АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Спрощено переклад дачного будинку в житловий будинок

pereklad-dachnikh-budinkiv-do-zhitlovogo-fondu-2017
3 минуты чтения

Гарна новина для всіх, хто є власником дачного будинку і зібрався переоформити його в якості житлового будинку, з усіма наслідками, що випливають. Кабінет міністрів прийняв постанову, якою було змінено процедуру перекладу дачних будинків до житлового фонду. Зміни вже вступили в силу, і користуватися новою процедурою можна вже зараз.

Що спрощено

Почнемо з невеликого вступу, діючий міністр Мінрегіонрозвитку Г. Зубко продовжує виконувати дії в рамках роботи по зниженню корупційної складової в будівельній галузі. В першу чергу ведеться боротьба зі складністю дозвільних процедур і бюрократичної завантаженістю виконання будь-яких дій з об'єктами будівництва. Ми вже писали про те, що переглянуті правила ліцензування забудовників, прийнята нова процедура введення будинків в експлуатацію, передані повноваження органів ДАБІ місцевим чиновникам і т.д. І ось тепер в міністерстві дісталися до дачних ділянок, які з одного боку є приватними будинками, а з іншого істотно знижені в ціні через те що не належать до житлового фонду.

Щоб дозволити громадянам повноцінно використовувати свої права постановою Кабміну від 14 червня 2017 року спрощений переклад дачного будинку в житловий будинок. Основна зміна - скасування складання звіту про технічний відповідність об'єкта нормам житлового індивідуального будівництва.

Даний звіт є дублюючої процедурою, на яку власникові будинку потрібно було витратити гроші, а чиновники отримували додатковий привід потягнути час і привід для відмови. Справа в тому, що для виконання цих дій потрібно подати відповідну заяву, свідоцтво на право власності та дозвіл від співвласників, при їх наявності. При оформленні права власності на дачу проводиться її технічна інвентаризація, в рамках якої також визначаються параметри відповідності будівельним нормам встановленим державою. Тому проведення додаткової експертизи потрібно тільки в тому випадку, якщо будівля була реконструйована.

Вигоди від приватизації дачних будинків

Після того як дачні будинки стали доступні для приватизації з'явилася можливість передавати їх у спадок, дарувати або продавати. Але власники були обмежені в своїх правах, тому що даний тип об'єктів будівництва не відноситься до житлового фонду, за замовчуванням такі будинки придатні лише для тимчасового проживання. Тому провівши процедуру перекладу в житловий фонд, власник отримує ряд переваг.

По-перше, будинок отримує юридичну адресу в рамках конкретного населеного пункту і тепер в ньому можна буде зареєструватися самому або прописати членів своєї сім'ї. Без цього ви не можете вказати дачу в якості свого постійного місця проживання.

По-друге, відкривається можливість отримувати державні пільги зі сплати комунальних платежів за спожиту електричну енергію та інші поставляються послуги. Також можна буде розробити проекти на підключення інших послуг, наприклад, провести газифікацію і платити за тарифами для населення.

По-третє, будинок з офіційним статусом житлового можна продати або здати в оренду за значно більшою ціною, або ж використовувати його в якості заставного майна.

Детальніше про те, як оформити право власності на дачний будинок і які потрібно провести дії для його перекладу в житловий фонд ви можете дізнатися у наших фахівців, записавшись на консультацію. Також ми виконуємо необхідні дії з технічної інвентаризації та розробці проектної та дозвільної документації.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    Дешева іпотека і вигідна розстрочка: реальність чи маркетинговий прийом забудовників?
    Докладніше
    v-ukrayini-vidznachaietsia-zrostannia-budivnitstva
    В Україні відзначається зростання будівництва
    Докладніше
    novii-zakon-pro-poriadok-pochatku-budivnitstva
    Новий порядок початку будівництва
    Докладніше
    kupivlia-vtorinnogo-zhitla
    Купівля вторинного житла
    Докладніше

    Полезные ссылки