АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Як змінити цільове призначення земельної ділянки

protsedura-zmini-tsilovogo-priznachennia-zemli
4 минуты чтения

Перше що повинен зробити власник земельної ділянки, при виникненні ідеї відшкодуй на ньому власним будинок - перевірити в госсреестре відведено чи дана ділянка під забудову. Тобто, потрібно перевірити цільове призначення землі.

Якщо виявиться, що ваша земля не підходить по типу, отже, треба змінити цільове призначення земельної ділянки. Ця процедура не проста і не швидка, а також вимагає звернення до фахівців. Але провести її можливо і ми зараз розповімо, як зробити це в п'ять кроків.

1. Оформити заяву на зміни призначення землі. Для цього слід звернутися в нотаріальну контору, де ви складете документ за затвердженим зразком, і нотаріус його засвідчить. Спеціаліст підкаже вам, як правильно заповнити бланк, також попередньо уточніть у нього необхідний пакет документів.

2. Тепер слід замовити проект землевідведення це, до речі, одна з послуг, що надаються нашим приватним БТІ.

Ви звертаєтеся в проектну організацію, яка проведе роботи по розробці необхідної документації. Тут важливо знати наступні моменти:

  • Роботи проводяться на підставі договору між власником ділянки і проектною організацією, ніяких дозволів від влади на це не потрібно.
  • Виконавець повинен мати сертифікат інженера-землевпорядника, перевірити його наявність можна на офіційному порталі Госгеокадастра.

Якщо виконавець вам підходить, то уважно вивчіть текст договору (можна проконсультуватися у юриста), і якщо все добре укладайте угоду.

3. Проект землевідведення складається в електронному та паперовому вигляді. Для початку на ділянці проводяться геодезичні роботи і відзначаються його межі спеціальними знаками. На підставі отриманих даних та інформації про об'єкт розробляється проект.

Радимо ще до підписання договору уточнити факт оплати роботи після того, як проект пройде узгодження в уповноважених службах, це Госгеокадастр, інспекція з архітектури і містобудування, і інші. Якщо ж мова йде про землю природоохоронних фондів (ліс, рекреаційна зона і т.д.), то ваші папери будуть затверджені тільки після проведення спеціальної експертизи. Також дані проекту повинні бути погоджені з планом зонування територій, ігнорування цього пункту призведе до відмови на наступній стадії.

Якщо проектанти взяли на себе не тільки розробку документації, а й її твердження, що дуже зручно. Все одно запитайте у них копію проекту, вона може знадобитися в подальшому, якщо хтось спробує оскаржити ваші дії через суд.

4. Звернутися до місцевої влади для прийняття рішення про зміну цільового призначення ділянки. Цими правами наділені міські, районні та обласні адміністрації, а також сільські ради. Все залежить від того, в чиїй юрисдикції знаходиться ваша земля.

Те, що проект затвердили, ще не означає, що влада вживатиме позитивне рішення. Вони можуть відмовити, але зобов'язані зробити це мотивовано. Наприклад, ваші документи не відповідають чинним нормативам, не врахована міської план забудови, проект складений з помилками і т.д. Після цього у вас є можливість внести необхідні зміни і заново подати документи.

5. Внесення змін до державного земельного кадастру. З проектом і дозволом від місцевої влади ви звертаєтеся до державного реєстратора, який повинен провести експертизу документів і потім внести зміни в земкадастр. На цій стадії єдина причина, по якій вам можуть відмовити - помилки, допущені при складанні документації.

Після того як держреєстратор закінчить свою роботу, можна звернутися до нотаріуса або в центр надання адміністративних послуг. Там вам видадуть свідоцтво про право власності на земельну ділянку, але тепер у нього буде потрібний вам тип.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    iak-pravilno-zdavati-zhitlo-v-orendu
    Як правильно здавати в оренду нерухомість
    Докладніше
    osoblivosti-oformlennia-tekhnichnogo-pasporta
    Нюанси оформлення технічного паспорта в БТІ
    Докладніше
    Квартирний техпаспорт
    Докладніше
    navishcho-oformliati-tekhnichnii-pasport-na-nerukhomist
    Навіщо оформлювати технічний паспорт на нерухомість
    Докладніше

    Полезные ссылки