справедливості.

Відшкодування можливе тільки при оформленні переданих грошей, як завдатку, а не авансу. При внесенні авансу можливо тільки повернення переданої суми при припиненні зобов'язання, що більш вигідно для продавця, ніж для покупця.

Грамотна підготовка документів для передачі прав власності на нерухомий об'єкт - запорука швидкого завершення угоди і відсутності претензій з боку учасників договору в подальшому


Коментарі: 0

    Схожі статті

    pereplanuvannia-odnokimnatnoyi-kvartiri
    Перепланування в однокімнатній квартирі
    Докладніше
    privatizatsiia-zemli
    Скільки коштує приватизація землі? Чи може пенсіонер на свої кошти оформити документи на ділянку?
    Докладніше
    dozvil-na-budivnitstvo-zhitlovogo-bagatopoverkhovogo-budinku
    Як видають дозволи на будівництво багатоповерхових будинків, і інші підсумки роботи ДАБІ
    Докладніше
    rynok-nedvizhimosti-v-prigorodakh-kieva
    Столичне передмістя Києва почало активне зростання
    Докладніше

    Полезные ссылки