Як показує практика, займатися самовільним будівництвом, навіть в межах своєї ділянки, це далека не завжди хороша ідея. При це багато власників приватних будинків займаються самостійним будівництвом, добудовуючи додаткові кімнати, не проходячи процедури узгодження з державними контролюючими органами. Звичайно ж, це призводить до появи цілого ряду проблем, пов'язаних з фактичною легалізацією результатів подібного будівництва. На щастя, сьогодні з'явилися спеціалізовані компанії, які готові взяти на себе всі витрати, надавши замовнику тільки остаточний результат.
Як проходить легалізація прибудови в 2019 році
Для того, щоб отримати всю необхідну документацію, яка говорить про повну легалізацію самовільно будівлі, здобувачеві доведеться пройти певну послідовність дій. На сьогоднішній день вона складається з наступних кроків:
- Для початку пишеться заява на отримання будівельного паспорта. Для цього потрібно звернутися до державних контролюючих органів.
- Замовити створення проекту будинку з урахуванням внесених змін.
- Подати повідомлення, що сигналізують про початок робіт.
- Створення повноцінного технічного паспорта на об'єкт нерухомості.
- Подати декларацію, яка відображатиме готовність будівлі до введення в експлуатацію.
- Пройти процедуру реєстрації права власності на будинок в Державному реєстрі.
Очевидно, що для проходження всіх цих пунктів доведеться витратити якусь кількість часу. Незважаючи на це, в кінці Вас обов'язково чекає успіх. Потрібно тільки не поспішати, а також максимально ретельно підбирати виконавців і стежити за правильністю оформлюваних документів. В іншому випадку можна отримати деякі штрафні санкції, що небажано.