АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Розділ ділянки між сусідами

3 минуты чтения

Сварки між сусідами через ділянки землі, який вони ніяк не можуть поділити - досить часте явище. Рішення цього питання є - домовиться самому або звернутися за юридичною допомогою до фахівця. І як показує практика, самостійно все «поділити» виходить мало у кого. Адже догодити обом сторонам не так-то й просто ...

Межа або де межа ділянки

Під межею мається на увазі свого роду видима межа між ділянками землі. Це може бути якийсь насадження, плита, видима стежка і т. Д. Для її визначення існує спеціальна інструкція (земельно-кадастрова), дотримуючись якої і встановлюються ці межі. З цього приводу розробляється документація, враховуючи межі житлових забудов, що входять до складу генплану населеного пункту. Той, кому належить земля, повинен строго дотримуватися встановлених меж. При цьому самі кордону повинні мати межові знаки.

У разі, коли межа (межа) розмилася водою, на городі, наприклад, її можна «навести» заново. Коли неможливо встановити дійсну межу, враховуючи земельний кодекс, її все ж встановлюють, виходячи з фактичного використання наділу. В іншому випадку ту частину землі, яку неможливо розділити за фактом її використання, вона ділиться на рівні частини між сусідами.

Взаємна домовленість сусідів

Конфлікт між сусідами щодо канаві землі може виникнути навіть через те, що на ній стоїть дерево, на яке претендують обидві сторони. Або ж, сусідські кури ходять на город і постійно його «псують».

Типова ситуація, коли біля кордону одного сусіда посаджено, наприклад, суницю, а другий сусід засадив дерева, що повністю закривають сонце рослині. І як тут бути? Адже кожен має право на своїй землі робити все, що йому завгодно і дозволити таку ситуацію, дотримуючись закону, досить важко. Саме тому, краще жити дружно і заздалегідь про все домовлятися, не доводячи справу до конфлікту.

Дотримуючись закону

Те, що Вам належить земельна ділянка, ще не означає, що на ньому можна робити все що завгодно і де завгодно. Є поняття цільового призначення - будуємо там, де це можна робити, точно так само як і висаджуємо дерева там, де це дозволяється. Конституція України говорить про те, що кожен власник ділянки повинен використовувати його так, щоб максимально не порушувати комфорт своїх сусідів. У той же час, в цьому ж Законі говорити про те, що забороняти одному сусідові іншому експлуатувати свою землю не можна.

Висновки

Якщо Ви не в силах розділити ділянку зі своїм сусідом, тоді краще звернутися за допомогою до фахівця. Тільки врахуйте, що як би він не намагався зробити все максимально вигідно Вам, закони однакові для всіх.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    sistema-rozumnii-budinok-u-vashii-kvartiri
    Система розумний будинок в квартирі
    Докладніше
    ofis-v-kvartiri-zhitlovogo-budinku
    Чи можна офіс в квартирі?
    Докладніше
    Квартирний техпаспорт
    Докладніше
    v-iakii-chas-mozhna-robiti-remont
    О котрій годині можна робити ремонт
    Докладніше

    Полезные ссылки