АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Архітектор

+38 (073) 595-14-14

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter
ua

Розділ нерухомості і виділення майна в натурі

rozdil-domovolodinnia-i-vidilennia-spilnogo-maina-v-naturi
2 минуты чтения

Не рідко трапляється так, що члени сім'ї, спільно нажив якусь нерухомість, відчувають деякі труднощі і перестають жити в місці. Природно, подібні ситуації вимагають запуску процедури розділу наявного об'єкта нерухомості, в тому числі, зробити з одного будинку кілька повністю автономних об'єктів. Це дуже складне завдання, але співробітники БТІ зможуть впоратися з нею в гранично стислі терміни.

Нюанси розділу нерухомості

Виділення самостійних об'єктів в обов'язковому порядку має відбуватися з дотриманням всіх існуючих законодавчих та нормативних норм. Зокрема, власники нерухомості, крім іншого, повинні мати право на земельну ділянку. Також спеціальна комісія зобов'язана встановити, чи існує реальна можливість розділити будова на кілька незалежних приміщень. Якщо це неможливо, то судове рішення про розподіл нерухомості має бути переглянуто.

раздельное недвижимости в натуре

Процедура виділення часток в натурі

Вже згадана процедура вироблялася на протязі багатьох років, завдяки чому для отримання потрібного результату потрібно просто виконати певну послідовність дій. Виглядає вона наступним чином:

 • Всі фактичні власники об'єкта нерухомості повинні звернутися в нотаріальну контору, здатну посвідчити договір про розподіл майна між пайовиками.
 • Після цього можна звертатися в компанію, що займається технічною інвентаризацією нерухомості, державне чи приватне, щоб отримати висновок кваліфікованих фахівців про технічну можливість поділу об'єкта нерухомості.
 • Якщо ситуація вимагає проведення робіт з перепланування, то тоді необхідно звернутися в ДАБІ, зареєструвавши факт їх виконання.
 • Потім власники знову відвідують нотаріуса, спільно з яким укладається ще один договір про виділення частки майна в натурі.
 • Паралельно з розділом об'єкта нерухомості, відбувається розділ примикає земельної ділянки.

Звичайно ж, ця послідовність може здатися простою, але тільки за умови відсутності суперечок між власниками. Якщо ж вони є, то збір всієї документації і реалізація проекту може затягнутися на досить тривалий період.

У випадках, коли сторони не можуть прийти до спільного рішення, єдиним виходом залишається звернення до судових інстанцій. Перед розглядом справи суддя зобов'язаний запитати проведення технічної інвентаризації житла на предмет відповідності техпаспорту. Також таким чином встановлюється фактична можливість поділу одного житла на кілька автономних.


Коментарі: 0

  Схожі статті

  iak-uzakoniti-pribudovu-do-privatnogo-budinku
  Як узаконити прибудову до приватного будинку
  Докладніше
  analiz-mekhanizmu-tekhnichnogo-obstezhennia-nerukhomosti
  Аналіз механізму технічного обстеження і введення в експлуатацію об'єктів, побудованих без дозвільних документів
  Докладніше
  privatizatsiia-zhitla-v-2019-rotsi
  Приватизація житла в 2019 році
  Докладніше
  tekhnichna-inventarizatsiia
  Порядок проведення технічної інвентаризації: основні вимоги
  Докладніше

  Полезные ссылки