АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Як правильно здавати в оренду нерухомість

iak-pravilno-zdavati-zhitlo-v-orendu
4 минуты чтения

Квартири і житлові будинки здаються в оренду їх господарями повсюдно по всій країні і це цілком нормальне явище. Інша справа, що 80% цього ринку знаходиться в тіні і держава не отримує належних податків, а власники не можуть гарантувати собі захист прав.

Але поступово цей ринок легалізується, і ми рекомендуємо всім, хто ще не перейшов на офіційну форму здачі житла в оренду, зробити це найближчим часом. По-перше, так ви з усіх боків будете захищені на законодавчому рівні. По-друге, діючі системи оподаткування для такого виду доходів не найприємніші в світі, але і не найстрашніші. Так ви втратите частину доходу, але весь прибуток обчислення в бюджет країни точно не з'їдять. Тому сьогодні ми розглянемо варіанти офіційного оформлення для здачі квартири або будинку в оренду, а також аспекти договір оренди.

Як краще оформиться?

Однозначної відповіді на питання як правильно здавати в оренду нерухомість - немає, законодавством передбачені наступні варіанти:

  1. Як фізична особа, потрібно просто повідомити в податкову службу про свій заробіток і раз на рік платити податок в розмірі 18% від прибутку за кожен місяць. Для цього подається податкова декларація фізичної особи, суму яку будете платити, ви обчислюєте самостійно.
  2. Як приватний підприємець на спрощеній системі оподаткування. В такому випадку ви повинні щомісяця платити встановлений податок, на момент написання статті він становить 700 грн. Ця схема на перший погляд набагато вигідніше, але є і мінуси. По-перше, здавати в оренду можна житлові приміщення, сумарна площа яких не перевищує 100 квадратних метрів. По-друге, якщо ви якийсь місяць не отримуєте прибуток, то податок все рівне слід сплатити.
  3. Як приватний підприємець на загальній системі оподаткування. Тут немає обмежень по площі приміщень, але податки буду залежати від розміру отримуваного прибутку. Вигідніше це робити як підприємець або краще залишитися фізичною особою визначається в кожному конкретному випадку.

У наведених вище схем легалізації є спільна риса. Незалежно від того чи є ви підприємцем або фізичною особою, здати в оренду можна тільки ті об'єкти, власниками яких ви є. Щоб підтвердити свої права, можна надати довідку про належність об'єкта, або виписку з державного реєстру нерухомості. Також ми рекомендуємо перевірити правильність оформлення всіх документів на будинок або квартиру, свідоцтво, технічний паспорт, дані в держреєстрі і т.п. Якщо чогось немає або виявлені помилки, потрібно все виправити. З довідкою і оформленням інших документів на нерухомість вам допоможе наше приватне БТІ.

Особливості договору оренди

Тепер поговоримо про договір, за яким оформляється оренда. Навіть якщо ви не зібралися робити все офіційно, то договір це ваше єдине засіб захисту на випадок псування майна або захоплення нерухомості. Краще потім в суді заплатити заднім числом податки і покладений штраф, ніж взагалі залишитися без свого майна.

Даний тип договорів не підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню та від цього не втрачає своєї юридичної сили, головне щоб в нього були внесені дані про орендодавця і орендаря, із зазначенням їх ПІБ, номерів документів що посвідчують особу та підписи. Запевняють такий договір тільки якщо:

  • одна зі сторін наполягає на відвідуванні нотаріуса;
  • об'єкт здається відразу на три роки і більше;
  • угода має на увазі подальший викуп об'єкта.

Обов'язково вкажіть щомісячну плату, спосіб її підтвердження (зазвичай розписка від руки), можливість зміни, умови продовження договору і передоплату на місяць вперед. Останній пункт потрібен для того, щоб в разі раптового припинення угоди ви мали місяць в запасі, на пошук нового орендаря і не втрачали прибуток. Також може бути передбачений заставу за псування майна, не плутайте псування і знос в процесі експлуатації.

Така угода має на увазі здачу в оренду тільки з метою проживання, ніяких інших дій закон не допускає. Тому в договорі слід чітко вказати, що приміщення передано в оренду для проживання і тоді за будь-які порушення відповідальність несе орендар. Якщо цього пункту в договорі немає або там вказана інша мета, то власник і орендар розділять покладену за законом відповідальність.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    iaki-dokumenti-potribni-pislia-budivnitstva-budinku
    Які документи потрібні після будівництва будинку
    Докладніше
    dokumenti-neobkhidni-dlia-pereplanuvannia-kvartiri
    Документи необхідні для перепланування квартири
    Докладніше
    z-chogo-pochati-budivnitstvo-zamiskogo-budinku
    З чого почати будівництво заміського будинку
    Докладніше
    Для чого проводять експертну оцінку нерухомого майна1627458154
    Для чого проводять експертну оцінку нерухомого майна
    Докладніше

    Полезные ссылки