Більшість власників приватних будинків вважають, що на своїй території вони мають право вести будь-яку діяльність, мене планування житла хоч кожен день. Звичайно ж, все це виходить за рамки чинних законодавчих норм, що тягне за собою всілякі штрафні санкції. Щоб уникнути подібного розвитку подій доведеться попередньо отримати дозволяє документ, який допоможе уникнути більшості конфліктних і неоднозначних ситуацій.
Як узаконити прибудову в приватному будинку
В першу чергу потрібно розуміти, що подібна процедура займає відносно багато часу, а тому краще спочатку заручитися підтримкою фахівців з БТІ. Це допоможе гарантовано отримати бажаний результат, пройшовши оформлення швидко і з оформленням усіх необхідних документів.
Крім того, варто розібратися з самим формулюванням «прибудова». Це додаткове приміщення зі своїми стінами, які було прибудовано до спочатку зведеному будинку для розширення його площі. Під цю класифікацію підпадають балкони, додатковими кімнати і так далі. Без оформлення всіх відповідних дозволів та внесення змін в технічний паспорт будинку, поява прибудови буде розцінюватися державними органами як нову будівлю.
Як узаконити вже зведену споруду?
Природно, існує окрема процедура, що дозволяє пройти узгодження перепланування. Вона складається з такого набору послідовних кроків:
- Для початку проводиться первинний огляд будівлі на предмет відповідності інформації з технічного паспорта.
- Перевіряється проект, згідно з яким планується вносити певні зміни в планування і площа житла.
- Складання звітності, що відбиває поточні стан інженерних систем і їх готовність до облуговування додаткової житлової площі.
- Проходження реєстрації в ДАБК, за підсумками якого зведена приміщення може вважатися придатним до експлуатації.
- Реєстрація права власності на державному рівні.
Звичайно ж, для цього доведеться надати певний набір документів, а саме паспортні дані власника, документи, що підтверджують право власності, і вся технічна документація на об'єкт нерухомості. Варто підкреслити, що в різних містах вимоги до даної процедури можуть значно різнитися.
Наприклад, деякі райони міста можуть мати історичну або архітектурну цінність, а отже будь-які зміни будуть знаходиться поза законом. У будь-якому випадку, ми рекомендуємо відразу ж звертатися в бюро технічної інвентаризації, як державне, так і приватне, адже це допоможе прискорити отримання потрібного результату.