АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Хто і коли повинен платити податок на нерухомість

podatok-na-nerukhomist-v-ukrayini-2017
4 минуты чтения

В Україні вже не перший рік діє податок на нерухомість, але уряд постійно змінює правила його нарахування. І якщо вже клієнти нашого проектного бюро періодично просять надати консультацію з даного питання, то ми вирішили висвітлити його докладно в окремій статті.

З даної публікації ви дізнаєтеся, хто повинен платити податок на нерухомість, як його розраховують і що таке податок на розкіш. Але давайте про все по порядку.

Як правильно розрахувати податок

Під дію цього збору підпадають усі громадяни України, тобто фізичні особи, які мають у власності житлову нерухомість. Але не поспішайте готувати свої гроші і нести їх у напрямку державного бюджету. Крім того що ви власник, ви ще повинні володіти певною кількістю квадратних метрів і саме від них йде нарахування.

Уряд вирішив, що кожна область сама встановити розміри нерухомості, яка не підлягає оподаткуванню. Так в Київській області вирішено, що квартири до 60 кв. включно не оплачуються, це стосується і житлових будинків площею 120 кв. включно. Так що якщо ви володієте житлом в рамках встановлених рамок, то податок на нерухомість вас абсолютно не стосується, можете забути про нього і не переживати.

Але тут є два уточнення, які необхідно прийняти до уваги:

  • Житло вважається сумарно, тобто якщо ви власник двох квартир по 35 кв., То в сумі виходить 70, і ви вже повинні платити податок.
  • У кожній області свої правила, вище ми привели дані для Київської, а жителям інших регіонів країни потрібно дізнатися які норми встановили їх обласні ради.
  • Податок сплачується тільки з зайвих квадратів, якщо взяти за приклад ситуацію з пункту 1, то заплатити доведеться за 10 зайвих метрів. За кожен такий метр слід сплатити 1% від мінімальної заробітної плати, яку, до речі, недавно підняли майже в 2,5 рази, так що і ставка виросла.
  • Якщо в об'єкта кілька співвласників, то частка кожного з них оцінюється окремо. І якщо у нашої квартири з прикладу в 70 кв. два власника з рівними частками, то вони офіційно володіють 35-ю кв. і не повинні платити збір.
  • У розрахунок беруться відомості з держреєстру. Мається на увазі, що всі громадяни країни вельми дисципліновані і самі дізнаються про те, що повинні платити податок, порахують його, заповнять декларації і переведуть кошти в державну казну. Але податківці теж контролюватимуть це питання, і брати дані з державного реєстру нерухомості.

Останній пункт важливий тим, що на практиці чиновникам все одно, скільки квадратних метрів є у вас у власності, вони будуть дивитися в базу даних. Але часто трапляється так, особливо на первинному ринку нерухомості, що реальна і зазначена площа квартири або будинку відрізняється на 1-3 квадрата, і може вийти, що людина підпадає під податок, сам того не знаючи.

Щоб дізнатися, яка офіційна площа у вашій нерухомості, найпростіше заглянути в її технічний паспорт, тому що саме ці цифри внесені до реєстру і по ним вас будуть контролювати. Якщо ці дані не збігаються з фактичними, вам буде потрібна допомога проектної організації, наприклад нашого приватного БТІ в Києві, щоб привести документи в порядок.

Податок на розкіш

І в завершенні давайте розберемося, що таке податок на розкіш і яке відношення він має до теми даної статті. У законі прописано не тільки мінімум, після якого потрібно платити податок, а й максимум, при досягненні якого зміняться формула розрахунку.

Якщо площа квартири або будинку перевищує 300 і 500 кв. відповідно, тоді такий об'єкт нерухомості вважається елітним. За володіння ним власник повинен додатково сплатити фіксовану суму в розмірі 25 тис. грн. Даний платіж обов'язковий і не звільняє вас від сплати податку на нерухомість, це додатковий фіксований платіж за розкіш.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    Земельна суперечка1606211656
    Земельна суперечка
    Докладніше
    u-vinnitsi-proishov-forum-z-mistobuduvannia
    На форумі у Вінниці обговорили електронні послуги в будівництві
    Докладніше
    shakhrayi-ta-derzhreiestr-nerukhomosti-iak-zakhistiti-svoiu-vlasnist
    Шахраї і Держреєстр нерухомості: як захистити свою власність
    Докладніше
    Навіщо техпаспорт для будинку1614151642
    Навіщо техпаспорт для будинку
    Докладніше

    Полезные ссылки