Будівництво індивідуального житлового будинку починається з проекту, незалежно від того плануєте ви відразу погоджувати його в архітектурно-будівельної інспекції для отримання дозволу, або будете легалізувати роботи з завершення.
Варто розуміти, що від того наскільки правильно складений проект, буде залежати комфорт вашого проживання в цьому будинку. За рішенням технічних питань, ви, звичайно ж, зверніться в проектну організацію, але вони лише реалізують основну концепцію, яку сформує замовник. Про те, які особливості слід врахувати, ми розповімо в цій статті.
Прив'язка до земельної ділянки
Починати індивідуальне проектування заміських будинків слід з оцінки вашої земельної ділянки. По-перше, він повинен знаходитися у вашій власності, бути призначеним для забудови, і цей факт внесений в генеральний план розвитку населеного пункту.
По-друге, проводяться геодезичні дослідження на предмет типу грунтів, рівня залягання підземних вод, можливості зсуву порід і інших чинників. Це основоположні дослідження, яке дозволить визначитися з видом конструкційний матеріал (цегла, дерево, бетон, брус) і поверховістю будівлі. Зверніть увагу, що якщо використання цегли або бетону на вашій ділянці допускається, то ще слід врахувати, чи зможете ви організувати під'їзд і роботу важкої будівельної техніки.
По-третє, виконується оцінка розташування ділянки. Тут дуже багато чинників, наприклад, звідки йде під'їзна дорога, де підключатися до комунікацій, як розташовані сусідські будинки і їх поверховість, скільки території вам потрібно під прибудинкову і т.д. Професіонали рекомендують не поспішати з третім пунктом, а зібрати якомога більше інформації про своє землеволодіння.
Плануйте з прицілом на майбутнє
Головне правило проектування індивідуальних житлових будинків полягає в тому, щоб через 10, 20 або 30 років ваше житло залишалося комфортним. Існує ряд факторів, які необхідно врахувати.
- Склад сім'ї і його можливі зміни. Хтось забирає до себе батьків, а від кого-то навпаки з'їжджають на власну квартиру вже дорослі діти. Як йдуть справи у вашій родині, знаєте тільки ви.
- Стан здоров'я. Якщо є передумови до проблем із зайвою вагою або суглобами, то переміщення по сходах в похилому віці стане справжньою мукою. У такому випадку варто виконати проект одноповерхового будинку або розташувати кімнати так, щоб необхідність користування сходами була мінімальною.
- Дізнайтеся побажання всіх членів сім'ї, адже одним важлива простора кухня, третім вітальня, а хтось хоче спортзал.
- Визначтеся, скільки житлоплощі вам потрібно для комфортного проживання. Наприклад, для сім'ї з 4 осіб, 200 квадратних метрів буде більш ніж достатньо. А якщо ви побудуєте будинок на 300-400 квадратів, то хто його буде прибирати і підтримувати в нормальному стані. А ще уявіть, скільки щороку ви будете переплачувати комунальним службам за зайві квадратні метри.
- Залиште місце для прибудинкової території. Немає сенсу будувати будинок, займаючи всю площу земельної ділянки. Прибудинкова територія знадобиться як місце для стоянки, зведення господарських споруд, підведення комунікацій, організації місця для відпочинку і т.д.
Окремо варто відзначити, що при початковому складанні проекту слід враховувати фактор бюджету будівництва. Якщо вам це не по кишені і роботи можуть затягнутися на невизначений термін, краще скоротити список бажань. Маленький заміський будинок краще, ніж занедбаний недобуд.
Сформуйте свою ідею
Пройшовши попередні дві стадії, ви вже маєте приблизну картину свого майбутнього будинку, і залишається знайти засіб передати даний образ найнятому будівельному інженеру. Ідеальним варіантом буде самостійно скласти ескізні креслення на ПК або просто зробити замальовки на папері. Але для цього потрібні хоча б мінімальні професійні навички.
Можна вчинити набагато простіше, пошукайте в мережі приклади будинків, які будуть відповідати вашим критеріям. Скачайте їх зображення, по можливості накидайте від руки розташування приміщень і їх площі. Для професіонала подібних матеріалів буде достатньо, щоб зрозуміти чого хоче клієнт і підготувати повноцінний проект.