АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Що можна будувати без дозволу на будівництво

shcho-mozhna-buduvati-bez-dozvolu-na-budivnitstvo
4 минуты чтения

Більшість уже знає, що житлові будинки (приватні, дачні, багатоквартирні) заборонено будувати або виконувати їх реконструкцію без отримання відповідного дозволу. Також без попереднього узгодження не можна розпочинати роботи по зведенню промислових і комерційних приміщень. Для видачі таких дозволів існує державна архітектурно-будівельна комісія.

Але якщо розібратися детальніше, то далеко не всі об'єкти будівництва та види робіт вимагають обов'язкового схвалення або подальшої легалізації. Діючі нормативи залишають дуже широке поле для роботи і тому, сьогодні ми відповімо на питання що можна будувати без дозволу на будівництво. Тобто, такі об'єкти не будуть вважатися самобудом і ніхто не пред'явить до вас претензій.

Приватні будинки

Розглядати дозволені види будівель будемо в залежності від їх причетності до тих чи інших об'єктів будівництва та почнемо з приватних будинків. Відразу варто відзначити, що всі подібні будівлі, в тому числі і дачні будинки, зведені до 5.08.1992 р автоматично вважаються законними і їх власникам просто потрібно провести процедуру перереєстрації.

Крім цього в своєму заміському будинку або поряд з ним можна проводити наступні роботи:

  • Будівництво тимчасових будівель, до них відносяться: теплиці, альтанки, навіси, свердловини, туалети, ворота, льох, басейн та ін.
  • Монтаж технічного та інженерного обладнання, яке необхідно для обслуговування будинку.
  • Фасадні роботи з утеплення та декоративного оздоблення.
  • Пристрій комор.
  • Зміна конфігурації перегородок, якщо не будуть порушені санітарні норми і пошкоджено несучі стіни.
  • Скління веранди, тераси або балкона, за умови, що будинок не є пам'яткою архітектури.

Єдине на що варто звернути увагу так на норми будівництва санітарних споруд, які повинні бути видалені як від власного житлового будинку, так і від сусідського.

Багатоквартирні будинки

Власники квартир у багатоповерхових будинках також мають певну свободу дій. Без узгодження з органами нагляду за будівництвом вони можу проводити такі роботи:

  • Перепланування в квартирі, без внесення зміни в несучі конструкції. При цьому заборонено прибирати перегородку і двері між кухнею і кімнатою в квартирах з газовими плитами. Заборонено облаштовувати ванну і туалет над житловими кімнатами сусідів знизу.
  • У некапітальних стінах можна робити ніші і прорізи для облаштування місць зберігання, поліпшення планування приміщення або з декоративною метою.
  • Демонтувати антресолі.
  • Переносити розташування сантехніки і електричної проводки.
  • Утеплювати зовнішні стіни, склити балкони і лоджії. Ці роботи не є самовільними, але можуть обмежуватися, якщо будинок є пам'яткою архітектури або є заборони на подібні роботи від балансоутримувача будівлі.

У сучасних новобудовах часто відсутнє центральне опалення і в кожній квартирі є своя автономна система. Власник квартири має право змінювати автономне опалення на свій розсуд, якщо не порушує технічних норм.

Промислові та комерційні будівлі

У будівлях, які належать до промислових або комерційних, їх власники мають право:

  • Демонтувати і встановлювати заново обладнання, якщо не змінюється призначення приміщення.
  • Змінювати конфігурацію внутрішніх кімнат шляхом зведення або демонтажу перегородок. Важливо щоб не змінювалося призначення кімнат і не були порушені несучі конструкції.
  • Дозволяється склити лоджії, балкони і веранди, якщо вдома не віднесені до пам'ятників.
  • На території можна встановлювати паркани, ворота, туалети, альтанки, навіси, господарські будівлі та інші не капітальні об'єкти.

Більш точну інформацію про типах будівель, які можна зводити самовільно і надалі вам не буде потрібно проходити процедуру легалізації будівництва, и завжди можете дізнатися у наших консультантів.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    individualne-proektuvannia-zamiskikh-budinkiv
    Особливості індивідуального проектування заміських будинків
    Докладніше
    iak-pravilno-sklasti-plan-budinku
    Як правильно скласти план будинку
    Докладніше
    kupivlia-kvartiri-za-dogovorom-daruvannia-riziki
    Ризики договору дарування квартири
    Докладніше
    Що собою являє послуга складання «акту відсотка готовності об'єкта»
    Докладніше

    Полезные ссылки