АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

У вересні будуть введені нові будівельні норми: змінитися поверховість

u-veresni-budut-vvedeni-novi-budivelni-normi-zminitisia-poverkhovist
3 минуты чтения

Незабаром буду введені абсолютно нові нормативні правила, що стосуються практичного обмеження по висотності забудови в межах так званої зеленої зони. При цьому, за наявною інформацією, нові правила вступлять в свою законну силу вже в перших числах вересня цього року. Давайте ж розберемося, до чого можуть призвести ці нововведення.

Введення нових державних будівельних норм

Не секрет, що в нашій країні діє певна нормативна документація, покликана регулювати будівництво тих чи інших будівель і споруд. Для поліпшення благоустрою міст розглядаються норми постійно змінюються, що дозволяє зберігати їх актуальність, незважаючи на зміни в будівельній індустрії. Зокрема, вже у вересні цього року планується ввести нові обмеження, що стосуються поверховості та щільності забудови в зелених зонах.

Таку інформацію представникам засобів масових інформацій надав чинний міністр регіонального розвитку і будівництва Лев Парцхаладзе. За його словами, прийняті зміни до нормативів є досить важливим і необхідним кроком, який дозволить значно підвищити рівень комфорту при проживанні в місті. Також він підкреслив, що міністерство тривалий час працювала над змінами, що вносяться, що дозволило звести нанівець навіть саму можливість прийняття неправильних рішень. Парцхаладзе окремо відзначив великий внесок в пророблене роботу, досконалий цілим рядом запрошених фахівців і експертів, відмінно розбираються в питаннях сучасного будівництва.

Згідно слів міністра, планується ввести обмеження по висотності і щільності забудови, що дозволить значно підвищити комфорт проживання, а також рівень безпеки при евакуації в разі надзвичайних подій. Також важливим нюансом прийнятих змін стане заборона і обмеження на паркування будь-якого автомобільного транспорту не тільки на тротуарах, але і дорожньому полотні. Це дозволить створити своєрідні острівці безпеки, додатково захищені за допомогою спеціальних загороджень.

Що стосується ДБН, пов'язаних зі шкільними будівлями, то вони передбачають необхідність передбачити облаштування інклюзивної зони, створеної з використанням енергоефективних рішень. На практиці це означає відчутне збільшення навчальних класів, що досить важливо для ведення повноцінного навчального процесу, а також полегшення евакуації в разі пожеж і так далі.

Висновок

За словами міністра, наведені вище зміни - це тільки перші кроки глобального перегляду багатьох факторів, відображених в діючих на сьогоднішній день ДБН. За його словами, це є нагальною потребою, ігнорувати яку не можна ні за яких обставин. Він розповів про те, що сьогодні діє трохи більше сотні різних ДБН. Згідно недавніх досліджень, понад чверть з них були визнані морально застарілими і не відображають реальний стан речей. Природно, в зв'язку з цим міністерство бере на себе зобов'язання щодо перегляду існуючих норм і їх адаптації до сучасних реалій. Згідно запланованого графіка, даний процес повинен бути повністю завершено до 2020 року.


Коментарі: 0

  Схожі статті

  zakonna-pereplanuvannia-zhitla
  Законне перепланування житла: як це зробити в 2019
  Докладніше
  iak-uzakoniti-pribudovu-do-privatnogo-budinku
  Як узаконити прибудову до приватного будинку
  Докладніше
  Квартирне переобладнання або перепланування у відповідність до Закону
  Докладніше
  iaki-podatki-potribno-platiti-pri-operatsiiakh-z-nerukhomistiu
  Які податки потрібно платити при операціях з нерухомістю
  Докладніше

  Полезные ссылки