АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Технічне обстеження будівлі правила і вимоги

tekhnichne-obstezhennia-budivli-pravila-i-vimogi
3 минуты чтения

Не секрет, що сьогодні в новинній стрічці проскакують повідомлення про випадки, коли житлові і промислові будівлі і споруди обвалюються без будь-яких видимих ​​причин. Зазвичай, подібні інциденти відбуваються в слідстві несвоєчасного обстеження і обслуговування конструктивної складової цих об'єктів. При цьому, відповідно до чинної нормативної документації, подібні процедури повинні проводитися з певній послідовності, а саме кожні сім років. Крім цього, по закінченню двох років з моменту введення будинку в експлуатацію, також повинна проводиться перевірка, що дозволяє з точністю встановити поточні стан нерухомості.

В першу чергу потрібно обов'язково розуміти, що дане обстеження покликане з високою точністю визначити, чи може окремо взяте будову використовуватися в подальшому по своєму безпосередньому призначенню. При цьому в ході проходження даної процедури часто виявляються ті чи інші вади, усунення яких допоможе поліпшити загальний стан нерухомості. Додатково встановлюється загальна якість проведених ремонтних робіт, що дозволяє скласти певний прогноз на довговічність будівлі.

 

Причини проведення технічного обстеження будівлі

Експерти настійно рекомендують не відкладати проходження подібної процедури навіть без видимих для цього причин. При цьому існує певний набір факторів, які говорять про необхідність якомога швидше пройти цю процедуру. Зазвичай, почати цей процес спонукають такі фактори:

  • Руйнування. Очевидно, що поступово всі інженерні рішення, навіть найдосконаліші, поступово починають втрачати свою початкову цілісність. Потрібно вчасно розпізнати початок цих небажаних процесів, що дозволить усунути їх з мінімальними витратами.
  • Перепланування. Перед її початком слід всебічно перевірити поточні стан об'єкта нерухомості. Це дозволить скласти найбільш підходящий план робіт, що досить важливо.
  • Продовження будівництва. Іноді трапляється так, що будівельні роботи поновлюються після тривалої перерви і перевірка дасть точне розуміння одномоментного стану об'єкта.
  • Продаж. Очевидно, що для гарантованого укладення угоди не можна обманювати потенційного покупця. Якраз для цього йому і буде надана все актуальна інформація про об'єкт покупки.

Як проходить технічне обстеження будівлі

Починається вона з обов'язкового залучення кваліфікованих та уповноважених експертів, які мають відповідним набором повноважень. Після цього вони виробляють певну послідовність дій, які поділяються на кілька етапів:

  • Візуальне дослідження. Зазвичай, він не займає надто багато часу, але його значимість полягає в тому, щоб на базовому рівні сформувати розуміння того, в якому стані знаходиться нерухомість прямо зараз. Також на цьому етапі вдається досить точно визначити наявність, або ж відсутність, потенційну небезпеку розвитку корозійних процесів. Насправді, основні проблеми об'єкта виявляються саме на першому етапі.
  • Детальне вивчення. Мається на увазі більш детальний вивчення певних ділянок будівлі з подальшим складанням звітності за фактом знайдених руйнувань, недоробок і так далі.
  • Висновок. Виходячи з зібраної інформації, експерт проводить відповідні розрахунки, покликані визначити потенційну довговічність об'єкта, а також набір робіт, які необхідні для поліпшення його стану.

Звичайно ж, кожен окремий випадок вимагає до себе індивідуального підходу. Незважаючи на це, даної послідовністю дій, з деякими умовностями, користуються практично всі сучасні фахівці.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    otmena-smetnoi-zarplaty-dlia-stroitelei
    Незабаром Мінрегіон може скасувати кошторисну зарплату для будівельників
    Докладніше
    Перепланування квартири в Україні і яких правил треба дотримуватися
    Докладніше
    vvedennia-v-ekspluatatsiiu-budivli
    Введення в експлуатацію будівлі: особливості та нюанси
    Докладніше
    Техпаспорт на дачний будинок1636960139
    Технічна документація на дачний будинок
    Докладніше

    Полезные ссылки