АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Архітектор

+38 (073) 595-14-14

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

В Україні буде більше будівельних робіт, виконуваних без дозволу

razreshenie-na-stroitelstvo
3 минуты чтения

Як стало відомо, в Україні планується значне розширення переліку будівельних робіт з облаштування теплоізоляції, які можуть бути виконані без попереднього отримання відповідного дозволу. Важливо відзначити, що під нові зміни будуть підпадати роботи, що виконуються в рамках вже введених в експлуатацію будинків.

Таку інформацію громадськості надав представник Міністерства регіонального розвитку Л. Парцхаладзе. Він зазначив, що ініціативна група вже зараз працює над значною зміною переліку робіт будівельного характеру, які можуть бути виконані без отримання на це дозволу. Він зазначив, що робота над даними змінами почалася ще в минулому році і за цей час задіяним в ній експертам вдалося досягти значного прогресу. При цьому підкреслюється, що це далеко не перший випадок, коли перелік подібних робіт розширюється.

Разрешение на строительство

Як приклад наводиться прецедент, коли було дозволено виконувати без отримання дозволу заміну балок перекриття, пандусів і так далі. Як показала практика, такі зміни дозволили значно спростити процес ремонтних робіт в рамках житлового будинку, значно прискоривши його логічне завершення. Якраз успішний досвід і підштовхнув представників міністерства зайнятися розробкою абсолютно нових рішень подібного характеру.

Перелік робіт, на які не потрібно буде отримувати дозвіл

Пропонований перелік ремонтних робіт планується перенести в категорію не потребують отримання спеціалізованого дозволу. Очікується, що таке рішення має знайти позитивний відгук не тільки серед будівельників, а й простих громадян. На сьогоднішній день перелік виглядає наступним чином:

 • Робота з перегородками. Це стосується не тільки перепланування, але також і повної заміни перегородок, передбачених початковим проектом окремо взятого будинку. Важливо відзначити, що під зміни підпадають виключно нежитлові приміщення.
 • Реконструкція. Крім відновлення інженерних вузлів, під цей підпадає і твір капітального ремонту. Так чи інакше, розглядаються процеси не повинні кардинально міняти функціональність і призначення нерухомості.
 • Заміна комунікацій. Причин для цього може бути декілька, починаючи природним зносом елементів комунікацій і закінчуючи установкою більш сучасного обладнання.
 • Технічне переоснащення. Так уже склалося, що початкове устаткування перестає справлятися зі своїми функціями, морально застаріваючи. Якраз в цей момент і проводиться переоснащення.
 • Пристрої автоматичних сигналізацій. Питання особистої безпеки завжди залишається актуальним і тепер облаштування всіх необхідних для цього систем стає більш швидким і простим.
 • Переоснащення систем газопостачання. Це досить популярні роботи, так як установка сучасного устаткування значно знижують фактичні витрати.
 • Відновлення військових містечок. У сучасних реаліях це рішення є дуже актуальним, оскільки позбавляє виконавців від цілого ряду небажаних бюрократичних перепон, на які раніше доводилося витрачати досить багато часу.

Крім усього вищевказаного, зміни очікуються і ряд інших найважливіших робіт, але їх повний список все ще не опублікований. У будь-якому випадку, що розглядаються зміни безумовно можна назвати позитивними змінами, що дуже важливо.


Коментарі: 0

  Схожі статті

  Як узаконити дачу1612164103
  Як узаконити дачу
  Докладніше
  tekhpasport-i-iogo-termin-pridatnosti
  Техпаспорт і його термін придатності
  Докладніше
  Оновлена «Технологічна картка видачі дозволу на виконання будівельних робіт»
  Докладніше
  Перепланування квартири в Україні і яких правил треба дотримуватися
  Докладніше

  Полезные ссылки