Спірні ситуації між сусідами справа не рідкісне. І дуже часто вирішити його самостійно не вдається. Саме в таких випадках доводиться задіяти третіх осіб, а саме фахівців. Важливо відзначити, що вирішити спірне питання швидко не завжди виходить. Є ряд своїх особливих нюансів.
До третім особам, вирішальним подібного роду питання відносять суд, місцевий органи влади і самоврядування, місцева влада, яка вирішує питання щодо землі. Той конфлікт, який стосується кордону ділянки землі, що знаходиться в межах міста або села повинні вирішувати місцеві органи самоврядування - районні або сільські ради. Все що знаходиться поза містом (населеного пункту) вирішують спеціальні інстанції з питання земельного ресурсу.
Для вирішення проблеми пишеться заява, розглядати яке можуть протягом 1 місяця. Будь-який спір розглядається тільки за участі двох сторін, в даному випадку сусідів. У разі, якщо один з сусідів не написав заяву на згоду розглядати спір за його відсутності, засідання не може відбутися. Під час повторного такої заяви, спір все ж таки розглянуть і біс сусіда, прийнявши рішення. При цьому, друга сторона, якщо не погоджується з цим рішенням, може оскаржити його, звернувшись до суду.
Питання, чи потрібно звертатися до суду чи ні, вирішувати Вам. Може краще конфлікт вирішити самому? Але якщо не вдається домовитися, тоді краще вирішувати все по закону.
Позначення володіння
Перше, що необхідно встановити на своїй ділянці - огорожу. І тут вже вирішується перший спірне питання - хто з сусідів повинен його ставити і в який бік паркан буде ставитися (зовнішня / лицьова сторона). Часто буває так, що хтось взагалі не хоче витрачати гроші на паркан, чекаючи, коли це зробить сусід. Або що ще гірше, один з сусідів встановлює високий паркан, повністю затемняють простір іншого.
Дотримуючись Земельного кодексу України рішення цієї проблеми є. Дві сторони, якщо не можуть самі домовитися, повинні розділяти всі витрати на огорожу в рівних частинах. Право на цей паркан буде належати обом сусідам. Коли хтось захоче знести або поміняти паркан, тоді йому потрібно буде отримати схвалення іншого боку. Згідно із законом, кожен власник повинен захистити свою територію. При цьому, сам паркан ставиться таким, яким його бачить господар.