АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Архітектор

+38 (073) 595-14-14

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Довідка про відсутність будови

3 минуты чтения

У сучасному законодавстві багато змін в законі, який стосується землі і документів, пов'язаних з нею. Зараз набагато скоротилася кількість бюрократичних робіт і відповідно робіт органів контролю. Багато такої роботи взяли на себе приватні організації. А держоргани займаються лише контролем і перевіркою таких структур і правильності їх дій. Документ про відсутність будови видається в приватному або комунальному БТІ. Все залежить від місця розташування клієнта.

За фактом потрібно звернутися у відповідну контору, де їх фахівець огляне саму територію. Після огляду видається довідка, про те, чи є там будівлю або відсутній. Цей процес можна назвати свого роду інвентаризацією.

Сам процес метушні з документами не кожному припаде до душі, але справа того варта. Адже хто відмовиться від шматка землі. Кожен процес пов'язаний з землею підлягає контролю, тому необхідно мати всі необхідні документи на свою ділянку землі. Як мінімум, продаж або купівля землі без довідки такого роду не здійсниться.

Для придбання частини землі необхідно довести, що на ній повністю відсутні будови. В такому випадку можна надати фото. Робити це потрібно і в тих випадках, щоб довести той факт, що права інших людей не порушені. Адже на такій ділянці можуть бути чиїсь будови.

Процес видачі довідки про відсутність будови

Для цього потрібно зібрати копії таких документів:

 • паспорт і ід. код;
 • свідоцтво про державну реєстрацію;
 • правовстановлюючий документ.

Приблизно місяць знадобиться для того, щоб отримати довідку про відсутність будови. Якщо ж звернеться до приватного БТІ, то справа може просуватися значно швидше. Професіонали своєї справи зроблять все швидко, правильно і в відповідність до закону.

Для чого необхідно мати довідку про відсутність будови

В процесі, пов'язаному з відчуженням ділянки землі такий документ просто необхідний нотаріусу. Якщо знаходження такої ділянки в межах міста, то видає таку довідку приватне БТІ. Місцеву сільраду видасть таку довідку - якщо це його територія.

Для цього повинна здійсниться інвентаризація. Наступні інвентаризації будуть лише вказувати на зміни на ділянці, якщо вони відбуватимуться. Перше, що зробить інженер (працівник, який займається справою) - це ознайомиться з усією документацією по ділянці. Після ретельного аналізу буде фактичний виїзд на цю ділянку для візуального його огляду. Відмова про видачу довідки буде в тому випадку, якщо на ділянці виявляться не зазначені побудови. Тоді необхідно буде узаконити таку побудову. Тоді знову проводиться інвентаризація і т.д.

Чому може бути відмова у видачі довідки про відсутність будови:

 • неправильно подану заяву або заяви від сторонньої особи;
 • немає документів, які підтвердили б право власності на ділянку;
 • немає доступу до території для її фактичного огляду.

Як показує практика, звертатися за довідкою в приватне БТІ набагато простіше і швидше для її отримання. Адже державні служби завжди зайняті і відтягують цей процес. Приватний фахівець більш зацікавлений у вашій справі (він отримає гроші за це) і зробить все в максимально короткі строки.

Якщо на ділянці немає жодних будівель, то після його огляду довідка буде видана досить швидко. Якщо ж є будови, то професіонали допоможуть його узаконити і далі зроблять все необхідне. Такі приватні послуги істотно економлять час і нерви замовників.


Коментарі: 0

  Схожі статті

  Квартирне переобладнання або перепланування у відповідність до Закону
  Докладніше
  Угоди з нерухомістю
  Докладніше
  iak-uzakoniti-nesanktsionovani-sporudi
  Як узаконити несанкціоновані споруди?
  Докладніше
  protsedura-zmini-statusu-nezhitlovogo-primishchennia
  Процедура зміни статусу нежитлового приміщення
  Докладніше

  Полезные ссылки