АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Архітектор

+38 (073) 595-14-14

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter
ua

Два способи, як можна обміняти квартиру

sposobi-ta-perevagi-ugodi-obminu-kvartiri
4 минуты чтения

Однією з послуг нашої компанії є сприяння в оформленні права власності на квартиру , і періодично нам доводиться допомагати людям , які змінюють своє житло. Наша робота полягає в допомозі при оформленні документів, які можуть знадобитися для проведення операції з нерухомістю і не відноситься до прямих послуг ріелторів. Але наші клієнти задають питання про нюанси подібних угод, тому ми вирішили присвятити темі, як можна обміняти квартиру окрему статтю в нашому блозі.

Існує два варіанти проведення операції міни, це прямий і непрямий спосіб. Про те, чим вони відрізняються і які мають переваги, буде розказано далі.

Класичний обмін

Для початку давайте розглянемо основні причини, через які люди погоджуються на обмін квартири:

 1. Бажання роз'їхатися і жити окремо один від одного.
 2. Бажання поліпшити свої житлові умови, провівши обмін з доплатою на більш комфортні або вдало розташовані апартаменти.
 3. Бажання поліпшити своє матеріальне становище за рахунок обміну квартири на меншу, з отриманням доплати.

Власне ці три причини є основними і ними можна описати будь-яку життєву ситуацію, за винятком тієї, коли люди просто хочуть перебратися в більш комфортний для себе район проживання, обмінявши рівноцінні об'єкти нерухомості.

Всі ці причини об'єднує той факт, що у власників квартири немає фінансової можливості придбати нерухомість, і вони змушені використовувати наявну квартиру в якості предмета торгу. Угода класичного або прямого обміну квартири на увазі укладення договору міни, в якому можна передбачити доплату однієї із сторін. Перевага такої угоди полягає в тому, що, по-перше, вона обкладається меншим податком. Фактично пеню державі виплачує той з учасників договору, який отримує фінансову вигоду, в даному випадку велику (або дорожчу) житлоплощу.

По-друге, за договором міни можна відстрочити час переходу майнових прав від одного власника до іншого, до виконання певних умов. Наприклад, поки обидва власника квартир не переїдуть на нове місце проживання.

Є у прямого обміну нерухомості і істотний недолік, що бажають провести операцію багато, але дуже складно підібрати партнерів, цікаві яких збігаються. Тому часто доводиться чекати відповідного пропозиції по кілька місяців, а може бути і років. І не виключено, що за цей час ви не зміните свого рішення або докорінно не зміниться ситуація на ринку.

Непрямий обмін

Щоб не чекати поки підвернеться слушна нагода можна скористатися варіантом непрямого обміну квартири. Йдеться про продаж житла з наступною покупкою нового, причому між угодами відбувається мінімальний термін, щоб мінімізувати можливість скасування другого угоди.

Перевага такого способу в тому, що ви не проводите обмін, а шукаєте покупця на свою нерухомість і продавця на майбутнє житло. Таких пропозицій на ринку в рази більше і час підбору потрібного варіанту помітно скорочується. Щоб убезпечити себе можна зробити висновок так званий попередній договір, за яким продавець отримує аванс і зобов'язується у встановлений договором термін провести продаж за заздалегідь обумовлену суму, тобто мова йде про виплату завдатку. При непрямому обміні практично немає ніяких юридичних складнощів, тому що укладаються угоди купівлі-продажу, а по ним право власності переходить від однієї сторони до іншої в момент посвідчення договору та нотаріус відразу вносить зміни до державного реєстру нерухомості. Єдина проблема це знайти підходящого покупця і продавця, але ці турботи можна покласти на плечі ріелторів.

Є у такої угоди і недоліки, перший полягає в тому, що доведеться двічі сплачувати податок і послуги нотаріуса, плюс відсоток ріелтору від кожної угоди. Тому фінансові витрати на оформлення будуть істотно вище. Другий мінус - все одно залишається ризик продати свою квартиру і не купити нічого натомість. Навіть якщо потім через суд на підставі попереднього договору продавця зобов'яжуть продати вам квартиру. Все одно ви на тривалий термін залишитеся без житла, а це витрати на оренду. Тому в подібних ситуаціях буває логічніше купити щось менш підходяще, але відразу, поки виручені від продажу гроші ще не витрачені.


Коментарі: 0

  Схожі статті

  iaki-dokumenti-potribni-pislia-budivnitstva-budinku
  Які документи потрібні після будівництва будинку
  Докладніше
  Для чого проводять експертну оцінку нерухомого майна1627458154
  Для чого проводять експертну оцінку нерухомого майна
  Докладніше
  avtorskii-nagliad-arkhitektora
  Що таке авторський нагляд архітектора
  Докладніше
  iak-onoviti-interier-kvartiri
  8 способів оновити інтер'єр квартири
  Докладніше

  Полезные ссылки