Хороші новини для всіх, хто довгий час живе в гуртожитку, тепер при виконанні ряду умов ви зможете оформити право власності на свою кімнату.
З 4 червня набув чинності закон, який дозволяє приватизувати житло в гуртожитках. Він був поданий в парламент ще в 2014 році, але тільки зараз процес його розгляду і прийняття дійшов логічного завершення. Про те хто може стати власником нерухомості за цим законом, і як реалізувати це право ми розповімо в цій статті.
Що сказано в законі
Щоб мати право на оформлення у власність кімнати, претендент повинен підходити за наступними критеріями:
- Не мати власного житла. Якщо людина має в своєму розпорядженні іншою нерухомістю, то він може і далі жити в гуртожитку, це на розсуд адміністрації, а ось можливості стати власником він не отримає, тому що цей закон повинен захищати права громадян у яких немає іншої альтернативи стати власниками власного житла.
- Не застосовувати препарат раніше право на безкоштовну приватизацію. Раніше багато хто скористався разовим правом на оформлення у власність житла на безкоштовній основі, але після цього такі громадяни могли позбутися своєї власності в силу різних обставин. Але в законі чітко сказано, якщо громадянин уже використовував своє право, значить, він не може стати власному згідно даної процедури.
- Проживати в гуртожитку на постійній основі. Це означає, що таке право не надаватиметься студентам, аспірантам і відрядженим працівникам, які користуються житлом тимчасово.
- Вселити на офіційному підставі і проживають понад 5 років. Особи, які проживають в гуртожитку, не маючи на те офіційного ордера від організації балансоутримувача будівлі, не зможуть стати власниками.
Останній пункт варто розглянути більш докладно. Спочатку в законі значилося формулювання, що стати власником може тільки той, хто має трудові відносини з компанією, на чиєму балансі знаходиться об'єкт. Але ця норма дискредитувала групи осіб, які отримали право на проживання як члени сім'ї, за договором постійної оренди і т.п. Тому в останню редакцію була внесена правка, яка вказує на необхідність наявності офіційного права на проживання. Підтвердити його можна пред'явивши ордер, який був виданий мешканцю як працівникові або офіційним орендарю. А ось особи, які займають кімнати без ордера, за домовленістю з адміністрацією і аналогічних причин, не зможуть стати власниками, тому що їх правові відносини з балансоутримувачем будівлі офіційно не оформлені.
Як потрібно діяти
Тепер розглянемо питання, як діяти, щоб стати власником. По-перше, потрібно перевірити, щоб ви відповідали критеріям, які наведені вище.
По-друге, потрібно підготувати певний пакет документації: заяву на приватизацію; копія паспорта та ідентифікаційного коду; техпаспорт на кімнату; копія ордера; довідка про склад сім'ї; довідка про відсутність іншої житлової нерухомості; довідка про невикористання права на безкоштовну приватизацію; документи, що підтверджують ваше право відповідно до закону; згоду від інших осіб, які проживають в цій кімнаті.
Забігаючи наперед можна сказати, що навряд чи організації і виробництва захочуть добровільно розлучитися зі своєю власністю, хоча для них фактично нічого не зміниться. Просто якщо раніше ви платили за оренду житла, то тепер будете платити балансоутримувачу за поставляються послуги.
Але всі ці проблеми можна вирішити, якщо заручитися підтримкою професіоналів, якими є співробітники нашої компанії.