АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Які документи потрібні після будівництва будинку

iaki-dokumenti-potribni-pislia-budivnitstva-budinku
5 минут чтения

У попередній статті ми розглядали питання підготовки документації до початку будівництва заміського будинку, тому, сьогодні цілком логічно буде поговорити про те, які папери слід оформити після завершення будівельних робіт.

Але почнемо з того, що саму будівництво слід проводити відповідно до попередньо підготовленої та затвердженої проектної документації. Якщо ви допустите відхилення від проекту більш ніж на 10%, то проект доведеться переробляти і погоджувати заново. Також звертаємо увагу, що в обов'язковому порядку буде перевірено дотримання містобудівних умов і обмежень, в залежності від порушень можуть зажадати змінити проект або навіть провести реконструкцію вже зведеного будинку. Якщо дані порушення не будуть виявлені під час перевірки документів і дім офіційно введуть в експлуатацію, то на їх недотримання можуть через суд поскаржитися сусіди, і виконувати реконструкцію доведеться вже за рішенням суду.

На цьому вступ закінчуємо і переходимо до того, які документи потрібні після будівництва будинку.

1. Технічний паспорт.

Перший і для більшості дій основний документ на будь-який об'єкт нерухомості - технічний паспорт. Його розробку проводять в державному або приватному БТІ, головне щоб у організації була відповідна ліцензія.

Для виготовлення технічного паспорта на приватний будинок експерт бюро технічної інвентаризації повинен оглянути об'єкт особисто, він обстежує основні конструкції, зробить виміри і складе план будинку, перевірить дотримання містобудівних умов і норм техніки безпеки. Після цього на підставі даних експертизи та проектної документації розробляється техпаспорт будинку. Це короткий документ, який містить план об'єкта, його кратне опис і основні характеристики. Також вказуються дані про власника, але цей документ не є правовстановлюючим і не дає права на початок повноцінної експлуатації.

2. Декларація про готовність до експлуатації.

Щоб ваш будинок був офіційно введений в експлуатацію, а без цього ви не зможете підтвердити статус житлового об'єкта і оформити на нього право власності, слід скласти і направити в службу з нагляду за будівництвом декларацію про готовність до початку експлуатації, її також називають декларацією про завершення будівництва .

Дана декларація являє собою своєрідну анкету, куди власник об'єкта або його уповноважена особа (рекомендується найняти професійного архітектора або будівельного інженера) вносить всі дані про об'єкт на підставі проектної документації та виконані роботи. Заповнений документ надсилається до служби з архітектурно-будівельного контролю в двох примірниках.

На розгляд декларації про завершення будівництва чинним законодавством передбачено 10 робочих днів. Якщо документи прийняті, то видається акт про завершення будівельних робіт і відповідний запис вноситься до державного реєстру. Документи, складені з помилками або не пройшли перевірки, повертаються на доопрацювання.

Всі об'єкти нормативними документами розділені на п'ять класів, будівлі з I по III клас (індивідуальне будівництво підпадає під цю категорію) поверяются за спрощеною процедурою, фактично експертиза зводиться до вивчення документів і інспекція об'єкта призначається лише в деяких випадках. А ось об'єкти з IV по V рівень складності підлягають обов'язковій інспекції на об'єкті і в разі позитивного рішення, видається сертифікат про введення будівлі в експлуатацію. Серед повноважень контролюючих органів проводити перевірку із застосуванням фото-і відеофіксації, а також спеціальних інженерних експертиз. Для цього вони мають право залучати фахівців з інших державних служб, наприклад БТІ.

3. Свідоцтво на право власності.

Це завершальний етап оформлення будівництва, після якого ви стаєте повноправним власником. Для того щоб оформити право власності на побудований будинок слід надати документи, які підтверджують ваше право володіння земельною ділянкою, декларацію або сертифікат про завершення будівництва і технічний паспорт. На підставі цих даних до держреєстру об'єктів нерухомості вноситься запис про новий дім і його власника, а вам на руки видається свідоцтво власника.

Якщо власників декілька, тоді потрібно направити документи, які підтверджують права всіх співвласників і вказують, яку частку вони мають у спільній власності. Кожен з них отримає на руки правовстановлюючий документ із зазначенням своєї частини в загальній власності.

Свідоцтво за новими правилами видається один раз. Якщо ви його втратили або пошкодили, то замість можна отримати виписку з державного реєстру, воно має таку ж юридичну силу.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    Розділ ділянки між сусідами
    Докладніше
    Техпаспорт для приватного будинку
    Докладніше
    shcho-take-tekhnichnii-pasport-na-nerukhomist
    Що таке технічний паспорт на нерухомість
    Докладніше
    Як правильно перепланувати старий приватний будинок
    Докладніше

    Полезные ссылки